Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пазаруване на авточасти в EBay

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Пазаруване на авточасти в EBay

    Пощите И таксите дето ви цицат,това ми беше мисьлта.Пощите забавят и губят както и отварят пратки,мита и такси са другата брьнка.Това от опит го знам,почти на всяка пратка от тук имам проблеми и по тая причина спрях да пращам друго освен лекарства.Ако сьм продавач в Ибей.................да сьм се отказал да работя с БГ Пощи
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      До: Пазаруване на авточасти в EBay

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Пощите И таксите дето ви цицат,това ми беше мисьлта.Пощите забавят и губят както и отварят пратки,мита и такси са другата брьнка.
      От 100-ина сделки вече, и от еBay, и от другаде, нямам загубена пратка, а само една-единствена беше леко повредена, и то по вина на търговеца.

      Но не съм внасял масови стоки, а по-скоро разни неща, дето не много народ знае за какво са. Сигурно и затова нямам "загубена" пратка.

      Иначе, за цените на транспорта, митата и ДДС си прав. Обаче често дори с тях излиза по-евтино, понякога в пъти, пазаруването отвън.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        До: Пазаруване на авточасти в EBay

        С големите неща е проблема,транспорта излиза много цифра,но с малките и скьпи си заслужава.2 нови гуми Бриджстоун 16 цола идват до мен за 110$ с доставката,до БГ тройно,но пьк водна помпа за Мерцедес да речем тук е 120 $,в БГ над 600 лева и това са нови неща.
        Ако дам пример с вакум помпа за вратите на колата и става сьвсем зле - нова в Г над 1000 лева,нова тук 450,втора рька 150 и се намира лесно.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          До: Пазаруване на авточасти в EBay

          Напълно си прав. Но пък за големите неща има хора, дето внасят контейнери. Дори знам за най-малко една фирма, дето се занимава с това. Само дето се чака около 2-3 месеца. Така си напазарувах гуми INTERCO.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            До: Пазаруване на авточасти в EBay

            От САЩ имам една пратка чрез FEDEX и разправийте по освобождаването ме накараха да не поръчвам нищо от там. А нашите пощи са уникални. Заради тях, много търговци от eBay, отказват да работят с България. В "белите" държави може да се проследи пратката до получателя. Казват ми: Ами влязла е в България, но повече ... В момента чакам (вече 45 дни) пратка от ХонгКонг и, както се вижда, трябва да отварям "диспут", за да мога да ползвам гаранцията. Кое ли бълг. пощаджийско говедо се кефи с моите чаркове...
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #66
              До: Пазаруване на авточасти в EBay

              Точно с куриерите, поне на мен проблема ми е никакъв. Дал съм на DHL пълномощно те да освобождават. Услугата ми струва 70 лева. Пращат ми по e-mail-а декларацията, която те изготвят, аз само внасям митото и ДДС-то и им пращам платежните. Те ми носят пратката до вратата, а с митници изобщо нямам досег.

              Последно внасях доста обемиста пратка с тегло около 50 кила така. Никакви грижи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: Пазаруване на авточасти в EBay

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Напълно си прав. Но пък за големите неща има хора, дето внасят контейнери. Дори знам за най-малко една фирма, дето се занимава с това. Само дето се чака около 2-3 месеца. Така си напазарувах гуми INTERCO.
                Писах ти по нагоре аз работя в такава фирма от 3 до 5м3 сметката излиза перфектна казва се групажна пратка само времето за доставка е по-дълго до 30дни. Всяка седмица имам по 10 пратки за БГ. А коли, лодки, джетове, атв .....поне по 20 контейнера на седмица. Ямаха джет 250 коня..невероятен свалих вчера.
                Ако имате питания за цена от САЩ или Китай 0885687382
                Пример: от Китай 3 кубика 1000кг до Варна 450 долара.
                --------------------------------------------------
                [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                [/FONT]

                Коментар


                • #68
                  До: Пазаруване на авточасти в EBay

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  От САЩ имам една пратка чрез FEDEX и разправийте по освобождаването ме накараха да не поръчвам нищо от там. А нашите пощи са уникални. Заради тях, много търговци от eBay, отказват да работят с България. В "белите" държави може да се проследи пратката до получателя. Казват ми: Ами влязла е в България, но повече ... В момента чакам (вече 45 дни) пратка от ХонгКонг и, както се вижда, трябва да отварям "диспут", за да мога да ползвам гаранцията. Кое ли бълг. пощаджийско говедо се кефи с моите чаркове...
                  БГ пощите нямат нищо общо, като си плати пратката изпращача не ти ли даде номер на товарителница? Аз винаги си искам...
                  Относно митница в София мога да ви уредя за 40 лв.
                  --------------------------------------------------
                  [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                  Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • #69
                    До: Пазаруване на авточасти в EBay

                    за не-получените пратки в много от случаите причината е в недобросъвестно отношение о т самите служители в пощите или куриерските фирми ,
                    пример поръчка от щатите частите струват $80 тегло 19 кг доставка 45 $ , мито 57 евро при покупката посочих само град в който да доставят и телефон , съответно обадиха ми се да попитат кога и къде да доставят всичко беше ОК .
                    пратка от германия 60 евро , доставка 25евро , тегло 3кг , посочен адрес и тел ,следя я в интернет куриера дошъл в къщи звъннал на звънеца и връща пратката обратно без да остави съобщение.
                    а вече има и много некоректни търговци поръчваш едно пращат друго после ходи се разправяй , казват че станала грешка и може да го върнеш а те ще пратят това което трябва да е - съответно излиза ти по евтино да си поръчаш наново отколкото да връщаш обратно пратка
                    наскоро ми източиха и кредитна карта , струваше ми само няколко разходки до банката възтановиха ми всичко и подмениха всички карти и сметки .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X