Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на наш'те джипки! :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Представяне на наш'те джипки!

    Ето ги и снимките







    Последно редактирано от Yaro; 16-01-08, 23:00.
    ...CJ7 това е джипа...

    Коментар


    • Още едно Сузуки

      Ние си имаме Сузуки Самурай (1,3 карбуратор). Говоря в множествено число от името на семейството. Отначало само аз му се радвах, но постепенно и детето, и жената започнаха да го харесват, като прежалиха комфорта и екстрите.
      Все пак има известна прилика със семеен автобил - от по-дългите е! А това, освен че дава повече място, оказва и (макар слабо) влияние върху возията.
      Не знам как да сложа текст към отделните снимки, а искам да обясня: на тази с кучето - това са домашните любимци; локвата - в тая суша не е лесно да се намери и локва.
      А, щях да забравя най-важното - казва се Zuk !
      За сега се опитвам да го поддържам в изправно състояние. По-натам ще видим.
      Прикачени файлове
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • До: Представяне на наш'те джипки!

        Преди две седмици много исках да се похваля с "чисто новото" ми, а иначе 8-годишно "Джимни", но не можах да кача снимките. Сега май можах да ги смаля и ще се опитам пак.

        На едната снимка се вижда един от малкото благоустроени участъци на пътя, по който обикновено карам джипчето, и заради който си го купих.

        На другата личи, че машинката е ожулена от дясната страна и ремонтирана отгоре-отгоре. Такава я купих и още в онзи момент си казах, че няма да оправям, и наистина си я карам така. Това може да изглежда като мърлявщина, обаче на мене н а и с т и н а ми харесва повече така.

        Освен това, като забелязах, че клоните и тръните покрай същия онзи път оставят драскотини по боята, в ъ о б щ е не ми пука. Викам си "Аз джип ли карам или лимузина!". Та може би разбиранията за естетика се различават според вида автомобил.

        Дано този път снимките "залепнат" тук.

        Поздрави!
        Прикачени файлове
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: Представяне на наш'те джипки!

          Нашата Сузи е от новите ГВ 2007, 2.0, 140 к.с.,103 Кв. Използва се за шосе и качване до едно село на Витоша. Подобренията засега са лети джанти, които не са монтирани още. Може да и сложим ролбари в бъдеще.
          Прикачени файлове
          AUDI Q5, 2TDI

          Коментар


          • До: Представяне на наш'те джипки!

            Аз карам 1 скромно самурайче - Ейййййй толкова високо. За да не пълня излишно темата, на линка отдолу има история как грозното патенце порастна и се превърна в още ПО-ГРОЗНО.
            Прикачени файлове
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • До: Представяне на наш'те джипки!

              Ето го и моето Паджеро в деиствие
              Прикачени файлове
              Седем милиона души имат щастието да живеят в България, а останалите хора по света, нямат това щастие, но пък имат всичко останало..
              LZ1BGM Тел.0887482136

              Коментар


              • До: Представяне на наш'те джипки!

                Хайде и аз да се запиша.

                Suzuki Vitara 2.0 V6 24V, 1995 г.
                Стандартно окачване и гуми 215/65/16 .
                Газов инжекцион.





                Чакайте малко, че нещо май вече чука на вратата..............

                Не за вярване кой беше: Голди и ...
                - Комплект гуми М/Т или А/Т, не видях много добре,
                - 2'' лифт,
                - Лебедка,
                - Колан,
                - Hi-Lift,
                - И разни други неща от оня списък - задължителния.

                Докато се обяснявах, че още съм начинаещ, че още не съм готов ... вече имах един прекрасен колан за теглене - 10м, 8т.
                Няма как, другото ще чака ... засега.

                Започна се. Оттук нататък пътят май е само един ..... или два? Още съм малко раздвоен между soft-а и hard-а.

                Май трябваше да си взема нещо по-голямо, че като се появят семейни разногласия да има къде да пренощувам поне.
                ... to be continued

                Коментар


                • До: Представяне на наш'те джипки!

