Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    ти карай с 60 по магистралата пък после се чудиме що има толкова катастрофи хората като те стигнат и ще се чудят "тоя що кара назад по магистралата" и много ясно, че ще катастрофират...

    аз съм постигал разход 3.1/100 с рендето при такова каране с около 90кмч /натоварено с 40кв.м. теракот/, но не бих карал всеки ден така...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
      аз съм постигал разход 3.1/100 с рендето при такова каране с около 90кмч /натоварено с 40кв.м. теракот/, но не бих карал всеки ден така...
      Абе тука, някакви рекорди се постигат! Има едни състезания за икономичност ( нормално коли, серийно производство- сипват до горе, запушват резервоарите и който докъдето стигне - е и там не могат да постигнат такива разходи ( а все пак това им е целта)! Не искам да кажа нищо, но такива разходи ми звучат нереални! И аз искам превозно средство, което да харичи 0,025л./100 ( 25 грама на 100 )! Има и такива, но уви, те са неизползваеми, а пък и не се произваждат серийно
      RB Patrol Team

      Коментар


      • #78
        А и по принцип, една средно статистичеса кола, на място харчи около 1 литър за час! Ако се движите с 90 вие изминавате 100км. за 1час и малко! Еми, струва ми се странно, за това време на място, да изхаричте 1л., а пък в движение 3
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #79
          хе-хе! като искаш, купи си рено дизел, натовари го 600кг плочки и пробвай от спирката на Окръжна болница до с. Величково /Пазарджишко/ - ще видиш, че 1/3 от пътя се кара по инерция... /след тунела над 120кмч по инерция!!!/

          Нормалния разход по книжка с 90кмч е 3.9/100, с мойто нормално каране е 5-6/100... Абсолютния максимум, достиган с тая кола е 7/100 и то на градско, като беше чисто нова зимата на 2001-ва... и тогава имаше към 10 дена -15 до -18С + сняг /който помни/...
          Като кара жена ми, разхода пада до 4-4,5л/100
          От София до края на м-ла Тракия при средна скорост от компютъра 134кмч /реално каране с 160-180кмч/ разхода е 6.5/100...
          Казвам цифрите така уверено, защото съм ги засичал с бордкомпютъра...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #80
            Разходът трябва да се засича по маршрут в двете посоки ! Иначе веднага се записвам на второ място сред рекордьорите ! При ежедневният ми маршрут , отивайки на работа с леката си кола разходът ми е 3,9 , но навръщане си е 6,5-7 ! Просто при разстояние от 20 км. в едната посока на отиване имам отсечка около 8 км. по инерция !
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #81
              съгласен! но факта си е факт - в тази посока съм стигал такъв разход /който не вярва негова си работа/

              за съжаление и най-икономичните джипове харчат доста повече от икономичен лек автомобил /но са доста по-тежки и ръбати/...

              а тези с 4000сс и нагоре бензин просто ме е страх да си помисля - до Пампорово и обратно 100л бензин
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #82
                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                съгласен! но факта си е факт - в тази посока съм стигал такъв разход /който не вярва негова си работа/

                за съжаление и най-икономичните джипове харчат доста повече от икономичен лек автомобил /но са доста по-тежки и ръбати/...

                а тези с 4000сс и нагоре бензин просто ме е страх да си помисля - до Пампорово и обратно 100л бензин
                Е какво му е толкова страшното, на извънградско горя 11литра 92 или 13 литра газ...и съм 5.2... Страшното е в града...
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #83
                  Daihatsu Rocky DL52 2.8 tdi през лятото градско+черни пътища - 11л. извън града не го карам много и не съм го засичал но предполагам че пада с 2-3л. Зимата при често дърпане на бусове и драпане в кал и сняг стига до 18-20л. Надявам се да падне малко като му сложа заключващи капачки за предните главини.
                  А за бялата нафта - все още се намира тук там из военните поделения, няма нищо общо с масовия евродизел, но я поизкрадоха вече.

                  Коментар


                  • #84
                    Първоначално публикуван от quadra
                    Е какво му е толкова страшното, на извънградско горя 11литра 92 или 13 литра газ...и съм 5.2... Страшното е в града...
                    това при какви скорости /надявам се не до 90кмч - с толкова се кара на градско /
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #85
                      Между 100 (повечето пътища) и 130-140 магистралата...Ако клони повече към 140 може да отиде към 12-12.5 бензин. Със 120 се движи между 1900-2100 оборота (заради ходрогрансформатора), и понеже и формата е що-годе обтекаема като за джип та затова...ама в града си папка...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #86
                        определено Гранда е приспособен за шосе... веднъж се "гоних" един със скорости докъм 180кмч по шосето след Благоевград /бях с Омега/... на правото държеше, но на завоите се плашеше...

                        но това лято един ТЛК100 направо ми обра точките като ме задмина на "Тракия" /аз се движех със 190кмч / За бензиновите V8 ТЛК-та обаче не съм чувал по-малък разход от 15/100... средно 20...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #87
                          Как няма да се плаши, нали е с меко окачване, седалките са тип "кресла" и мен ме е страх... Виж Вранглера седи като тухла, няма и намек на накланяне... ама и обтекаемоста му е като на тухла... А за разхода, проверено е. Обаче все пак аз го карам повече на градско, а там разликата в разхода е почти двойна...
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #88
                            Първоначално публикуван от quadra
                            Обаче все пак аз го карам повече на градско, а там разликата в разхода е почти двойна...
                            плюс че има и значение от града. аз имам до работата 10-15 светофара, понякога ме хващат всичките и тогава вероятно разхода е доста по голям
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #89
                              така е... на светофара разхода е "легнала 8"

                              а пък аз и на отиване /около 1км/ и на връщане /около 3км/ нямам нито един светофар но ми се е случвало да се прибирам 30-40мин заради БГ-таланти-шофьори
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #90
                                Патрол 2.8TD :
                                градско около 10-11
                                извънградско около 8-9
                                не сме го пробвали на много тежък терен(само горичките и т.н)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X