Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли какво значи "SUV" (и какво 'джип')...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да го проверя.
    Отивам в БалканСтар и казвам искам тази кола а те казват искаме тези пари.
    Незнам за каква база говориш защото всеки модел си има цена. А тези които аз виждам за ГрандЧероки и ЛандКрузер са от сто на горе.
    При подобните модели и акцизите са подобни.

    За STR8 кажи какво трябва да му сменя за да стане с ОффРоуд възможностите на Овърланд. За брони и джанти казах.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от kinex
      Къде да го проверя.
      Отивам в БалканСтар и казвам искам тази кола а те казват искаме тези пари.
      Незнам за каква база говориш защото всеки модел си има цена. А тези които аз виждам за ГрандЧероки и ЛандКрузер са от сто на горе.
      При подобните модели и акцизите са подобни.

      За STR8 кажи какво трябва да му сменя за да стане с ОффРоуд възможностите на Овърланд. За брони и джанти казах.
      всичко у нас е надценено до болка, поради един куп причини.

      Това е което трябва да му смениш/сложиш: брони, джанти, гуми, страничните полички, теглич. Само че защо? От фабриката той идва с предназначение за магистрали, и прави малко смисал да го превръщаш в планинска машина тъй като тогава ще загубиш неговото предимство на добрия път пред другите джипки.

      Всеки с неговите пари както си иска, но аз никога не бих се занимавал да катеря чукари с СРТ8. Дай ми едно ларедо 4х4 и живота е добър.

      И независимо как е у нас, няма друго място по света в което JEEP e по скъп от LC. Акцизи, таски и прочие не се считат за реален коефициент на цената, защото те не правят никаква рефлекция върху стойността на самото возило.

      Коментар


      • Искаш да кажеш че си се объркал за цените.
        Аз пък ще ти кажа че и за SRT8 нищо не знаеш.
        Джипа излиза от завода с теглич.За другото няма защо да ме преписваш.
        Пред никои друг джип няма да загуби предимства и пак ще е по бърз от Кайен Турбо S.

        Коментар


        • Такааааа,чета тука от няколко дена,кое е ''СУВ'' и кое-''ДЖИП''...Приемам някакси,че ''СУВ''-а е паркетник,а ''ДЖИП''-а е за тежък OFF ROAD.Добре,всеки си ги нарича по свой начин.Но не е ли безсмислено да се спори с кое от двете ще минеш на дадено място и с кое не...и от там да се съди за дадена машина.Аз си мисля,че много зависи от ''задкормилното устройство'' и това само по себе си обезсмисля самия спор...Тъй де на даден ''траял'' можеш да минеш и със ЗАЗ-а,дет се вика.А за скъпите съвременни всъдеходи,гледам има там некви ''сегменти'',''клас''-ове,ама си е сравнително все едно,сиреч там откъдето ще прекараш един Вранглер,например,ще минеш и с Гранд,и с Диско,и с Кайен,и с Тоарег,и с ЛендКрузер,та ако щеш и с ЛендУинд, а дедо може и с Москвича,Жука и Ниса-та... ,нищо че са по-ефтини...''ДЖИП'' и ''СУВ'',явно идеята е била едното да е по-проходимо,а другото по-комфортно,само че стечение на времето тези понятия са се слели и са се народили всякакви комбинации...но пък така има тема за размисъл,за спорове,кой е по-по-най,на кой му е по-дълъг,дебел,крив,прав...Баси
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • Абсолютно съм съгласен с NINJA-та.....темата малко заприлича на мерене на Голфове бегачки.Според мен само ние можем да си спретнем такава смешна тема - кой е по-по-най......чета и гледам доста форуми,пътувам доста по света и мисля ,че хората правят истински офф роуд с всякаква техника 4х4/ тук изключвам нормални коли 4х4!!!/ било то в Гърция,Дубай или Германия,Африка или къдетоидабилопосвета.........а това,че ние като по умни,богати или незнам там какви си ,смесваме понятието СПОРТ,СВОБОДНО ВРЕМЕ И АРМИЯ мисля ,че е друг въпрос.Според мен е въпрос на на пари ,време и желание кой с какъв SUV или Jeep/което е подобно на флекс,делко,феродо,ксерокс и други БГ хитове/ ще се набута в калта....важното е да мирише на бензин и да сме кални и прашни,нали?
            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

            Коментар


            • Със всичко можеш да минеш отвсякъде. Един от по-интересните въпроси е "колко пъти?".

