Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли какво значи "SUV" (и какво 'джип')...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    vokel , ето що годе смислен отговор.СУВ-за удоволствие , дава възможност за излети сред природата , движи добре по асвалтови пътища , има екстрите типични за лек автомобил , конструктивно предвиден за 90% движение по път и 10%-извън.Окачване и изпълнение на 4X4-по фино и олекотено.
    Офрод автомобил-наблегнато е на здравината , проходимостта , упростена конструкция , предвиден предимно за движение извън пътя.Обикновенно(има и изключения) с рама , цели мостове , блокажи.
    Сравнително по-спартански обзаведен.Ремонтопригоден без специализиран сервиз и инструмент.
    Това ми е последния пост по темата.Повтаряме вече едно и също.Ако някой се прави че не разбира за кво става въпрос-здраве.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #92
      Съгласен съм с kiki.t. Дефакто оффроуд автомобил (или джипка) са всички онези марки и модели, които през годините (от 50-те насам) са минали през армията.

      Коментар


      • #93
        Една поправка. Безрамните всъщност вече не са джипове.
        Нямането на рама значи много работи, едно от главните е че нещото всъщност няма прикачни възли. Значи не може да работи като влекач и не може да бъде евакуирано надеждно и безопасно. Ако трябва съвсем да се закопаем в извращения) - не може да бъде и модулно. Което пък вече негласно се намърдва като стандарт в истинските кантори. Зачатъчен пример е Хъмвито, хубав - Водника на ГАЗ, макар че него много го няма((
        Не си прав Вокеле, има смислени мнения! Момчето и вчера каза смислени работи, ма кой да го чуе ...

        Коментар


        • #94
          За Вокел и останалите които са останали с погрешно впечетление ще поясня че темата не е моя. Такава безмислена дискусия не бих придизвикал никога. Темата произлиза от тази за Тойота ЛандКрузер а там точно аз апелирах да не се отклоняваме защото Тойотите са ми интересни.
          За Вром които каза че Тойота е 4 пъти по скъпа от Jeep ще кажа че че говоря за цените в България. С изключение на Япония и САЩ предполагам цените са подобни.
          ЛандКрузер 100 - 153000лв ТойотаБългария
          ГрандЧероки SRT8 - 226000лв БалканСтар

          Коментар


          • #95
            Първоначално публикуван от javor83
            SUV ще рече нещо от сорта на универсален спортен автомобил. В САЩ под това разбират абсолютно всички 4х4, като започнем от равчето и завършим с хамъра. В Европа обаче под SUV се разбира по-малко проходим 4х4. Освен това джип е запазена марка на даймлер-крайслер.
            и аз да се включа в темата.
            Грешен си относно всички 4х4 са SUV
            Rav4 e CRV ( compact recreational vehicle)
            Hummer e SUT ( sport Utility truck )
            Chevrolet Suburban e SUV
            Ford explorer e SUV
            KIA e CRV те нямят SUV
            Suzuki e CRV също нямят SUV
            WRX e Subaru, Нито SUV нито CRV нищо че е 4х4.
            Проблема е че започват да излизат модели които омесват границите и е трудно да се каже към коя класификация пренадлежат. Наи големия проблем при квалификациятя е че нямя определени граници, и трудно може да се каже точно къде свършва едната граница и къде почва другата. Плюс това, автомобил които е бил SUV преди 20 години, може да се превърне в CRV.
            Пример: Блазъра от 80те се смятя за малък SUV и вече може да се квалифицира като CRV. Но новият модел определено влиза в границите на SUV.
            A има такива които не могат да се определят.
            Например Хамъра 3. Нито едното нито другото. Просто само хамър.Не съм видял ниой да го квалифицирва още.
            Докато хамъра 2 създаде новата квалификация SUT и продължава да бъде такъв.
            Относно ровърите, ето така ги виждам аз
            Land rover discovery....SUV
            Range rover ......SUV
            Freelander .....CRV ( ученички на богати родители ги копуват само )
            относно цените тука тойотите са 1/2 от ровърите.
            CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
            http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
            http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

