Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • имам опит и наблюдения за разхода на гориво на нива-1.6,уаз-469,ауди-80 куатро-2.3 ,фиат панда 1.0 4х4 а сега и за разхода на пасат синхро g 60 1.8 .От това което прочетох за разхода на нивата и уазката се припокрива с резултатите които съм отчитал на извън градско ,съответно 10-12и12-14.При аудито 9-11,пандата 6-7 литра бензин при средно натоварване на двигателите 1500-3500 оборота.При по спортно каране разхода се повишаваше с около 20% Разхода при шофиране по черни пътища може да бъде умопомрачителен!!! С нивата съм надхвърлял 25/100,а със ифа-L60 при подвоз на дървен материал разхода е достигал 90-110л. Пасата на "градско" стига 13-15,а на дълги дистанции при спокоино управление 8-10/100.

    Коментар


    • Land Rover 88 S3 - 13.4 софииско бензин
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • suzuki vitara 1.6i градско 10.5л извън града 13.8-14л веднъж на магистрала тракия ме хвана мъгла 90км в час 9.5л газ
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sineto
          suzuki vitara 1.6i градско 10.5л извън града 13.8-14л веднъж на магистрала тракия ме хвана мъгла 90км в час 9.5л газ
          градско ти харчи по-малко от извън градско ти си феномен
          no signature no problems

          Коментар


          • Засякох специално Ферозата на дълъг път-7,2-7,3/100км.Даже аз се изненадах,но лично съм пълнил резервоара,така,че съм сигурен.Иначе на градско си "лепи" 13-14/100.Ма то моето градско си е жив offroad.
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • GD300 1983г.

              Аз от три седмици карам една Каручка и основно на Офф, бави със блокажи имам вече около 1500км като средно 400 от тях не са на път. Под 20 на 100 не ми е падала - дизел. Като се има на предвид че двигателя е почти нов, няма 50000км. Него отделно си го купих.
              Mercedes G-Wagen - It's not a JEEP... You wouldn't understand...

              [img]http://www.danasoft.com/sig/.jpg[/img]!

              Коментар


              • Re: GD300 1983г.

                Първоначално публикуван от Lachezar_p
                Аз от три седмици карам една Каручка и основно на Офф, бави със блокажи имам вече около 1500км като средно 400 от тях не са на път. Под 20 на 100 не ми е падала - дизел. Като се има на предвид че двигателя е почти нов, няма 50000км. Него отделно си го купих.
                Много е интересен модела.
                А и двигателя освен че е дизел има и други параметри нали
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • добре е да се трият безмислените постове във важни теми
                  (включвам и този)
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • JEEP CHEROKEE 2.1TD

                    JEEP CHEROKEE 2.1TD
                    ГУМИ 215x85x15
                    гориво-дизел
                    градско с климатик 10/100
                    градско без климатик 9/100
                    извънгардско 90-110 км/ч 8.5/100
                    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                    Коментар


                    • Колеги,

                      Имам въпрос-предложение:

                      Дали да не преместя кометарите за разхода в нова тема, където на воля да бърборим защо, как, кога и колко, а тук да останат само цифри за статистика?

                      Темата се препълва с : "ама наистина ли толкова харчи? да, бе да...."

                      Коментар


                      • Яро аз това имах в предвид с горния си пост, нека тука в стикованата тема да остане само статистиката за колите и цифрите, пък да се дрънкат глупости другаде. Аз лично моля да ми изтриеш горните постове !
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • нисан патрул 2.8 тд интеркулер - извън града 15л нафта. на офроуд 25-30л все на 100км.
                          нисан патрул 3.0 тди от 05г.- в града 12.5 извън града 10-11.5 на 100
                          за офроуд не е тестван.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от redair
                            Suzuki Sidekick Sport 1996, 1.8, 122 k.с. автоматик, без мап сензор, с K&N филтър и по-големи гуми - 225/75/16:

                            градско - 13.2 л./100, с обиновен филтър беше 14.5
                            извънградско със скорост 60 - 80 км/ч. докарах 7.2 л. /100
                            газ - 16 - 20 л/100 - за момента не карам...
                            към момента:
                            с мап сензор ( благодарение на митко )
                            газов инжекцион ( благодарение на Дима и Севдо )

                            градско - 12.3 л./100, ( бензин и газ нямат разлика )
                            извънградско със скорост 90 - 110 км/ч. и климатик - 10 л./100 км.
                            оффроуд - 20 л./100.
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • рейндж роувър класик 3.9 V8: градско 33л
                              извънградско с клима на 120 26л
                              оф роуд 48л

                              сузуки LJ 800 :градско 10л
                              извънградско с клима на 7.5 26л
                              оф роуд 18л

                              Двете возила са ми лични, горе долу са в час.

                              Коментар


                              • Ше зема и аз да се запиша. Е тоя модел Голфове 4х4 харчат 10 на 100 по път без значение в град или извън него, а без път 13 на 100. Резултата е почти еднакъв щото се кара на заварка понеже са между 90 и 100 коня и ако не се завари педала колата се влачи.
                                Прилагам снимка за подсещане

                                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X