Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензиностанция "Петрол" на кръговото на входа на Албена.

    Бях на почивка на нашето черноморие в края на юли 2011 и трябваше да заредя някъде читав бензин, за да се прибираме. Карам Соренто - 2003, бензин 3,5л, 200к.с. Бях наближил Албена и се оглеждах за бензиностанция, тъй като трябваше да зареждам. Видях тази петролска "бензиностанция" на кръговото на Албена. Не познавам добре района, затова реших, че все пак е по-добре да заредя от Петрол от колкото от Шел, Лукойл и др., които не знаех дали има в района и къде се намират.
    Първото нещо, което ми направи неприятно впечатление е, че цената им е леко завишена - с около 3 стотинки на литър в сравнение с другите бензиностанции. Светеше ми резервата, така че смело заредих 80л А95 в резервоара и потеглих. Това което последва беше неописуемо. Оооооо, какъв ужас беше цялото пътуване. Не ще и не ще да върви, това е. Все едно някой ми беше откраднал 140-150 коня от под капака и съм седнал да карам жигулка от соц-а. Мъка, мъка, голяма мъка!!! На отиване разхода на дълъг път ми беше 12,5л/100км. А сега?!!! бензина свърши след около 380км. Хмммм, 21л/100км извънградско!!! Еееее, това е!!! Никога повече от тази "бензиностация". Дано има повече колеги които да прочетат това и да си спестят парите и нервите!
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-08-11, 00:04.

    Коментар


    • От: Бензиностанция "Петрол" на кръговото на входа на Албена.

      Първоначално публикуван от windcoast Преглед на мнение
      ... Никога повече от тази "бензиностация". Дано има повече колеги които да прочетат това и да си спестят парите и нервите!
      Ако и ти беше чел тази тема преди да пътуваш, можеше да си ги спестиш.

      На тия обаче явно им е навик да пълнят колите с боклуци.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Айде и моята лепта.

        Бензиностанцията в с.Рудник, до Варна, на пътя за Бургас. Има големи табели на Петрол, но се оказа , че е франчайз и няма нищо общо с Петрол. Бягайте, ако ще и по инерция, от там.
        Не ми се разправят подробности, че още настръхвам, освен това имат и ГСМ заглушител.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-09-11, 10:20.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          ГАЗстанцията в Старо Оряхово.
          Причина:

          30 литрова бутилка за ГАЗ побира-34л!Това първия път!На второто зареждане побра-33л.
          Сигурно табелката върху бутилката заварена от производителя-е грешна!

          Старо Оряхово,по главния път Варна-Бургас!
          Последно редактирано от 4x2; 17-08-11, 18:13. Причина: пояснение
          Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Бензиностанция "Петрол" на кръговото на входа на Албена

            Ами тя е дилърска...!?!?
            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
            Е250 1998-продаден
            Субару Пустош

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Абе хора зареждам в България и ми светва лампата на 580 км.Зареждам в Полша или Чехия и ми светва на 630 км
              За какво качество плащаме тази цена.
              Писна ми

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Не съм сигурен дали тук е мястото на тази тема, но мисля, че е добре да я има.
                Нека да споделим опит.
                Моят "фаворит" е Шел на границата м/у Австрия и Германия преди Пасау. То не че има граница, ама...
                От доста време горивото не става на този shell,от 7 години,а може би и повече ми се случва да зареждам точно там,но от 2 години е скапано горивото.Най-добро е вътре в Германия!

