Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Колеги моя проблем е следния да започнем от там колата е Ауди а6 98 god АФБ мотор 150 коня .Проблема е следния когато е студена пали с въртене от порядъка на 5 6 секунди и повече след което излиза бял то пушак ли дим ли как да го обясня и това го прави всяко палене не само след първото .Другият проблем е свързан с топлото палене загрее ли няма палене трябва да се изчака 15 мин и тогава пали .Кажете според вас проблема в помпата ли е и как може да се оправи кой по точно може да я оправи .А ако ми дадете и ориентировъчна цена знам че е невъзможно да се каже толкова и толкова но долу горе благодаря !

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Здравейте,

      И мен ме застигна нещастието на развалено управление на дизелова помпа на nissan almera 2.2DI (доколкото разбрах тук става въпрос за bosch vp44) - както я карах угасна и повече не запали. От нисан-софия ми я диагностицираха. Пращат ме към super diesel обаче като чета по форумите все повече искам да пропусна този момент..
      Нямам намерение да запоявам и бутам нищо, защото нищо не разбирам. Тъй като видях че са изтрити телефонните номера от темата искам да ви помоля ако знаете къде мога заведа колата да ми оправят управлението на помпата моля да ми пишете на d.inspired.b@gmail.com ако не желаете публично да споделите телефонните номера. Доколкото разбрах s.girgorov и kiki.t оправяте такива помпи.. ще можете ли да ми помогнете?

      Поздрави,
      Боби

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от inspir3d Преглед на мнение
        Здравейте,

        И мен ме застигна нещастието на развалено управление на дизелова помпа на nissan almera 2.2DI (доколкото разбрах тук става въпрос за bosch vp44) - както я карах угасна и повече не запали. От нисан-софия ми я диагностицираха. Пращат ме към super diesel обаче като чета по форумите все повече искам да пропусна този момент..
        Нямам намерение да запоявам и бутам нищо, защото нищо не разбирам. Тъй като видях че са изтрити телефонните номера от темата искам да ви помоля ако знаете къде мога заведа колата да ми оправят управлението на помпата моля да ми пишете на d.inspired.b@gmail.com ако не желаете публично да споделите телефонните номера. Доколкото разбрах s.girgorov и kiki.t оправяте такива помпи.. ще можете ли да ми помогнете?

        Поздрави,
        Боби
        Колега, проблема ти е по скоро в много трудоемкото сваляне на помпата, специално за този модел.Ако си намериш кой да ти я свали и качи после, няма проблем да ти я оправя.Иначе моя майстор дето е по свалянето и качването на помпи иска за тая операция 300лв.(за твоя модел автомобил).И пак се мръщи даже.А за ремонта на електрониката ще ти излезе 250 лв.НО задължително искам аз да си я диагностицирам преди да се прави
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          колега кики кажи нещо и за моя проблем кажи къде да те намеря разбирам че си от софия телефон или някаква връзка да осъществим в момента сам в чужбина но до 1 месец се прибирам и искам да си оправя колата

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от audia698 Преглед на мнение
            колега кики кажи нещо и за моя проблем кажи къде да те намеря разбирам че си от софия телефон или някаква връзка да осъществим в момента сам в чужбина но до 1 месец се прибирам и искам да си оправя колата
            Телефона ми е в подписа.Има и линк към фирмата ми, там също има данни за контакт.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Колега, проблема ти е по скоро в много трудоемкото сваляне на помпата, специално за този модел.Ако си намериш кой да ти я свали и качи после, няма проблем да ти я оправя.Иначе моя майстор дето е по свалянето и качването на помпи иска за тая операция 300лв.(за твоя модел автомобил).И пак се мръщи даже.А за ремонта на електрониката ще ти излезе 250 лв.НО задължително искам аз да си я диагностицирам преди да се прави
              При мен условията са същите ,а освен това хич не си падам по ремонта на нисани.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от inspir3d Преглед на мнение
                Здравейте,

                И мен ме застигна нещастието на развалено управление на дизелова помпа на nissan almera 2.2DI (доколкото разбрах тук става въпрос за bosch vp44) - както я карах угасна и повече не запали. От нисан-софия ми я диагностицираха. Пращат ме към super diesel обаче като чета по форумите все повече искам да пропусна този момент..
                Нямам намерение да запоявам и бутам нищо, защото нищо не разбирам. Тъй като видях че са изтрити телефонните номера от темата искам да ви помоля ако знаете къде мога заведа колата да ми оправят управлението на помпата моля да ми пишете на d.inspired.b@gmail.com ако не желаете публично да споделите телефонните номера. Доколкото разбрах s.girgorov и kiki.t оправяте такива помпи.. ще можете ли да ми помогнете?

