Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пазаруване на авточасти в EBay

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Пазаруване на авточасти в EBay

    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
    Млко извън темата.Кажете ми как сестра ми да ми прати PSP от Испания,за по тънко и сигурно?коя куриерска компания да използва Мадрит до Перник,и колко приблизително ще струва доставката,и за колко време.Ако някой има на представа де.
    По-тънко и сигурно са две взаимно изключващи се понятия . Дори и най-скъпото , не е достатъчно сигурно . Краде се тук , а не там . Най-сигурно според мен е по човек , ако не по автобус . PSP не е тежко май , да пита DHL или куриер от сорта . Ако ще поемаш риска по пощата , нека ти го прати с най-скъпата услуга .

    Коментар


    • #17
      До: Пазаруване на авточасти в EBay

      Общо взето най-големият проблем с ebay си остават митниците.
      С културен разговор, повечето продавачи ще се навият да ви пратят продуктите до България (на мен досега не са ми отказвали).
      Веднъж ми изгубиха една пратка и продавача много кофти сепокри.
      Иначе съм пазарувал и от абсолютен новак (с нито една продажба...румънец) и всичко си беше ОК.

      Ако я нямаше разправията с митничарите, всичко щеше да е СУПЕР

      Коментар


      • #18
        До: Пазаруване на авточасти в EBay

        Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
        Общо взето най-големият проблем с ebay си остават митниците.
        С културен разговор, повечето продавачи ще се навият да ви пратят продуктите до България (на мен досега не са ми отказвали).
        Веднъж ми изгубиха една пратка и продавача много кофти сепокри.
        Иначе съм пазарувал и от абсолютен новак (с нито една продажба...румънец) и всичко си беше ОК.

        Ако я нямаше разправията с митничарите, всичко щеше да е СУПЕР
        Незнам обаче дали по митниците изчезват нещата или там където сортират пратките (най-вероятно и двете инстанций "пресяват" колетите) , но наистина е много неприятно . Имам поне 10 непристигнали пакета с неща от eBay . Имам и доста пристигнали , но тези които не идват влиаят много кофти на настроението . Последно преди няколко дни си бях купил тромби за колата . Не пристигнаха (аз си знам , не дойдат ли до 3-5 дена , не ги чакай) . Писах на продавача , излезе точен , въпреки , че вината че тук се краде не е негова и ми прати други , които пристигнаха за 3 дена .

        Коментар


        • #19
          До: Пазаруване на авточасти в EBay

          Е, разправията с митничарите е попълване на митническа декларация (може и по интернет), и внасяне на таксите (може във всяка банка).

          Аз съм пуснал пълномощно на DHL те да се разправят. Чиста работа. А има и фирма, разправящи се със същото. Ама това си струва ако внасяш често.

          На мен пратка до сега не ми се е губила, ама аз внасям все измислени работи, дето болшинството от хората изобщо не знаят за какво са. Иначе - по куриер. Или със застраховка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Пазаруване на авточасти в EBay

            За мен лично най-големият проблем с митниците е декларацията, която трябва да се попълва. Много често митничарите са в комбина с така наречените частни бюра, където ти попълват декларацията срещу скромната сума от 30 лева. Интересното е, че на долния етаж има друго бюро, което работи за половината - 15 лева. Обаче, на него все му намират някакви кусури и те мотаят много. Доколкото разбирам май разпределението е 15 за митничаря и 15 за бюрото, за да нямаш проблеми. Ако пробваш да си попълниш декларацията сам, чиновниците направо побесняват ... Вариантът с интернет сигурно работи в София, но в по-малките градове това си е направо революция.
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • #21
              До: Пазаруване на авточасти в EBay

              Е каква революция? Един електронен подпис, и толкова. Интернета е еднакъв навсякъде.

              С митничарите - по митничарски. Правиш се на цапнат и неразбиращ, до момента (ако се стигне до там де) в който започнат да ти приказват отковени глупости. Тогава ги подпитай какво е основанието за претенциите им, ама така, че да разберат че ти е абсолютно ясно че ти говорят глупости, пък после гледай сеир.

              На мен са се опитвали да ме накарат да плащам по-високата от 2 митнически ставки (още не бяхме в ЕС). Че даже искаха да се върна в бюрото и да ми променят декларацията. А в закона си пишеше съвсем ясно коя ставка от двете се плаща - в случая - по-ниската. Да ти кажа ли как увиснаха? Сеира беше пълен!

