Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    До Стефан Григоров , колега ти си един от първите занимаващи се с ремонт на тези помпи в България.Аз лично ценя мнението ти, стига да не е заядливо-подигравателно Съветвам те още веднъж да размислиш и да не действаш емоционално.Относно првилата на форума, и аз не харесвам всички от тях, но това е положението.Форума е частен и сме длъжни да се съобразяваме.Впрочем, сигурен съм, че ако беше се свързал с модератор или администрация относно това което не ти харесва щеше да е по-добре отколкото да правиш тия гръмки изявления.
    Поздрави
    Кирил Тодоров
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от vladopi4a Преглед на мнение
      Днес заедно с един колега успяхме да заменим транзистора успешно. Благодаря на хората, които ми писаха и специално на г-н Кирил Тодоров. В четвъртък отивам в Търново да монтирам помпата. Надявам се проблема да е бил само от транзистора. Ще се радвам ако някой с по-голям опит ми обясни за нещо, което трябва да се провери преди монтажа. Знам, че всеки майстор си пази хляба и в това няма нищо лошо. 0887 66 50 33 - Владо
      Смени гарнитурата на капака на електрониката ако не искаш после да има 1220 error
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Днес разглобих напълно една прецакана псг5.Това между двата транзистора мощно съпротивление ли е, или ???Странно, дрейна на транзистора на клапана за количеството е вързан там, и след съпротивлението (което е 2 ом.) краче отива към хибридната платка....
        Даже в първия момент ми заприлича на микролентова антена.Забележете че има нещо като прорези в средата на съпротивлението.Май са направени умишлено, поне така ми се струва.Явно от тук по някакъв начин се взима обратна информация за сигнала към клапана за количество.
        Някой ако има идея, например С.ГригоровАйде колега, не се прави на ощипана госпожица
        Прикачени файлове
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Днес разглобих напълно една прецакана псг5.Това между двата транзистора мощно съпротивление ли е, или ???Странно, дрейна на транзистора на клапана за количеството е вързан там, и след съпротивлението (което е 2 ом.) краче отива към хибридната платка....
          Даже в първия момент ми заприлича на микролентова антена.Забележете че има нещо като прорези в средата на съпротивлението.Май са направени умишлено, поне така ми се струва.Явно от тук по някакъв начин се взима обратна информация за сигнала към клапана за количество.
          Някой ако има идея, например С.ГригоровАйде колега, не се прави на ощипана госпожица
          Ако е резистор, нищо чак толкоз чудно. По пада на напрежение върху него може да се гледа какъв е тока, минаващ през него, съответно през соленоида на клапана. Нали се иска самодиагностика - те ти я. Като засече нередовно напрежение или липсата на такова върху резистора, мотора млъква, а компа ти вика: "Ха честито! Имаш да даваш на BOSCH едни пари!".

          ...това според мен де.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ако е резистор, нищо чак толкоз чудно. По пада на напрежение върху него може да се гледа какъв е тока, минаващ през него, съответно през соленоида на клапана. Нали се иска самодиагностика - те ти я. Като засече нередовно напрежение или липсата на такова върху резистора, мотора млъква, а компа ти вика: "Ха честито! Имаш да даваш на BOSCH едни пари!".

            ...това според мен де.
            Много вероятно да е точно така.Яво понеже самия клапан е с много ниско съпротивление (0.2ом.), и еталонното съпротивление за измерването на пада на напрежение(съответно обратната информация) няма как да е с високо съпротивление.И въпреки че основния ток протича през клапана и тука си се нагрява.Така поне го виждам аз де....
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Съветвам ви да не запоявате допълнителни жици по керамичната платка.Особено контактната повърхност на гейта е много малка, не може да се нагрее достатъчно и почти винаги се получава студена спойка.Керамичната платка е залепена с топлопроводима смола към алуминиевото тяло и колкото и да нагрявате с поялника не става добра спойка, особено както казах на гейта(въпреки че на пръв поглед изглежда добре).Правилния начин е да се ползват оригиналните алуминиеви крачета.Има си начин за тяхното запояване, както и за залепването на транзистора на мястото на стария.Ето ви запоено перфектно алуминиево краче към меден проводник.
              Прикачени файлове
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                За добрата връска може да се провери с мултицет. Пробата става м/у запоеното кабелче и кондензатора
                Милен Иванов
                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                0887771559, Пловдив