                Поздрави,
                Боби
                Развитието по темата...., колата е карана в сервиза на нисан.И забележете, във фирмения сервиз са казали че нямат комуникация с помпата и най-вероятно причината е в нея.И човека да ходи в Бош-супер дизел.И да приготви едни 1600лв. за нов PSG5 и поне още 500лв. предполагам за сваляне и качване на помпата(при този модел, за да се свали помпата се сваля двигателя).
                А комуникация с помпата си има..., кан връзката си е наред.Грешка в двигателния контролер 1251-неприемлив сигнал от клапана за количество.
                И при четене на помата-50-крайно стъпало.Работата е ясна, оставаше само да отворя електрониката и да видя отлепеното краче...
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Кики, ще хвърлиш ли едно очо на тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=5609&page=4

                  Дали имат нещо общо, м?

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Ами хвърлих.Помпата е бош VE тип.За да не пали, въобще не е нужно да се прекъсне спиращият горивото клапан, достатъчно е имобилайзера да не даде оторизация на двигателния контролер BOSCH EDC 1.3.1 и няма палене.Работата не е проста, мове да е от сумати неща.Като се почне от имобилайзера, и се стигне до повреда в помпата/контролера.Така от разстояние нищо не може да се направи.

                    Това също може да е от полза : http://www.autodiagnos.com/fileadmin...rover_plip.pdf
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от kiki.t; 29-07-10, 23:15.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Развитието по темата....,
                      А комуникация с помпата си има..., кан връзката си е наред.Грешка в двигателния контролер 1251-неприемлив сигнал от клапана за количество.
                      И при четене на помата-50-крайно стъпало.Работата е ясна, оставаше само да отворя електрониката и да видя отлепеното краче...
                      Браво Кики!!
                      Страхотен отчет!

                      Моля, колеги след подобна интервенция ...... това е формата на отчет за свършена работа!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Отчет трябва, нали човека си плаща, да знае за какво.....
                        По интересното е, че след изтриване на грешките в еку-то и в помпата, повече не се появиха.Въпреки повредата.А повъртяхме доволно на акумулатор, та да ги запише отново.
                        Явно си зависи от модела контролер на двигателя, някой записват пак грешката при въртене на акумулатор, други-не.Доста подвеждащо........, но с осцилоскопа бързо става ясно
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          И при мен се е случвало да не записва повече грешка .... след първоначално изтриване.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Здравейте,

                            Поздравления за изчерпателната тема!

                            Искам да помоля за помощ хората, които се занимават с ремонт на VP44. Спешно търся основния клапан, този който се управлява от въпросния често изгарящ транзистор. Както знаете, клапана се продава от Бош в комплект с целия управляващ електронен блок за не малка сума + поставянето на софтуера. Искам да избегна този вариант и да подменя само клапана. Ако някой разполага с такъв, моля да пише. Помпата е към автомобила Астра 2.0 TDI Y20DTH, моят клапан е окъсен.

                            Благодаря предварително

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              pramatarovpavel ! нищо лично , ама ако е окъсил значи си прилагал "самолечение" и не ще ти стигне един клапан , а десетина ! И силни нерви и упоритост.

                              Като заговорихте за бош - супер дизел , се сетих да споделя : Забелязвам тенденция / вече три помпи / които са били в супер дизел на околовръстно шосе София за диагностика и собствениците са отказали ремонт....!
                              1. развита е гайката на остта и е разместена центровката.
                              2. клапана за вътрешно налягане е със счупена пружина или с " баята " стружка в пружината.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Отчет трябва, нали човека си плаща, да знае за какво.....
                                По интересното е, че след изтриване на грешките в еку-то и в помпата, повече не се появиха.Въпреки повредата.А повъртяхме доволно на акумулатор, та да ги запише отново.
                                Явно си зависи от модела контролер на двигателя, някой записват пак грешката при въртене на акумулатор, други-не.Доста подвеждащо........, но с осцилоскопа бързо става ясно
                                Не помня в кой форум съм го писал , но "изгори" ли drain-a - грешка няма да запише дори да я теглиш до морето и обратно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X