            Коментар


            • #96
              При това разпределение ние с УАЗ-овете къде влизаме, тук ли? SUT ( sport Utility truck )
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #97
                Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                При това разпределение ние с УАЗ-овете къде влизаме, тук ли? SUT ( sport Utility truck )
                Аз предпочитам да оставя други хора да квалифицирват УАЗ.
                За мез УАЗ е УАЗ и не мога да го квалифицирам.
                Малък двигател, които по принцип определя в нашиа пазар кое е какво, Но проходимоста му трудно може да се достигне от които и да е друг.
                Мисля че наи големия проблем е че хора се опитват да квалифицират SUV = Off road.
                Аз не съм съгласен със това.,
                Дали един автомобил е SUV, CRV, SUT, не определя автомобила дали е за оф роуд или не.
                така че когато говорим за Оф роуд автомобил, си е оф роуд.
                Причината че не мога да определя УАЗ като SUV e заради малкия размер на самия автомобил, малкият двигател, и малкото екстри които идват. И съм сигурен че хора ще се нахвърлят срещу мен за това, но от друга страна възможностите на УАЗ за оф роуд надхвърлят тези на много автомобили.

                За мене това е SUV:
                Движение 4х4
                Двигател 5л наи малко
                Наи малко 250 конски сили
                Торк ( мисля че се превежда въртящ момент) наи малко 250-300
                Места за пътници 7
                Тегло 2500 кг наи малко
                Твърдо окачване, и гори над 20 на 100
                Климатик ( отделен контрол за всеки), възглавници ( от всякъде ), Навигация, ел стъкла, затоплящи седалки,DVD със телевизор за всеки, и кафеварка.
                CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                Коментар


                • #98
                  Явлението "всъдеход" не е и не може да се сведе само до проходимост!
                  Почвайте от начало, до тук още сте без домашно.

                  Коментар


                  • #99
                    акциз върху хемито?

                    пс. SRT8 не е offroad, не се брои.

                    Коментар


                    • Какво е хеми?

                      Коментар


                      • HEMI - в момента запазена търговска марка на Даймлер-Крайслер за двигателите от това семейство. Става дума за реинкарнация на легендарните двигатели от ерата на мъскълкарите с "хемисферик сам хеад" - полусферична горивна камера в главата - това е допускало доста висока степен на компресия (при някои от мъскълкарите над 11.5) и висока степен на форсировка. Преди време от Крайслев възродиха тези двигатели V8 5.7 с използването на нови технологии - MDS - мултидисплейсмънт систем - изключват се половината цилиндри при малко натоварване. При натискане на педала над някакъв праг останалите цилиндри се включват за о.16 секунди - журналистите които го тестваха на практика не усещат момента на включването.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от vroom
                          акциз върху хемито?

                          пс. SRT8 не е offroad, не се брои.
                          Както винаги преценяте по опаковката без да знаете какво има отдоло.
                          Заради ниските брони и 20" джанти ли не е ОффРоуд. Щото тва лесно се маха.
                          Отклоняваме се от темата но ти спомена че ЛандКрузер е четири пъти по скъпо от Jeep.
                          За това уточнявам че има и много скъпи джипове.
                          При сходните модели на Тойота и Jeep цената на джипа пак е по висока. Това лесно може да се провери.
                          Просто съпоставяте в праис листите на ТойотаБГ и БалканСтар моделите от един сигмент с подобни двигатели.
                          Нали сме в България. Другото е много относително.
                          Акциза върху Хемито е 22000лв

                          Коментар


                          • Хм.
                            Не съм сигурен. Но в тая картинка ми се вижда много БМВ ... Егати бъркотията.

                            Коментар


                            • Няма нищо общо. Ето тук можеш да видиш:http://www.hemi.com/
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от kinex
                                Първоначално публикуван от vroom
                                акциз върху хемито?

                                пс. SRT8 не е offroad, не се брои.
                                Както винаги преценяте по опаковката без да знаете какво има отдоло.
                                Заради ниските брони и 20" джанти ли не е ОффРоуд. Щото тва лесно се маха.
                                Отклоняваме се от темата но ти спомена че ЛандКрузер е четири пъти по скъпо от Jeep.
                                За това уточнявам че има и много скъпи джипове.
                                При сходните модели на Тойота и Jeep цената на джипа пак е по висока. Това лесно може да се провери.
                                Просто съпоставяте в праис листите на ТойотаБГ и БалканСтар моделите от един сигмент с подобни двигатели.
                                Нали сме в България. Другото е много относително.
                                Акциза върху Хемито е 22000лв
                                Провери го, без да гледаш акцизите. База JEEP 25000. База LC 57000.

                                А на старо, JEEP направо е без пари.

                                Ти да не би да ми казваш че ще вземеш SRT за да му смениш един куп части за да може да го направиш на нивото на оверланд можеби? Това е доста странно, не мислиш ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X