Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли какво значи "SUV" (и какво 'джип')...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Yaro

    Не е така. Диско 3 е около 90.000 лв., Туарега и той там ~, Кайена е над 100К, Рейнджа над Кайена. А най-отгоре е базовия G 270CDI, който (без кожа) е около 170.000лв.
    Не е и така .G 270CDI е най слабия от моделното семейство на G-класата като агрегат и базовата му цена сега, след като пуснаха G 280CDI е около 110 000 с ДДС.А дълга база без кожа няма .Няма искам ,неискам.
    http://auto.dir.bg/modifications-v2....dification=271
    Явно визираш 400-500 моделите .
    Кайенът -същата работа .Има "скопени "-250 коня ,които са около и малко над 100 000лв.Има и пауари дето за 200 000 лв и нагоре сядаш в тях.Ама мерси.
    B+

    Коментар


    • #62
      V93 ,общоприета дефиниция на понятията СУВ и джип.A кой я прие , народното събрание ли ? Виж сега , понеже тоя спор вече взе да придобива леко аграрен характер мисля е втреме да го приключим.
      Ето , за да си доволен-УАЗ-а е SUV , а Волво XC-90 -истински корав джип за пустините
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #63
        Кики-т кажи за ГрандЧерокито.

        Коментар


        • #64
          И що аз , нека друг да каже , дето е имал
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #65
            Кажи според твойте разбирания какво е.
            И гледай да не си противоричиш.

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от kiki.t
              Ето , за да си доволен-УАЗ-а е SUV , а Волво XC-90 -истински корав джип за пустините
              Що пък си мислиш, че трябва да съм доволен от такова невярно твърдение (в частта му за Волво-то)?!?
              Моята теза, ако случайно не си разбрал, е, че категория "джип" просто няма, за разлика от категорията SUV.
              А неистовите напъни да се делят возилата на "истински джипове" и "SUV" са си чиста проба пишкомерстване, целящо да покаже, че аз "Х" карам нещо, което е по-джипесто от това на "У". Т.е. аз го вадя по-голям от У

              Естествено, далеч съм от мисълта да твърдя, че всички SUV са еднакво добри както на, така и извън асфалта. Ама това е друга тема.

              П.П. М/у другото, ХС90 даже не е чист SUV, а crossover SUV (или още наричани CUV), щото е базирано на платформа лека кола.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                Категорията SUV.И всичко влиза в нея и е еднакво а?
                И работната УАЗ-ка , направена да обикаляш с нея по ниви и строежи и дая си вършиш специфичната работа , и Порше Кайен , направен единствено за гъзарлък. Сигурно , щом така го виждаш.
                А оносно Гранда-всяко правило си има изключения.Американците вече без лукс не могат.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #68
                  Ще се самцтирам:
                  Макар и с проблеми Патриота от за краткото време до сега си потвърдих мнението което имах преди това. Просто това е голяма крачка на УАЗ към класа на паркетниците със всичките техни недостатъци и предимства (с това не твърдя че джипа няма да мине през определено място и да издържи на определено натоварване, а че неговото предназначение не е за постоянна експлоатация в тежки условия). Тъй като имам възможност да го сравнявам пряко с Хънтъра от пръв поглед мога да кажа някой съществени разлики които ги разделят:
                  1. Съвременния дизайн и качествената боя не са никакъв плюс в гората напротив ослужняват и оскъпяват възможното поставяне на ролбари както и възможността за бързи поправки на боята при евентуални дълбоки драскотини.
                  2. Стабилизиращата щанга на Патриота е на класически биалетки (ос 4 тампона) което повишава комфорта но не може да се сравни като здравина с единичния голям тампон на Хънтъра и стария 469.
                  3. Климатика и по точно радиатора му решително ще има проблеми в гората както от постоянно замърсяване с треви и полени така и потенциална опасност от повреда от клони тръни и др. които са абсолютно безопасни за дълбоко вкопания радиатор на старото купе.
                  4. Класическия за лека кола дизайн на стъклата на вратите за мен е по неудобен от плъзгащите се стъкла на Хънтара, както в гората (не пази от клони) така при висока скорост на асфалт въздушния поток е точно в шофйора докато при отване на предната част на стъклото Хънтъра въздуха се изсмуква от купето а не продухва шофьора.
                  5. Същият съвременен дизайн (не подходящ за гората) ми спестява 1.2 литра на сто (9.2 София - Белоградчик) при условие че Патриота е по голям по тежък и все още с големите гуми. Разхода и на двата модела измервам с един и същи модел борд компютър настроен да следи преминалото през двигателя гориво а показанията на датчиците в резервоара което гарантира точност от по 100 грама на хиляда км.
                  2. Единствената разлика в инжекцията между двата е наличие на ламбда сонда в Патриота (съответно по нова програма на компа)сравних параметрите на двата мотора с включени в диагностичен режим борд компютри и при еднакви други показатели Патриота дава 1.3 литра на част разход на празен ход а до сега аз безумно се гордеех с разхода от 1.4 на час при Хънтъра.
                  3. В сравнение с Хънтъра (въпреки всички тунинги които правих амортесиори Ранчо хидравлика ZF) е удоволствие да караш Патриота просто лежи на пътя, безшумен е и скоростта и дългият път не се усещат, дългата база и по широките мостове казват тежката си дума.
                  4. Изнесената напред лапа на напречната щанга явно създава проблеми при тежки офроад натоварвания но явно повишава комфорта, при Хънтъра това закрепване е много по прибрано и визуално по здраво направено там то е като кутия разпределяща натоварванията а не е планка.
                  Ще имам възможност и за в бъдеще да сравнявам двата модела. Въпреки сериозният проблем които имах смятам, че съм направил добър за моите възможности и необходимости избор както писах по нагоре смятам да използвам Патриота за семеен автомобил а Хънтъра вече 25000 (между другото да не чуе дявола никакви сериозни проблеми а от доста отдавна липсват и дребни досади) доказа правилният ми избор за работна кола.
                  От отношението на дилърите от Карбон Плевен не само не мога да се оплача ами не знам как да им благодаря, не е имало случай да вдигна телефона и да не срещна отзивчивост от тяхна страна, винаги са правили всичко във възможностите им.