              Коментар


              • именно- въпрос на пари и време за да ги похарчиш за ламарини,окачване.......аз лично набивам пари в АТВ за спорт и сътезания и няма значение колко- важното е да ти е кеф.....с джипа/пардон, SUV-a, съм малко по практичен/.....ако му дойде времето мисля,че ще мога да впрегна машината в калта без да се замисля.....
                IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                Коментар


                • а и мисля,че сравнението между сто годишни допотопни военни баби и кола от клас JEEP,TLC или LR е немеслима........и двата вида имат неоспорими качества.....просто за съжаление сме малка бедна държавица,тесничко скроена......
                  IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от outback
                    Абсолютно съм съгласен с NINJA-та.....темата малко заприлича на мерене на Голфове бегачки.Според мен само ние можем да си спретнем такава смешна тема - кой е по-по-най......чета и гледам доста форуми,пътувам доста по света и мисля ,че хората правят истински офф роуд с всякаква техника 4х4/ тук изключвам нормални коли 4х4!!!/ било то в Гърция,Дубай или Германия,Африка или къдетоидабилопосвета.........а това,че ние като по умни,богати или незнам там какви си ,смесваме понятието СПОРТ,СВОБОДНО ВРЕМЕ И АРМИЯ мисля ,че е друг въпрос.Според мен е въпрос на на пари ,време и желание кой с какъв SUV или Jeep/което е подобно на флекс,делко,феродо,ксерокс и други БГ хитове/ ще се набута в калта....важното е да мирише на бензин и да сме кални и прашни,нали?
                    ДА

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от outback
                      а и мисля,че сравнението между сто годишни допотопни военни баби и кола от клас JEEP,TLC или LR е немеслима........и двата вида имат неоспорими качества.....просто за съжаление сме малка бедна държавица,тесничко скроена......
                      Само за протокола:прави ми впечатление,че и аз,и outback,а мисля и други колеги напоследък забравяме при споровете G-класата...Да не земат да ни бият после...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • За Императора или хубаво или нищо!!!Каде ще занимаваме простолюдието с Негово величие GelandeWagen......само дето скапаните квадрати/б.а. разбирай мутри/ им развалиха имиджа......досега да съм си взел един бел мерцедес SUV да си ходим за гъбки
                        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Стефан
                          Със всичко можеш да минеш отвсякъде. Един от по-интересните въпроси е "колко пъти?".
                          До сто и едно и обратно.
                          Карам - троша - оправям - и пак карам.

                          Коментар


                          • Хубаво де. В базовият модел Туарег има 28 компютъра вързани с интранет. Във всяка от седалките има по 12 електромоторчета май, не съм сигурен.
                            Дайде да видим колко още пари трябват, за да може това изобщо да остане да съществува след като цопне в дерето. Или го забуха някоя буря с гръмотевици насред полето.
                            Спрете с налудничавото първо условие - парите. Или новостта. Това издава грубо невежество. Принципите на проектиране и осигуряване на надеждност не са непременно купища пари. Там трябва първо мозък. И класиката никой не я е отменял.
                            Не знам дали в американските скафандри има автомат за кока кола. Сигурно няма, щото няма как да пускат монетите. Ама струва 18 милиона долара единия и не става за нищо, ама наистина за нищо. Орлана може наистина всичко, и даже космонавта да се облече сам и да се омете от кораба за 20 минути. Пък струва милион и половина.

                            Коментар


                            • колко много SUV-чета са се събрали тук......пък си щъкат без проблеми....
                              http://www.metacafe.com/watch/90508/mkt_4x4_tour/
                              http://www.youtube.com/watch?v=Nk4QWrbPDWY
                              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Стефан
                                Или го забуха някоя буря с гръмотевици насред полето.
                                няма да му стане абсолютно нищо.и не защото е туарег.спомни си за клетка на Фарадей.(май така се казваше).ако говориш за комповете вътре коя кола ги няма освен карбураторните.еми и ти ползваш комп а не ни изпращаш писма по пощата.
                                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X