Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Jeep Wrangler Sahara 2.8CRD '08 177hp - средно се върти около 12-13л/100 без да пускам 4х4, в зимни условия с 4х4 до към 15/100....

    Коментар


    • До: Колко Ви харчи Самурая?

      Мисля, че имаше такава тема, но тя стана безкрайна защото беше за всякакви автомобили.
      Та по въпроса:
      Самурай 1.3 карбуратор с кални гуми Инса 195/80/15
      извън града 9-10 л/100км газ.
      Градско и в гората разхода е на час и нямам данни, за бензин също не знам.
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        паджеро 2.6 бензин/газ 12-извън градско 18-градско 30-жв гората

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Тойота Ланд Круизер 90 3000см3 дизел-10 извънградско 11 градско,без юркане. На педал-колкото може.
          0+

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            ISUZU D-MAX 3л. CDI
            извънградско с хардтоп кабина багаж и 4 човека 90 - 110 км/ч 8.2л/100км

            градско 9.3л/100км

            офроуд разходка 13л/100км
            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
            :D

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              С риск да се намеся и аз между шамарите с моя RX4 ;-)

              1.9dci - 2001 г.

              Лятото с климатик извънградско - 7.2л/100км (спазване на всички правила)

              Есента - без включен климатик - 6.2л/100км (пак нормално каране)

              offroad - не съм го пробвал

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Дифендер 110, 200 тди смесено 8/100, извънградско се кара с около 90км/ч
                Последно редактирано от тахмисян /scaramouche/; 14-11-09, 17:13.

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  След една скромна разходка София-Рупите-София Hilux (06) 2.5 D4D 75кВ ми даде разход 7.7л/100км при средна скорост около 80-90км/ч и 3-ма човека на борда... е да кажем 2-ма с нормални размери и багаж

                  В града ми качва до 9.4л/100км с уговорката, че МНОГО рядко карам в пиковите часове, още по-рядко карам в центъра, а когато го правя гледам да избягвам задръстванията и да поддържам колата в движение... до колкото е възможно - все пак не е лесно с това дългото да се разхожда човек по най-малките улички

                  Както се оказа налягането на гумите е от огромно значение, защото към момента съм с 225х75х16 на 2.4атм (както се препоръчва) а септември с 205R16C на 2.2атм при едно пътуване София-Сопот-София разхода ми отиде над 9л/100км

                  Извън пътя мисля, че трудно ще го засека, защото при мен няма алтернативен начин за транспортиране от/до мястото за "игра" и резултатите ще са компроментирани

                  Измерванията са правени като пълен към пълен резервоар.

                  Чиърс!
                  Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                  Един велосипед също.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Лада Нива 1.7
                    14/100 газ смесен цикъл

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Toyota 4runner V6 90-95г

                      Бензин
                      Извънградско-12л/100км със 120км/час
                      Градско-16л/100км

                      Газ
                      Извънградско-Все още не е замерван
                      Градско-18л/100км

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        jeep cherokee 4.0 гратско и извън гратско незнам щото асвалт не вижда,но планинско кам 60л./100

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Range Rover 2.5DT (P38 )

                          днеска ходих казанлък-плевен-казанлък 320км. и чекнах разхода
                          9/100
                          леко каране 90-120км/ч
                          по прохода малко форс нагоре
                          Последно редактирано от tangalov; 16-11-09, 20:45.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Фероза 1,6 бензин,карбуратор,газ около 14/100 комплексно;МБ 124 2000 сс дизел(модифициран с 5-степенна ръчна ск.кутия) 5,5 дизел без оглед на бензиностанция и режим на каране.
                            Постарах се да изчета всички мнения по темата и си направих някои изводи само за себе си ,които искам да споделя:
                            1. Добро техническо състояние на автомобила.
                            2. Нормален и безопасен стил на шофиране.
                            3. Препоръчвани от производителя ''обувки'',т.е.гуми(все пак с този размер са правени спецификациите на марката)
                            4. Качеството на горивата е от огромно значение(през казармата преточих"зелето" на едно МТЛБ,което беше дошло от завода и ауспуха на дизела ми беше просветлял....а пък как вървеше-Опел Рекорд 2.3 Д 85 г 5 ск.първата ми любов...).Много шмекерии правят по бензиностанциите-то не бяха разредители,промишлени нафти,увеличаване на газовата фаза в газколонките...отвсякъде ни клатят.
                            5. На последно място ,но не по значение са и качествата на пътищата.Не сте ли забелязвали как изведнъж както карате попадате на участък от пътя с различен вид и шума се променя,скоростта леко пада...просто асфалта е по груб.Отделно стои въпроса с дупките при които сме принудени да ползваме по-често спирачки и газ.Да не говорим за безсмислените на места ограничения и разрешения.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Мойто (в подписа) - 20 л. бензин на градско - твърдо и не отстъпва (that`s my story and I'm sticking to it) и тук чета някакви юнаци с 5,2 или 8,5 литра мотори `дето нещо им харчело уж по 15-16 литра,... тъжната истина е, че 3,7 литра на 4-ст. автоматична кутия, не ще, пущината да свали под 18 л. / 100 км. на магистрала, независимо от карането ( в началото беше обяснимо, но после жената постави ултиматум - че ще се вози и няма да се опитва да слиза в движение , само ако няма да има "dragster - изпълнения" ), оттогава се самоутешавам с cruise-control-а и се кефя на - "бавно-славно" - напр. 120 км./ч. cruise-speed, ама електроника, батка, прогрес, качваш си краката на таблото и ... ама пак не става - всичкото го изпива, изяжда пущината... направо все едно, ако си пушач - купуваш кутия и след малко - гледаш останали 5 цигари (кога ги изпафках ?!), и все едно тревожно чувство на несигурност те гложди (ще има ли, ще стигне ли... къде имаше наблизо бензиностанция...?). А и трябва да изоставя някои създадени навици - имах коли на газ - сипвах им по за 20 лв. - сега забрави (ударение на "и") Тук май трябва като в американските филми - отиваш на Gas-station-а и само викаш "Make it full !" ("Догоре !") Трябва да призная, че умишлено си купих такава "яка" кола (kinex ми изтри мнение в друга тема тук, където обяснявах защо)... ама ...нещо малко надмина очакванията ми
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                hyundai galloper, 2.5 tdi, дълга база, 2001 г.
                                Извънградско (Задвижване-1/4) 8-9/100 (90-110)
                                Градско - (Задвижване-1/4) 13-14/100*
                                Горско (Задвижване-2.5/4)** - не съм засичал.. предпологам доста...
                                Поздрави

                                *Бивш опел калибра собственик.
                                ** по 1 гума преден и заден мост + ЛСД отзад
                                Последно редактирано от point; 17-11-09, 04:53.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X