Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
    Добре де,ще се задоволя и с второ място. Ей другите,ако имате по-добри резултати НЕ СИ ПРИЗНАВАЙТЕ. Имам лошия навик да НЕ правя снимки и после много ме е яд,но сега телефона беше под ръка и с празна памет и реших да снимам. Но все пак това е разход през Котленски проход и малко преди и след него. Около 128-130 км след зануляването на борд.компютъра направих снимката „5.2“ и си стоя така още 80-100км поне. Сега е 5.8л/100км.
    На спускане ли?
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      На спускане ли?
      Oще преди да тръгнем нагоре сложих КК на 70км/ч и тъй като беше ненатоварено си държа тази скорост през цялото качване,слизане и след това чак до петолъчката. От там нататък на 90км/ч.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
        Oще преди да тръгнем нагоре сложих КК на 70км/ч и тъй като беше ненатоварено си държа тази скорост през цялото качване,слизане и след това чак до петолъчката. От там нататък на 90км/ч.
        Нека даваме в тази тема реални разходи,засечени реално(пълно-пълно,за достатъчно голям преход).Че има вариант някой да ни повярва...5.2л/100км за джип...добър виц...Ако е за пред жената,и моя толкова харчи.Дай реалния разход...Моя е около 10/100 смесено...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Нека даваме в тази тема реални разходи,засечени реално(пълно-пълно,за достатъчно голям преход).Че има вариант някой да ни повярва...5.2л/100км за джип...добър виц...Ако е за пред жената,и моя толкова харчи.Дай реалния разход...Моя е около 10/100 смесено...
          Реалния е на първата снимка. Разлика 0.1л. Действителен разход 7.1„пълно до пълно“. От едното зареждане до другото-разлика 100 милилитра. Не виждам защо този 5.2 да е нереален,при положение,че е на круиз контрол,който,ако някой не знае, не подава толкова гориво,колкото се подава с педала за газта, при еднакви обороти,скорост,наклон,товар и тн. Подава точно толкова,колкото е нужно,за да държи зададената скорост. А с педала се подава винаги определено количество,независимо дали е нужно или не. То си пише в книжката- най-икономичен метод за шофиране,е този с КК. Ама аз бях прав,че веднага ще скочат 100 човека. Завиждате ли,мислите че лъжа или че данните са грешни? Смятам,че не е нито едно от трите,особено първото ,но и другите две се надявам да не са повод за съмнението Ви..
          Учудвам се на сравнението ти. Диското е по-старо,по-стара технология на дизела,по-амортизирано и с по-лоша аеродинамика. Да не говорим,че СФ-то е далеч от замисъла на Диското за офф-роуд,ниски скорости на средни обороти и тн. Скоростната кутия е маскимално пригодена за асфалт,като има компромис с първата предавка,че е по къса (почти 4:1). Всеки съвременен СУВ независимо от марката може да постигне такива резултати. Тигуана 2 литровия (ползвам този пример,защото цяла Германия хавли колко икономичен бил) със 170к.с. прави разход 6-6.5/100. А масата е като на СФ-то,може би малко по-лек,но не повече от 200-250кг. Ако искаш да продължим на ЛС,ако не е точно за тук „разговора“. Макар,че се (и ще се) казват интересни неща ПО темата.
          Последно редактирано от Dino; 24-09-09, 20:45.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Аз си признах,че завиждам...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Нива 1.7 2007г. за навъртяните 18 000 км. досега, съм засякъл следните разходи:

              извън градско: 8.5-9/100км.
              градско: 10/100км.
              лек оффроуд: 11-12/100км.
              O898595418 - Митко