              Ама това става като понатрупаш опит. В началото си е зор. И разиграване.
              Последно редактирано от sparkybg; 28-08-08, 10:46.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Пазаруване на авточасти в EBay

                Лошото само е че точно за авточастите много малко пращат за България и ако пращат цената е доста висока
                и за това според мен не е много удачно да се купуват авто части от ebay освен ако не става въпрос за някви малки чаркове
                иначе за други рабори е шест
                единствено не са ми пристигали две пратки с блесни и то купени от различни различни търговци (явно някой от пощите е бил запален спинингар)

                Коментар


                • #23
                  До: Пазаруване на авточасти в EBay

                  Това какво си струва, и какво не, е съвсем друга тема. Правиш си внимателно сметката, и ако си надалавера - купуваш. Някои неща излизат по-скъпо от тук, а други в пъти по-евтино. Просто трябва да се внимава и да се преценява.

                  Внасял съм 3 осцилоскопа например, на цена 1/4 от тая, на която ми ги предлагаха тук, барабар с доставката, мито и ддс.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Пазаруване на авточасти в EBay

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    С митничарите - по митничарски...
                    Да де, ама вместо да свършиш работата за 30 минути, може да те разкарват 3 часа...или 3 дни!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #25
                      До: Пазаруване на авточасти в EBay

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Да де, ама вместо да свършиш работата за 30 минути, може да те разкарват 3 часа...или 3 дни!
                      Ако си с изрядни документи, и стойността на стоката ти е близка до реалната никой няма да те бави повече от технологичното време... което в повечето случай е около 3 часа...
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #26
                        До: Пазаруване на авточасти в EBay

                        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                        Ако си с изрядни документи, и стойността на стоката ти е близка до реалната никой няма да те бави повече от технологичното време... което в повечето случай е около 3 часа...
                        E, аз най-често приключвам за около час. Като частно лице. Като фирма понякога е по-тегаво, а понякога по-лесно. Зависи от конкретните хора. Трябва да кажа че общо взето напоследък попадам на читави хора. Но може и да е късмет де.

                        Даже на митница София си има служителка за частните пратки, която на място ти попълва декларацията. И таксата май беше 5 или 10 лева. Че и касова бележка дава.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Пазаруване на авточасти в EBay

                          Колеги моят проблем е следният...
                          Изкарах си VISA от ОББ с цел да пазарувам в Ebay но след като потанах 120 лева ми беше изяснено че ОББ нямат догово с Pay pall и сега незнам какво да правя..
                          Има ли начин някой да ми прехварли пари в акаунта в Pay pall защото съм си харесал ауспух за мотора на изгодна цена и трябва спешно да разбера някакв начи за решение на проблема...

                          Всеки който има някаква информация по въпроса нека пише...

                          Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете...

                          Поздрави, Георги
                          SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Пазаруване на авточасти в EBay

                            Нещо не е много ясно. Дали ще пазаруваш през eBay или направо от Гошо от Тетевен, ОББ не я интересува. И как си "потАнах 120 лева", също не е ясно.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #29
                              До: Пазаруване на авточасти в EBay

                              Ми по принцип искам помощ а не разеснения.. 120 лева са за изкарване на картата...
                              И мислиш ли че до този момент съм бил убеден че ОББ се инетресува от каде ще пазарувам...
                              Вапроса ми беше има ли начин да си прехварля пари в акаунта в pay pall
                              ( Евентуално да дам на някой парите и той да ми ги прехварли в акаунта
                              ... )


                              Благодаря предварително
                              SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Пазаруване на авточасти в EBay

                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                Нещо не е много ясно. Дали ще пазаруваш през eBay или направо от Гошо от Тетевен, ОББ не я интересува. И как си "потАнах 120 лева", също не е ясно.
                                Интересува я, за съжаление. Макар че се съмнявам точно VISA-та на ОББ да не работи.

                                PayPal не работи с всички български банки. Пълен абсурд, но факт.

                                Май няма начин друг да ти прехвърли пари в акаунта. Поне за български акаунт де. Ама може и вече да може. Де да знам.

                                Ако картата е VISA ELECTRON, е много вероятно причината да е в ELACTRON-а. С класическа VISA честно казано и на мен не ми се вярва да не става.

                                Имам VISA на ПИБ и пазарувам с нея. Имам и VISA ELECTRON на РайФайзен, и макар че още не съм я пробвал, съм чувал че става. Същото съм чувал и за VISA ELECTRON-а на ПИБ.

                                Какво точно като отговор ти дава PayPal? Кога прехвърли парите, и кога се опита да плащаш? Дай някакви подробности, та да знам как да ти помогна.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X