                  Малко постно съм се изразил преди малко. Я сега да напиша и малко техн. подробности за моя Самурай.
                  Сузуки САМУРАЙ от далечната 1985 (там някъде) година. Не, че е останало много от него. Смених: Двигателя, ск.кутия, преден и заден мост, поне 3 окачвания, амортисори, половината купе, а другата половина доста поизрязах, гуми, джанти, седалки, колани, кормило, ауспуси, брони, за капак смених и регистрацията. Окончателният вариянт е Самурай с най-ниска точка 52см. Двигател Vitara 8V-автоматик, Гуми R33/12,5"/15, джанти 10"/15,Седалки туристическо Recaro, волан Monte Carlo, амортисори CALMINI, 4-точкови колани.
                  Прикачени файлове
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар


                  • До: Представяне на наш'те джипки!

                    Привет, на всички колеги!
                    Преди години имах щастието да карам за кратко голям и тежък Range Rover, но за съжаление не беше лично мой. От тогава все си мечтая за нещо подобно (4x4 и здраво) и накрая се сбъдна мечтата ми - от няколко дни съм горд собственик на Мitsubishi Pajero 1, 2,5 TDi, 1991год., къса база, мек таван и т.н. Джипката е в отлично здраве, мотора пее, маслени петна не видях никъде, няма грам ръжда, дори по защитните панели отдолу и е твърде вероятно километража да отчита реалните й километри.
                    Още съм заек в бранша и се чудя дали не съм сбъркал, но съм чувал много добри думи за тези машини. Какво мога да очаквам от него - много ядове или много радост?
                    Съжалявам, че още нямам снимки, но искам първо да го поизмия от няколко-дневните ми тестове, че да му си види цветът
                    PAJERO I, 2.5 TDI, 90г., къса база, "палатка"
                    Mercedes-Benz E250 Diesel, 95г., комби, автоматик

                    Коментар


                    • До: Представяне на наш'те джипки!

                      моите принцеси:
                      тази, която ме напуска - Jeep Grand Cherokee Limited 4,7 V8 Power Tech с Quadra Drive

                      гумите се водят 100% on-road Toyo Proxxes ST 245/70/16, но стават за леки забежки по къра и баирите
                      имах разни планове за нея, като механичен двувинтов компресор и по-големи спирачки, но всичко е история.
                      под влиянието на този сатанински форум се замислям, ако не я продам, да почне лека трансформация - лифт, гуми, лебедка, брони ... по наясно сте от мен
                      а мястото в сърцето ми се заема от Toyota Land Cruiser 120 3dr 4,0 V6 бензин. тя твърдо ще търпи "обратни" модификации - вече е свалена на 275/55/17 Toyo Proxxes ST (пристрастен съм), поръчани са й нови спирачки за двата моста от Rotora, дебна да излезе компресора на TRD, той като дойде му се полага нов междинен охладител, регулируемо окачване и т.н.
                      Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                      Коментар


                      • До: Представяне на наш'те джипки!

                        Сузуки витара 2.0 V6,
                        стандартно окачване, гуми 215/65/16...засега....
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Представяне на наш'те джипки!

                          RANGE ROVER 2.5 TDS 95 година
                          Прикачени файлове
                          [SIZE=3][FONT=Arial Black][IMG]http://i199.photobucket.com/albums/aa290/BoomMudRacer/th11731.gif[/IMG]
                          [SIZE=4]
                          [/SIZE] [/FONT][/SIZE]

                          Коментар


                          • До: Представяне на наш'те джипки!

                            От тук на татък ще трия всички мнения в които няма снимки.

                            Коментар


                            • До: Представяне на наш'те джипки!

                              ето го и моя китук
                              Прикачени файлове
                              sigpic

                              Коментар


                              • До: Представяне на наш'те джипки!

                                Току що се регистрирах и да си покажа джипката:
                                Газ-69 - произведен е през 1963г.
                                Не е оигинално: - Скоростна кутия-4ст. оригинален лост, Шприглите са заменени с 50x2мм тръби, газовз инсталация, уширена шофьорска врата, ново място за резервната гума, стъклоумиващото устройство.
                                Предвиждам да му сложа преден мост от УАЗ-469, а задния диференциал да заменя със самоблокиращ от БТР-60.
                                Ето и няколко снимки:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0002-02-02.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5040892 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0005.jpg
Прегледи:4
Размер:116.4 КБ
ID:5040893 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5040894 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5040895 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vasiliov.jpg
Прегледи:1
Размер:31.7 КБ
ID:5040896
                                0886 854 174

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X