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Нека даваме в тази тема реални разходи,засечени реално(пълно-пълно,за достатъчно голям преход).Че има вариант някой да ни повярва...5.2л/100км за джип...добър виц...Ако е за пред жената,и моя толкова харчи.Дай реалния разход...Моя е около 10/100 смесено...
                Едно от последните ми големи засичания беше "морската обиколка" тази година.
                От Плевен до Бургас (през прохода Омуртаг - Котел), после - Черноморец, Созопол, Приморско (на Събора - поне 30-тина пъти по дупките от града до "Перла"), Китен, Бургас, Айтос, Карнобат, Шивачево (Сливенско), Велико Търново (през Прохода на Републиката) и накрая - Плевен.
                Общо 1100 км., от които 2/3 - извънградско, оборотомера ~ 2200 r/m, а скоростомера ~ 90 km/h. Возещите се - двама възрастни и едно дете на 4 г. + пълен багажник със сакове.
                Дизеловото гориво, което зареждах, беше от "по-качественото" (разбирай, по-скъпото на известна верига бензиностанции). Общото количество, което изразходва Чероки-то от подписа ми е 75 литра (три зареждания по 25 литра).
                Разхода го засичах "от празно - до празно", т.е. - от светнала лампа за резервата, до същото положение при последното зареждане, поради което може да има известно "закръгление" при сметката. От този разход не се оплаквам.
                Последно редактирано от nickbochev; 24-09-09, 23:53.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                  Едно от последните ми големи засичания беше "морската обиколка" тази година.
                  От Плевен до Бургас (през прохода Омуртаг - Котел), после - Черноморец, Созопол, Приморско (на Събора - поне 30-тина пъти по дупките от града до "Перла"), Китен, Бургас, Айтос, Карнобат, Шивачево (Сливенско), Велико Търново (през Прохода на Републиката) и накрая - Плевен.
                  Общо 1100 км., от които 2/3 - извънградско, оборотомера ~ 2200 r/h, а скоростомера ~ 90 km/h. Возещите се - двама възрастни и едно дете на 4 г. + пълен багажник със сакове.
                  Дизеловото гориво, което зареждах, беше от "по-качественото" (разбирай, по-скъпото на известна верига бензиностанции). Общото количество, което изразходва Чероки-то от подписа ми е 75 литра (три зареждания по 25 литра).
                  Разхода го засичах "от празно - до празно", т.е. - от светнала лампа за резервата, до същото положение при последното зареждане, поради което може да има известно "закръгление" при сметката. От този разход не се оплаквам.
                  Супер разход. И при тези обороти двигателя не е усещал,че е запален. Супер.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                    Едно от последните ми големи засичания беше "морската обиколка" тази година.
                    От Плевен до Бургас (през прохода Омуртаг - Котел), после - Черноморец, Созопол, Приморско (на Събора - поне 30-тина пъти по дупките от града до "Перла"), Китен, Бургас, Айтос, Карнобат, Шивачево (Сливенско), Велико Търново (през Прохода на Републиката) и накрая - Плевен.
                    Общо 1100 км., от които 2/3 - извънградско, оборотомера ~ 2200 r/h, а скоростомера ~ 90 km/h. Возещите се - двама възрастни и едно дете на 4 г. + пълен багажник със сакове.
                    Дизеловото гориво, което зареждах, беше от "по-качественото" (разбирай, по-скъпото на известна верига бензиностанции). Общото количество, което изразходва Чероки-то от подписа ми е 75 литра (три зареждания по 25 литра).
                    Разхода го засичах "от празно - до празно", т.е. - от светнала лампа за резервата, до същото положение при последното зареждане, поради което може да има известно "закръгление" при сметката. От този разход не се оплаквам.
                    Ники,от ,,лампа'' до ,,лампа'' не е съвсем коректно отчитането,не е като от ,,пълно'' до ,,пълно''...И твоя двигател 2.1 Рено не е 150 коня...А конете искат зоб
                    Я виж как го дават разхода на Сантасето:
                    http://www.capital.bg/show.php?storyid=293155

                    Интересно,как се постигат 5.2/100...Със Ситроен АХ може,ама с Джипка(даже ако не се лъжа фултайм...)Санта Фе-то си е хубав автомобил,но пък чак такива митични характеристики...


                    П.П:Линка който съм дал изисква регистрация...За да я избегнете и прочетете,в някоя търсачка напишете ,,разход на Санта Фе''...Статията се казва ,,Автомобила на жена Ви'',прилагам скрийншот за разхода...
                    Последно редактирано от бат'Марто; 24-09-09, 23:59. Причина: добавка на снимка
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Ники,от ,,лампа'' до ,,лампа'' не е съвсем коректно отчитането,не е като от ,,пълно'' до ,,пълно''...И твоя двигател 2.1 Рено не е 150 коня...А конете искат зоб
                      Я виж как го дават разхода на Сантасето:
                      http://www.capital.bg/show.php?storyid=293155

                      Интересно,как се постигат 5.2/100...Със Ситроен АХ може,ама с Джипка(даже ако не се лъжа фултайм...)Санта Фе-то си е хубав автомобил,но пък чак такива митични характеристики...