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Само да напомня, транзисторите за които споменах са при мене.И няма да се задържат дълго.Ако някой иска да си ремонтира сам псг5 с ГАРАНТИРАНО работещ добре транзистор.Цената е 20лв.Корпуса е SOT404.За вътрешен монтаж.Но си иска умения и специални флюсове/смоли за залепване.Ако пък някой иска да му го сменя и да стане както трябва-250лв.(влючва и цената на транзистора).За целта сваля електронния блок PSG5 и ми го праща с куриер.НО преди това да не е правен опит за ремонт.След 1-2 дни го връщам обратно по куриер готов.
                  Желателно е преди това да е направена точна диагностика и проблема да е в крайното стъпало.Ако не е, диагностика да си носи отговорността за излишния/ненужен ремонт
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Привет колеги.Имам проблем с моята помпа на ''снимка 1'' , монтирана на опел вектра 20 ди 1997 гогина.В началото колата варвеше но не вдигаше повече от 2000 оборота + - .Ходих на диагностика и излезе грешка Р1220 , според която ми обясниха помпана недавала достатачно гориво кам двигателя.Интересното беше че този проблем понякога се оправяше и колата варвеше добре , но в крайна сметка колата тези дни нацяло огасна.Пак елкон и вече грешките бяха доста повече Р1220,Р1345,Р1125,Р0725,Р1630,Р1635.След прочетеното в темата демонтирах помпата и отворих капака на електрониката и наистина единия транзистор беше с разкачено краче "снимка 2".Понеже виждам че моя електронен блок е малко по различен от този на който е показано как се сменя транзистора , можели и тук да се постави мтд3055вл или елктрониката е по различна ? Другото интересно при отваряне на капака на ел.блока оттам издече доста нафта която предполагам неие мястото там ? При това положение и грешките кНатиснете снимката за да я уголемите

Име:снимка 1.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5204556оито имам по колата този ел.блок подлежи ли на ремонт или не (на външен вид елементите изглеждат добре , само силиконовото покриНатиснете снимката за да я уголемите

Име:26082010146.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5204558тие на платката е станало на парцали ) ? Ако може някой да обясни как се сваля клапана за горивото зада мога да го почистя и Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26082010147.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5204557имали начин да тествам температурния датчик и този за оборотите понеже някои от грешките излезли на елкона дават проблем точно тНатиснете снимката за да я уголемите

Име:26082010142.jpg
Прегледи:1
Размер:163.2 КБ
ID:5204561ам ? (предполагам тези грешки се однасят за помпата а не датчици разположени по самия автомобил)Вапроситеми май станаха доста ноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:26082010145.jpg
Прегледи:1
Размер:169.3 КБ
ID:5204559 се надявам някой да даде малко яснота по моя проблем.
                    kiki.t на снимките можеш да видиш помпата (с рядко срещания ел.блок )



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:снимка 2.jpg
Прегледи:1
Размер:197.6 КБ
ID:5204560

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Това е 0 470 504 002 пак е VP44 s EDC 15M1-7.41/7.11(PSG2), клапана за количеството се сваля с отверка, като напъваш клапана на почивки за да отпусне О-пръстена и си излиза супер лесно
                      Последно редактирано от milennyc; 27-08-10, 08:16.
                      Милен Иванов
                      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                      0887771559, Пловдив

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Благодаря milennyc ,ще опитам днес да го сваля.Страхувахсе да не изкъртя клапана , но щом излиза значи ще успея

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Лично аз нямам опит с псг2.Сигурно е обаче, че вътре нафта не трябва да има.Виж съпротивлението на клапана, трябва да е 0.2ом.Относно транзистора за крайното стъпало, мисля че е същия като на псг5.
                          Може би при тия грешки трябва да смениш и датчика за оборотите на помпата (с лентовия кабел).Пак казвам, нямам опит с псг2.Може би някой друг ще обясни по-подробно за конкретния случай.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Лично аз нямам опит с псг2.Сигурно е обаче, че вътре нафта не трябва да има.Виж съпротивлението на клапана, трябва да е 0.2ом.Относно транзистора за крайното стъпало, мисля че е същия като на псг5.
                            Може би при тия грешки трябва да смениш и датчика за оборотите на помпата (с лентовия кабел).Пак казвам, нямам опит с псг2.Може би някой друг ще обясни по-подробно за конкретния случай.

                            Аз съм правил 2 такива, тазистора е същия.... но там на 1000% няма нафта изпуснало е уплътнението на датчика за обороти....... А за клапана няма да го счипиш само както ти казах вади го на почивки а не да напъваш докато излезне така ще го счупиш определено. Купи си нови гърнитурки за капака..... и пробвай да смениш транзистора. че тази нафта може и да е направила беля в ел. блока(непоправима) окъсил процесор!!!
                            Милен Иванов
                            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                            0887771559, Пловдив

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Транзистора е еднакъв за следните управления и помпи :
                              PSG5, PSG2 POMP VP44, VP30, VP29
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Малко информация за тия на които им се експериментира. В прикачения документ по-долу са показани някои от мосфетите на Филипс/NXP за автомобилни приложения в корпус TO220 и D2PAK. Има доста интересни като параметри. Някои от тях са налични във Фарнел. На който му се занимава, да поръчва и да тества.
                                Прикачени файлове
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X