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от kiki.t
                    Категорията SUV.И всичко влиза в нея и е еднакво а?
                    Еднакво?!? Нямам спомен да съм казал такова нещо.
                    Я погледни, да речем, войници в една и съща армия. Едни са отлично физически подготвени, владеят оръжията и т.н. Други са пълни марди и трудно биха уцелили трикрилен гардероб. Ама и едните, и другите носят една и съща униформа и се водят войници, нали!
                    Та същото и с возилата.

                    Първоначално публикуван от kiki.t
                    И работната УАЗ-ка , направена да обикаляш с нея по ниви и строежи и дая си вършиш специфичната работа , и Порше Кайен , направен единствено за гъзарлък. Сигурно , щом така го виждаш.
                    Ами от там се е тръгнало. От работните возила, с които се ходи на интересни места. И мерака на много хора, ако не ходят на интересни места, то поне да карат возила като тези, с които се ходи там.
                    Ама ако може и да има повечко от удобствата, с които са свикнали в леките коли. И ей ти го - вместо кучкарник с пейки - в новия "Дифендър" отзад имаш седалки ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от kiki.t
                      А оносно Гранда-всяко правило си има изключения.Американците вече без лукс не могат.
                      Точно заради изключенията отворих дума. Че в последно време нещо ме обиждат на ЛАЧЕН и съм готов да влезна в калта с всеки който го каже.
                      Аз не съм като Американците ама екстрите хич не ми пречат.
                      А ти като гониш прасетата без АБС по бързо ли спираш.

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от vokel
                        Първоначално публикуван от Yaro

                        Не е така. Диско 3 е около 90.000 лв., Туарега и той там ~, Кайена е над 100К, Рейнджа над Кайена. А най-отгоре е базовия G 270CDI, който (без кожа) е около 170.000лв.
                        Не е и така .G 270CDI е най слабия от моделното семейство на G-класата като агрегат и базовата му цена сега, след като пуснаха G 280CDI е около 110 000 с ДДС.А дълга база без кожа няма .Няма искам ,неискам...
                        ОК, информацията ми е от преди 280cdi, и то от продавачи в Балкан Стар. За 270cdi съм сигурен, че имаше без кожа, но нямам спомен за дълга/ къса база. Няма значение, говорех за цена (~170K).

                        Коментар


                        • #72
                          Пак ти обръщам внимание. Спри кръчмарските приказки и започни да мислиш. Опитай да разбереш поне това, което ти казват. Не различаваш пирон от гайка - добре. Давай кажи тогава по какво се различава кола, проектирана за продаване на хора с годишен доход 100 000 долара, от тая за хора с по 2 000 000 долара. И тая която струва 5 000 цялата. Иди да видиш в някой речник кво значи "рентабилност". Какъв е смисълът на комфорта и защо той е нужен. Какво изобщо значат думите използвани обичайно в такава тема. По-горе - също.
                          За военната техника и принципите на проектирането и не се и замисляй преди да разбереш разликата между Луна Парк и камион.
                          Защо и как живея не е тема на този форум.

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            Пак ти обръщам внимание. Спри кръчмарските приказки и започни да мислиш. Опитай да разбереш поне това, което ти казват. Не различаваш пирон от гайка - добре.
                            Аз викам да спра дотук с тебе, защото фатмашки подходи никога не са ми допадали.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              Първоначално публикуван от Стефан
                              И тая която струва 5 000 цялата. Иди да видиш в някой речник кво значи "рентабилност". Какъв е смисълът на комфорта и защо той е нужен. Какво изобщо значат думите използвани обичайно в такава тема. По-горе - също.
                              За военната техника и принципите на проектирането и не се и замисляй преди да разбереш разликата между Луна Парк и камион.
                              Защо и как живея не е тема на този форум.
                              Стефане,
                              1.Няма кола която нова да струва 5000 в квато и да е валута,камо ли 4по4.
                              2.Смисълът на комфорта е да ми е гот на кожата.На мен и на всички които се бъхтат по цял ден.Ти предполагам не живееш на палатка,а в София и не планираш да се изнесеш в някое далечно село щото е по натурално.
                              3.Прочети заглавието на темата.Никъде не се говори за военна техника и принципите и на проектиране.
                              4.Темите в този форум са много разнообразни и включват дори и това защо и как живея.Доказателство-не съм видял тема да е заключена защото не отговаря на духа на форума.В тая връзка би ли ми обяснил темата на този форум.
                              5.Допусни поне за момент, че има хора на които не им е единствена мисълта за оцеляване при вражеска атака,земетресение и други бедствия.Те просто си живеят щастливо,гледат си семействата и си харчат парите за различни неща пък били и те глупави.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар


                              • #75
                                Така сме богаташите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X