Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
    Опел Фронтера Б КБ 2000 г. 2,2 DTI, за 1300 км. от Германия до България ( през Чехия и разбития път в Румъния ) при 100 до 120 км./ч. - реален разход между 7.3 и 7.4 л./100 км.! Заводски извънградско и дават 7.1 л.
    Ново засичане - предимно извънградско 6.94л./100 км.! В България, гуми 245/70/16, каране предимно с до 80 км./ч ( от жена ми - на шосе, рядко по черен път ). Винаги пълня резервоара до гърловината и след като светне лампичката - отново, нафта от OMV.
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Гранд Чероки 4.7 бензин при 220 к.с. Разход с таванна палатка на покрива, засечка извън града при икономичен начин на каране.


      Последно редактирано от GOLDY-Владиан Христов; 03-08-09, 16:08. Причина: Грешка
      LZ1VMH

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
        Гранд Чероки 4.7 бензин при 220 к.с. Разход с таванна палатка на покрива, засечка извън града при икономичен начин на каране.
        Нали ти казах.
        А Светльо реши че е нормално да харчи 15 и вместо да си прегледа двигателя, си сложи АГУ.

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Нали ти казах.
          А Светльо реши че е нормално да харчи 15 и вместо да си прегледа двигателя, си сложи АГУ.

          Тук някъде имаше една таблица за разхода по марки.Излиза май че всички 4.7 в форума са за ремонт.А имаше и един сайт ако го намеря ще го пусна.


          EDIT:Ей ги на.... http://spreadsheets.google.com/pub?k...B0WMgw-1hKB4WQ

          и това http://www.spritmonitor.de/en/overvi...ls.html?page=9

          Как го постигна тоя разход бе колега.....само по магистрала с 100км/ч с круиз ли е това?
          Последно редактирано от Radosl81; 03-08-09, 18:19.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
          0877стоидевет215–Радослав

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
            Тук някъде имаше една таблица за разхода по марки.Излиза май че всички 4.7 в форума са за ремонт.А имаше и един сайт ако го намеря ще го пусна.


            EDIT:Ей ги на.... http://spreadsheets.google.com/pub?k...B0WMgw-1hKB4WQ

            и това http://www.spritmonitor.de/en/overvi...ls.html?page=9

            Как го постигна тоя разход бе колега.....само по магистрала с 100км/ч с круиз ли е това?

            Нямам си на представа. Това го изписва борд компютъра в участъка София язовир Искър и обратно.. Смятам, че най реалистично е порядъка между 12-16 на сто в смесен цикъл. Зависи от дясното краче да знаеш.
            LZ1VMH

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
              Тук някъде имаше една таблица за разхода по марки.Излиза май че всички 4.7 в форума са за ремонт.
              Как го постигна тоя разход бе колега.....само по магистрала с 100км/ч с круиз ли е това?
              Де да знам, според тая таблица и всички форумски 3,1 ТД също са за ремонт - за 10 дни в Гърция минах 1296 км с точно 112 литра нафта=8,6 л/100 км. Според мен е перфектен разход за тоя камион с аеродинамика на трикрилен гардероб, натоварен до козирката (знаете колко багаж се мъкне за малко бебе - включително и микровълнова печка си носихме) и с постоянно дънещ на макс климатроник, че и с огромна кутия за багаж на покрива. Бордния хампютър леко послъгва, показваше 8,3 л/100 км



              Не съм карал нито бавно, нито бързо - просто спазвах всички ограничения. Имаше и доста офроуд - всеки ден ходехме на разни нови места - но 90% си бяха по асфалт













              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Като гледам колко харчи Колеоса (макар и каран от доказан състезател, без лоша умисъл го казвам) си мисля, че съм отличник.
                LZ1VMH

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                  Като гледам колко харчи Колеоса (макар и каран от доказан състезател, без лоша умисъл го казвам) си мисля, че съм отличник.
                  Аааа, за 4х4 може би, иначе и аз имам нЕколко твърде добри постижения с моите Алфи

                  Ей тая бивша Алфа 166 2.4 JTD, чипосана до ~170 коня и ~410 Нм - адски спокойно каране в Германия с темпомат, закотвен на 100 км/ч (и немска нафта, естествено)





                  А пък тоя 156 SW (спален вагон) с 1.9 JTD двигател, чипосан до ~145 к.с. и 380 Нм след обиколка на Гърция с много багаж и кутия на покрива - среден разход за около 2600 км от 14 семтември до 8 октомври





                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от mitsufen Преглед на мнение
                    Колега, и при мен е така. Паджеро 2.5 ТДИ дълга база. Каквото и да му правя все едно харчи. И аз не знам защо.
                    Как го правите този разход незнам,2.8тди,автомат къса база,10л-46км((((( незнам какво се случва...

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Вчера се върнах от морето и успях да засека Диското (2.5 тди 113 к.с.) Значи бяхме 4 човека + едно бебе, багажника отзад беше пълен до тавана, и отделно още две чанти на горния багажник който е тип Camel Trophy и отделно и той тежи към 50-55 кг, та за изминати 600 км извънградско (Севлиево-Несебър през Котелския проход) и 100 км. градско в Несебър, Равда и Сл. Бряг при скорост около 100 км. ми даде точно 8.5/100

                      П.П. Засякох го като преди да тръгна напълних резервоара докато прелее, и като се върнах пак го допълних докато прелее!
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        В петък (7.0 с "Джимнито" (бензин; 1,3) направих точно засичане с доста интересен резултат. (На дълъг път с около 90 км/ч харчи 7,1 л на сто).

