Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
    joro paveto #220 -Не помня в кой от форумите , но вече съм го писал - http://www.makeuppro-online.com/prod...t_id=132Dragon Skin Силиконов Каутчук Q 1 + Slacker 1 Допълнение към Dragonskin и Ecoflex kiki.t -#227 "Каква е колата? Купуваш една пре..бана електроника от същата кола и си я оправяш.На нова псг5 не се хвърляй, цифра е, а и трябва да се програмира.Трябва да се занимаваш с мошениците от "супер дизел" за тая работа, което не ти го препоръчвам.В момента търся вариянти за препрограмиране на псг5.Да видим какво ще стане." Tова с друга електроника е СУПЕР компромисен вариант при крайно необходима безисходица , пряко свързан с идеята ти за препрограмиране.За сега стенда на бош а и SIS-а /който забелязах , че не обичаш да четеш / не поддържат функцията "препрограмиране" ,а само програмиране на основната памет и допълване на паметта за "динамични корекции" която е ограничена като размер / без възможност за изтриване/.Та на предишният въпрос: защо според теб има отделна памет в която се записват стойности на аванс и количества при различни обороти ? Според мен защото механиката на тази помпа е ' безумно ' здрава и НЕпрецизна ,а електрониката компенсира това .Факт който мнозина не могат или не желаят да признаят.toni33 #253 - Тони Тодоров с нисан алмера тъмно син. Кошмар в живота ми / не Тони , а колата му/ .Не обичам да се оправдавам (с "криви" ракети) за това ще спомена само ,че му предложих да му върна парите за ремонта ... от там на татък резила си е мой.
    КОЛЕГА /пиша го с главни букви защото виждам, че си един от малкото колеги тука/. Няма да можеш да я препрограмираш помпата. Епрома е отп.

    Коментар


    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Твърдя че тази тема помогна да се нормализират цените за ремонта на VP помпите.Не визирам конкретно тебе, цената от 250 лв. която искаш за ремонт е приемлива.Но не забравяй, че доскоро за смяна на транзистора обаждаха и по 1000лв
      Темата помага на хората да разберат за какво всъщност става дума.Но писал съм го и преди, и ще го повторя-който мисли че няма да се справи, по-добре да не опитва.
      Има и друго, помпата може да даде множество проблеми и далеч не-всички от тях са от крайното стъпало на клапана за количеството.
      Препоръката ми към тези които имат проблем(недостатъчна мощност, трудно палене, не-палене и тн).Първо намерете някой който да ви каже какво ТОЧНО и е на помпата, и ако трябва да се сменя транзистор-някой които да го направи КАКТО ТРЯБВА
      Искам и аз да кажа своето мнение за темата.
      Прав си "kiki.t" наистина свали цените за "ремонта" на тези помпи, защото започна всеки да се рови по тях, , появиха се много 'мастори' дето ги ремонтирали. Поне аз знам в нашия град Стара Загора за двама такива, е че след това колата пали след 15 сек вартене, или че вдига 2000 оборота максимум, това няма значение, за тях помпата е готова направена. Гладам и от този форум се излюпиха 'мастори' дето ги ремонтират, е това че не различават смд резистор от кондензатор , то това няма голямо значени. Иначе с бисери е пълно тази тема. Смях с глас на глупоста, че заменяемия транзистор е в стапало с този под него. Тука сигурно само един двама, които ще ме разберат дето наистина са в час с нещата. А за останалите ще спомена, че това под изгорелия транзистор всъщност не е транзистор, ама карай , то няма значение, важното че сме много компетентни.
      Ще добавя още, че не бърка само този който не работи, а глупости приказва само този който не разбира! Аз си даржа нормални цени за ремонта на тези помпи, защото знам как ги 'ремонтират' другите и как вървят колите след това , ако изобщо запалят. Само ще ви кажа, че е много кофти когато някой ви скапе помпата която всъщност е можела да работи още дълги години, е ама и това е нормално, нали някой трябва да се пробва на някоя чужда помпа иначе как да се научи ;-)

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравеи колега Аз знам Двама в Шумен за жалост колата ми беше при единия, но тои за мен не еникакъв маистор Неможе да ги прави явно Щото няма как за Един транзистор да ти държи колата два месеца по това вече съдя че е неграмотник и схте го разглася тоя маистор из целия град че е БОКЛУК с извинение за грубия тон Сега си занесах електрониката само на друг Ако стане стане ако не схте сменя помпата че ми писна вече......