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Яяяя каква хубава тема! Вече се оплаках от това, но ще напиша и тук, като най-подходящо място. Май беше петък привечер, заредих гориво от OMV на Околовръстното срещу резиденция Бояна. Колата по принцип си работи като часовник! В момента, в който новият "бензин" достигна до двигателя, ниските обороти, че даже и малко над ниските, абсолютно изчезнаха! В момента в който пусна газта, колата директно гасне! Наложи се да карам и градско, и междуграско на смукач, при това не милиметър, а доста изтеглен. Отделно, като загася двигателя от контактния ключ, той продължава още неприятно дълго да върти от мноооооого полезни и щадящи детонации! И друг път съм попадал на менте гориво през годините, но този път направо беше ненадминато! И не, грешката не е в момчето на колонката, винаги следя към какво посягат и ми наля точно каквото казах - 95. Или каквото там продават за 95 тия! И също проблемът не е в колата ми. След като се поизчерпа този боклук, налях друг 95, от Лукойл и след съвсем малко работа двигателят чудодейно оздравя, отново заработи плавно, тихо, с налични малки обороти и без детонации при спиране.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-09-11, 10:19.
                  Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    На Лукойл Червено знаме до новата зала Армеец.
                    Преди беше наред, но от 2011 година вече прекалиха.
                    Преди там сипвах газ до 51л., но вече няколко пъти му пълнят с ГАЗ на баща ми за над 60л., на един от случайте пред мен заредиха и сами спряха на 63,500литра. При положение че бутилката е 60литра.
                    ГАЗ от там -НЕ.

                    п.п. сменихме бензиностанцията, и всичко се подреди на място. Можело да е наред, а!
                    "Наше село е на баир. От връо се види доло, от доло връо се не види."

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Шела на Младост...миналата зима слагах А95 и колата след няколко километра просто отказа...От там директно с репатрак в сервиза,прочистване на резервоара,смяна на горивен филтър и колата оживя...Повече Шел - никога!
                      First Man, then Machine!
                      Lada Niva
                      Honda XR 400

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Интересно - карам различни коли (печки, бензин, газ), не по-малко от 100км дневно и зареждам на различни места и никога не съм имал ядове с качеството на горивата.
                        Задънването на филтрите едва ли става с еднократно зареждане.
                        Много често за състоянието на бараките ни обвиняваме бензиностанциите, а невинаги е правилно.
                        Особено на газ - за некадърното поставяне и регулиране е виновна газта.. Че горивата тук не са цвете - не са, но никога не са ми създавали проблеми. Виж - това че мотоциклетът ми побра доста повече бензин, отколкото всъщност побира е друга работа... Toва на Лукойла на бул. "Първа българска армия"
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Аз по същия начин зареждам, където ми падне - ОМВ Лук ойл, ЕКО, Ромптерол... ( Избягвам наистина ШЕЛ, заради мой близък, който след пълен резервоар от там, ремонта му излезе солен.. )
                          Само веднъж усетих калпава нафта на една ЕКО, за съжаление не си спомням кое по-точно. Берлингото (2.0hdi) се държеше така, както на автомобил с АГУ му свършва газта. Веднага след това отидох на друга бензиностанция да напъ;ня резервоара.. поне да се разреди малко.
                          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                          Mercedes w212 E350 4matic
                          Ducati Monster 600
                          O888795575

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Не сипвайте газ от бензиностанция Еко под стадион Юрий Гагарин (над Чайка) във Варна.
                            Имам 40 литрова газова бутилка а вече втори път ми я пълнят до 42 литра ?!?
                            Двата пъти беше от различна колонка.
                            На други газостанции са ми пълнили най много до 40,5 литра.
                            Няма да зареждам повече там.
                            Поздрави
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Некачествена нафта на ЕКО,бул."България",посока Дунав мост.В тоя студ сменях филтър и източих нафтата.След 24 часа половината нафта се беше превърнала в твърда маса(парафин)."Благодаря" им за преживяването!
                              NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Не сипвайте газ от бензиностанция Еко под стадион Юрий Гагарин (над Чайка) във Варна.
                                Имам 40 литрова газова бутилка а вече втори път ми я пълнят до 42 литра ?!?
                                Двата пъти беше от различна колонка.
                                На други газостанции са ми пълнили най много до 40,5 литра.
                                Няма да зареждам повече там.
                                Поздрави
                                Тази зима газ-та е кофти. Зареждам вече от Няколко места. ОМВ, Топливо, ЕКО и все пада налягането и прехвърля на бензин.
                                Нямам наблюдения да ми зареждат повече от нормалното, но определено колата не върви.
                                придръпва, прекъсва, не държи стабилни обороти ......., дори и на газокара и Авенсиса ми е такова положението.
                                Тази зима определено газ-та е кофти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X