                        От София до Бургас край Стара Загора, т.е. повече магистрала (значи предимно 100 км/ч и отгоре) и 70-90 км/ч по пътя разходът ми излезе 8,22 литра на 100 км. С двама пътници и доста багаж.

                        Трябва да се има предвид, че бензинът беше високооктанов (V-power racing). Отдавна съм забелязал, че на дълъг път разходът с такъв спада и компенсира по-високата цена.

                        Поздрави!
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Гранд Витара, 2.0 TDI, първо засичане
                          Ами даде ми 9 градско с климатик

                          Ще продължа да я следя. Предстои ми скоро и пътуване на дълъг път и ще мога по-нататък да дам по-обобщени данни.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Първоначално публикуван от kirilnaldjiev Преглед на мнение
                            Гранд Витара, 2.0 TDI, първо засичане
                            Ами даде ми 9 градско с климатик

                            Ще продължа да я следя. Предстои ми скоро и пътуване на дълъг път и ще мога по-нататък да дам по-обобщени данни.
                            Не е 2.0ТDi,а 2.0HDi. Това пишеше в АутоБилд,колега Carburettor.

                            A изобретателя на комон рейл изобщо не е Фиат. Wikipedia знае...
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                              Не е 2.0ТDi,а 2.0HDi. Това пишеше в АутоБилд,колега Carburettor.

                              A изобретателя на комон рейл изобщо не е Фиат. Wikipedia знае...
                              Бъркаш и за двете неща. На Витарата до 2001 г. се монтира само 2-литров дизел 87 к.с.(Пежо), чак след 2001 почват да монтират и 2.0 HDi със 109 к.с. (пак на Пежо), но дъртия дизел продължава да се монтира до спирането на модела през 2005 г.

                              Същата работа и с комън-рейла, ама стига офтопик

                              Ето една история на модела Grand Vitara I (апропо, точно от AUTO BILD 4X4)

                              История на модела Suzuki Grand Vitara First Generation


                              1998 г.
                              Представяне на Grand Vitara с четири врати и дълго междуосие: Д/Ш/В 4,20/1,78/1,74 метра; 2,5-литров V6 бензинов двигател (144 к.с.), 2,0-литров четирицилиндров турбодизел (87 к.с.)

                              1999 г.
                              Версия с 2 врати (дължина 3,88 м), кабриолет или твърд метален покрив, и двете модификации с 2-литров четирицилиндров бензинов двигател (128 к.с.)

                              2001 г.
                              2-литров турбодизел с впръскване Common-Rail (109 к.с., Peugeot) паралелно с 2.0 TD (87 к.с.); освен това 1,6-литров бензинов двигател (94 к.с.) за двувратата версия; а също и дълга версия XL-7 (4,70 м) с 2,7-литров бензинов V6 (173 к.с.).

                              2002 г.
                              2-литровият бензинов двигател (128 к.с.) вече се монтира и на версията с 4 врати; 2,5-литровия V6 с мощност 144 к.с. отпада.

                              2003 г.
                              Нов интериор; 2.0 TD се предлага и за двувратата версия; 2,7-литровия V6 вече е с мощност 184 к.с.

                              2004 г.
                              XL-7 с нова предница; 2.0 TD се предлага и за двувратата версия; 2.5 V6 отново може да бъде поръчан.

                              2005 г.
                              Grand Vitara II замества Grand Vitara I
                              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                              Volvo XC90 D5 Executive '12
                              Volvo XC60 D5 Summum '11
                              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                                Бъркаш и за двете неща. На Витарата до 2001 г. се монтира само 2-литров дизел 87 к.с.(Пежо), чак след 2001 почват да монтират и 2.0 HDi със 109 к.с. (пак на Пежо), но дъртия дизел продължава да се монтира до спирането на модела през 2005 г.

                                Същата работа и с комън-рейла, ама стига офтопик

                                Ето една история на модела Grand Vitara I (апропо, точно от AUTO BILD 4X4)

                                История на модела Suzuki Grand Vitara First Generation


                                1998 г.
                                Представяне на Grand Vitara с четири врати и дълго междуосие: Д/Ш/В 4,20/1,78/1,74 метра; 2,5-литров V6 бензинов двигател (144 к.с.), 2,0-литров четирицилиндров турбодизел (87 к.с.)

                                1999 г.
                                Версия с 2 врати (дължина 3,88 м), кабриолет или твърд метален покрив, и двете модификации с 2-литров четирицилиндров бензинов двигател (128 к.с.)

                                2001 г.
                                2-литров турбодизел с впръскване Common-Rail (109 к.с., Peugeot) паралелно с 2.0 TD (87 к.с.); освен това 1,6-литров бензинов двигател (94 к.с.) за двувратата версия; а също и дълга версия XL-7 (4,70 м) с 2,7-литров бензинов V6 (173 к.с.).

                                2002 г.
                                2-литровият бензинов двигател (128 к.с.) вече се монтира и на версията с 4 врати; 2,5-литровия V6 с мощност 144 к.с. отпада.

                                2003 г.
                                Нов интериор; 2.0 TD се предлага и за двувратата версия; 2,7-литровия V6 вече е с мощност 184 к.с.

                                2004 г.
                                XL-7 с нова предница; 2.0 TD се предлага и за двувратата версия; 2.5 V6 отново може да бъде поръчан.

                                2005 г.
                                Grand Vitara II замества Grand Vitara I
                                Точно за този брой говорех. Не съм видял,че е след 2001 HDi-то и пак няма TDi двигател,де. Пежо имат Di, DtI,td и d. Естествено и HDi. А комон-рейла е измислен още 60-тe годинi. http://en.wikipedia.org/wiki/Common_rail#History
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X