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
          Здравеи колега Аз знам Двама в Шумен за жалост колата ми беше при единия, но тои за мен не еникакъв маистор Неможе да ги прави явно Щото няма как за Един транзистор да ти държи колата два месеца по това вече съдя че е неграмотник и схте го разглася тоя маистор из целия град че е БОКЛУК с извинение за грубия тон Сега си занесах електрониката само на друг Ако стане стане ако не схте сменя помпата че ми писна вече......
          Поста ти е пълен с правописни грешки, освен това се въздържай от определения "боклук" и подобни.Този начин на изразяване не се толерира в настоящия форум
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Разбрах,няма да се повтаря.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Темата е "добра" , но е за професионален форум. Единственото което , чрез нея е постигнато до сега е : " добри " печалби за оторизираните Bosch сервизи , в последсвие от многобройни опити на начинаещи / нещо за което бях предупредил преди година , точно тук и в тази тема /.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Темата си е добра и толкова. Дава всекиму според акъла - както и много други. Ако на някого тази стока не му стига, за да се възползва от темата - кои сме ние, да му пречим да се оплеска?

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Темата си е добра и толкова. Дава всекиму според акъла - както и много други. Ако на някого тази стока не му стига, за да се възползва от темата - кои сме ние, да му пречим да се оплеска?
                  Още повече че не всички сертифицирани BOSCH сервизи имат оборудването, персонала и знанието да обслужват и ремонтират тия помпи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Да кажа на всички,оправих си мойта помпа с транзистор IRF 10/10 мисля че беше поне така ми каза майстора и колата 'NISSAN ALMERA' Запали и засега си работи но дали има вероятност пак да се случи сащото......?

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
                      но дали има вероятност пак да се случи сащото......?
                      Зависи от качеството на ремонта.Ако е както трябва-няма да се случи.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Зависи от качеството на ремонта.Ако е както трябва-няма да се случи.
                        Това е много общо казано.... ами ако помпата си има и механичен проблем?! Ще кара и пак ще се скапе... а да се отстрани това като проблем сам знаеш какви са мъки. Разглабяне на помпа..... стенд....
                        Милен Иванов
                        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                        0887771559, Пловдив

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Ами колеги втори ден си я карам колата само 4е ми прави впечетление че малко по особено пали дали трябва да мина някакъв стенд ,или неможе хубаво да си изкара въздуха ?

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
                            Ами колеги втори ден си я карам колата само 4е ми прави впечетление че малко по особено пали дали трябва да мина някакъв стенд ,или неможе хубаво да си изкара въздуха ?
                            За 2 дни каране си изкарал всичко което трябва, от тук на там е проблема с ел. блока и самата механика, а може и да смуче въздух от някъде
                            Милен Иванов
                            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                            0887771559, Пловдив

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Е ,за тези два дена съм минал не повече от 30 -тина километра.Отностно смучене на въздух,не знам но и на сутринта си пали пак по същият начин.Просто малко по дълго (ако стандартно запалва на 2,3 секунди ,сега си пали примерно на 5) и постепенно си дава газ докато си доидат оборотите,който трябва да са си когато запали.Ако ме разбрахте какво имам впредвид .Мисълта ми е и въпроса към господата,който са правили такива,трябва ли да минавам някакъв стенд.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
                                Ами колеги втори ден си я карам колата само 4е ми прави впечетление че малко по особено пали дали трябва да мина някакъв стенд ,или неможе хубаво да си изкара въздуха ?
                                Какво значи по-особено?? По-трудно, по-лесно, топла, студена.Върви ли като преди, мощност има ли, до колко оборота се развърта.Като питаш за съвет, дай възможно най-много информация.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X