Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Санта Фе 2.2CRDi 155 коня,ръчка.

    Вече на 25 000км, разхода (среден,като почти половината е на градско) се движи около 7.1-8л/100км.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Здравейте колеги , аз май ще вдигна летвата - гранд чероки 5.2 ' 96 - мин. разход в града-24/27 л бензин , таван няма - стигал съм 40/100 . Извън града при умерено каране с около 90 - 15/100
      П.П колата се обслужва и кара редовно - разхода е реален
      Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
      Желязото се кове докато ...се закове...

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Рейндж Ровър П38 4,6л. автоматик... от 19 почва до колко може в града а извън 14,3 от пълен до пълен резервоар при скорост от 90-160км. (по компа на таблото разхода трябваше да е 14,7 !!! )

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Хюндай Туксон, 2.0 CRDi, автоматик. Извънградско около 9л.на 100км. по магистралата около 10 на 100 а градско в София стига до 14 литра нафта!
          HUNDAY Tucson 2.0 CDi

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от Kalin_Gr. Преглед на мнение
            Хюндай Туксон, 2.0 CRDi, автоматик. Извънградско около 9л.на 100км. по магистралата около 10 на 100 а градско в София стига до 14 литра нафта!
            Да не си го купил от някоя автокъща,пък преди това да го е карала пра-прабабата до магазина? Това е ненормално много,определено колата е сериозно повредена. Или пък десният ти крак тежи 600 килограма.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
              Добре бе колеги ( тия с нивите ) какъв е този разход от 14-15 градско. Моята гълта по 20/100 само в града. С 10 лв газ ( по 0.94 ст. газта ) 50км в града, значи 20лв=100км градско каране. Нормално ли е. Нивата е 1.6 карбуратор. Гумите са 215/75/15 Някакви мнения
              Колега разходът ти изобщо не е нормален.20л.газ/100км. съм стигал само Зимата при зверски студ и градско каране или в гората на бавни в сериозна кал/сняг.Иначе в топлите месеци съм я засичал много пъти и ми гори 11л.газ извън града при скорост 90-100км.ч.Градското лятото ми е около 14л.газ.Между другото да те попитам с каква цел си сложил тия широки колелета на Нивата?215/75/15 не е въобще подходящ размер за този автомобил-като цяло само си и намалил проходимостта и си увеличил разхода на гориво.Затова моя съвет е:регулирай си добре газовата уредба и си сложи нормални гуми.

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                Колега разходът ти изобщо не е нормален.20л.газ/100км. съм стигал само Зимата при зверски студ и градско каране или в гората на бавни в сериозна кал/сняг.Иначе в топлите месеци съм я засичал много пъти и ми гори 11л.газ извън града при скорост 90-100км.ч.Градското лятото ми е около 14л.газ.Между другото да те попитам с каква цел си сложил тия широки колелета на Нивата?215/75/15 не е въобще подходящ размер за този автомобил-като цяло само си и намалил проходимостта и си увеличил разхода на гориво.Затова моя съвет е:регулирай си добре газовата уредба и си сложи нормални гуми.
                За регулировката не става.Карахме нашата на газаджия и той вика под тоя разход не може да падне нива с газова оредба.
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                  За регулировката не става.Карахме нашата на газаджия и той вика под тоя разход не може да падне нива с газова оредба.
                  Ами да ти кажа не съм много убеден дали е така.Вярно,че Нива 1600 е с по-бавни дифове и е карбураторна,ама чак пък 20л.газ на асфалта???Струва ми се премного.Моята е 1.7 моноинжекцион с 3.9 дифове и както вече писах Лятото ми гори смесено 12-13л./100км. газ.Зимата в голям студ съм стигал най-много до 18-19л. при градско каране.Иначе за в гората не мога да споменавам разход,защото там работата е друга-случвало се е с 20 литра газ да мина 60км.Ама снегът беше 40см.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                    Ами да ти кажа не съм много убеден дали е така.Вярно,че Нива 1600 е с по-бавни дифове и е карбураторна,ама чак пък 20л.газ на асфалта???Струва ми се премного.Моята е 1.7 моноинжекцион с 3.9 дифове и както вече писах Лятото ми гори смесено 12-13л./100км. газ.Зимата в голям студ съм стигал най-много до 18-19л. при градско каране.Иначе за в гората не мога да споменавам разход,защото там работата е друга-случвало се е с 20 литра да мина 60км.
                    Да колега така е Но ..нашата е засичана от Якоруда-Пловдив и обратно с 40 лева газ
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Мерцедес Г-класа, 463 къса база, 3 литра 6 цилиндров дизел, автоматична скоростна кутия: градско 13 -14 л./100.

                      Преди две седмици: София - В.Търново - София - 12.3л/100км.
                      Колата е на 201 000 км.

                      Според заводските документи 1/100км:
                      - градско 12.5;
                      - 90 км/ч 10.9;
                      - 120 км/ч 15.9;

                      Интересното е, че според документите, автоматичната скоростна кутия е по-икономична от ръчната при всички режми.

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Не съм наясно с начина на редактиране на предишния ми текст (горе)поради това пиша допълнение:

                        Току шо заредих нафта - 47л за 396 км. градско, което прави 11.87л/100км. градско.

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          LAND ROVER DEFENDER 110 - 1988 година, двигател 300 TDI - 1998 година. Градско в района на аерогара София - 9.5 л / 100 км.
                          DEFENDER 110 - 300TDI
                          LZ1CCD

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Хюндай галопер 2.5 TDI ....къса база ........извън градско 8.5-9.5 литра на 100 км.........извън пътя яко чанч и катерене на бавни......досега повече от 15 л/100 км. не ми е давал а винаги карам пълен-пълен резервоар......
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              TOYOTA LAND CRUISER 2.5 td 90к.с. 2LT - къса , Градско - лято, около 11/100, зима 13/100, Извънградско - скорост 90-100 км, 10/100 .Само веднъв ми даде 9/100, но тогава карах от София до Сърница и обратно с около 50-60 км средна скорост.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Сега аз да пиша какво установих за моята Витара на газ:
                                Изминати 100км.
                                Градско 10км.
                                Извънградско 90км., при скорост 90-100км./h.
                                Даде ми разход 12л.,незнам дали е нормално или иска малко "душене" изпарителя.
                                Кажете си мнението за този разход!Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X