                      П.П:Линка който съм дал изисква регистрация...За да я избегнете и прочетете,в някоя търсачка напишете ,,разход на Санта Фе''...Статията се казва ,,Автомобила на жена Ви'',прилагам скрийншот за разхода...
                      Такааам. Теста е правен в София с дизел автоматик 150 коня. Само това е достатъчно за да се „измъкна“. Плюс това,съм писал изрично,че разхода 5.2 е на извънградско с круиз контрол-поне два пъти по-икономично придвижване от „градското“ каране. Плюс това,не вярвам да са го жалили тестовото Санта Фе. Ако не смятах,че е уникален разход,нямаше да снимам. И аз съм изумен от данните. Парнтера с 2.0HDi 90к.с. common rail,турбо без интеркулер правеше разход 5 до 7 на извънградско. Като не го натискам много,а е с около 600 кг по-леко купето,200 милилитра и 66 коня по-малко двигателя.
                      Последно редактирано от Dino; 25-09-09, 12:50.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        Такааам. Теста е правен в София с дизел автоматик 150 коня. Само това е достатъчно за да се „измъкна“. Плюс това,съм писал изрично,че разхода 5.2 е на извънградско с круиз контрол-поне два пъти по-икономично придвижване от „градското“ каране. Плюс това,не вярвам да са го жалили тестовото Санта Фе. Ако не смятах,че е уникален разход,нямаше да снимам. И аз съм изумен от данните. Парнтера с 2.0HDi 90к.с. common rail,турбо без интеркулер правеше разход 5 до 7 на извънградско. Като не го натискам много,а е с около 600 кг по-леко купето,200 милилитра и 66 коня по-малко двигателя.
                        Колега много навътре ги приемаш нещата въобще за разхода и за Хюндая като марка
                        За Партнера, как го изкара този разход? Понеже имам същия двигател в Берлинго и извънградско под 7,5-8/100 не е падал, и това до 80 км.
                        А за тези 5,2 напълно ти вярвам, но не е нужно само да ни караш да ти завиждаме като постояно ни го натякваш

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Пуснах темичка с идея за състезание за най-икономичните 4х4:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...125#post860125
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Първоначално публикуван от Dusesun Преглед на мнение
                            Колега много навътре ги приемаш нещата въобще за разхода и за Хюндая като марка
                            За Партнера, как го изкара този разход? Понеже имам същия двигател в Берлинго и извънградско под 7,5-8/100 не е падал, и това до 80 км.
                            А за тези 5,2 напълно ти вярвам, но не е нужно само да ни караш да ти завиждаме като постояно ни го натякваш
                            Ми постоянно се опитвате да ме оборите. Както и да е... С Партнера никога не съм се мъчил да карам икономично,каквото и да значи това. Просто си карах така,че да стигна от точка А до точка Б. Разхода сам си ставаше такъв,незнайно как. хехеаххеахеахех Важно е,да отбележа,че първите 5-6000км ,докато се разработи Партнера, не съм вдигал над 2500-2700 оборота. Мъка,ама имаше резултат. До третата година трябваше да гледаш оборотомера,за да разбереш дали двигателя е запален,без майтап. Работеше като бензин- и тихо и се развърташе до максималните обороти в момента,в който натиснеш педала до долу(няма овърбууст-over boost). Осичка. И така ме е яд,че го продадох. Казваш 7.5-8. С каква скорост,колко натоварен? Аз с около 90-100 карах по първокласните,а по магистралата,ако бързам 140-150,ако не-130 максимум. Винаги е имало поне 40-50 кила допълнително в колата-боклуци общо взето.
                            Последно редактирано от Dino; 25-09-09, 15:10.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Frontera 2.5 TDS 1997 ДБ :
                              градско - лятото -12, зимата - 14
                              извънградско не съм засичал, тъй като не е ходила на повече от 30 км

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Сливен - Стара Загора днес с Grand WJ 3.1 - 8.0 / 90-100 км/ч
                                Сливен - София днес - 9.5 - 120-130 по магистралата ...
                                или с други думи - извънградско - 8
                                магистрала - около 10

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X