Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на наш'те джипки! :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Мойта баба-Газ 69 ,произведена 1968г.,двигател МВ-616 Бус 207-2,4,нови аморт.,нови усилени рес.,друго всичко е стандартно,гуми според ситуацията.





    Сега има малко по друг вид ,но ще кача снимки допълнително.
    Поздрави на всички!
    Густо майна , пътят свърши !!!

    Коментар


    • #92
      Нива 1.6 газ-бензин;5 ск. Гуми MALATESTA COBRA NT1 195R15,летни 215/75/15.Подобрения:лебедка-котва; въже (30м); компресор; лопата и брадва; В купето/ спортен волан. седалки тип "RECARO" от BMW,MP3, доп. осветление; 3 запалки. По ходовата част/ двойни тампони м-у тарелките и пружините; Аморт. от TOYOTA HIACE отзад; усилена стаб. щанга; бубината е скрита (на сухо); рифелова лам.(алум. 4мм) под двигателя; булбари отпред-отзад; 4 халогена; Газовата бутилка е над задния диф и ауспуха излиза отстрани. ПРЕДСТОИ : Защита на раздатката и предния диф;Хидравлика; По-голяма лебедка; доп.аморт. отпред; Нов булбар отпред
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        Гърнето го правих сам като се стремях да е по-плоско.Направено е от тръба 15см-неръждавейка сплескана-с 3 заглушителя в него и 1 в накрайника. Много е безшумно, но тежко и съм с 3 тампона. Карам го 3 год. и до сега сам сменял веднъж меката връзка и тампоните; няма капка ръжда а се кара на газ и предимно OFFROAD. АКО искаш мога да кача снимки.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #94
          Re: Представяне на наш'те джипки!

          Привет,макар и да я купих през м.юли 2006 год. с помощта на децата вече има и снимки които мога да покажа.Иначе ЛР-Дискавъри ТД5,1998 год.,на около 200 000 км.,гумите са Нордик-Уинтъртрак,245/75/16,сменил съм задна дясна въздушна възглавница,десен кормилен болт/то си е цяла щанга/,каре и предни тампони.Няма лифт и поне засега не смятам да правя нещо такова.Страшно съм доволен от автомобила,дай боже все да е така.Преди това имахме Крайслер Гранд Вояджър също нещо много добро,но страшно ниско,не става ни за риба ни за лов,но страхотен домашен автомобил.
          Май,че е това.
          Поздрави, Наско
          Прикачени файлове
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #95
            Re: Представяне на наш'те джипки!

            Ето я и моята джипка,нямах време да я измия но и така става...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #96
              Re: Представяне на наш'те джипки!

              Да ви представя и аз мойта жипка!
              Geo Tracker 94г, 1,6 моноижекция, до миналата година беше 4х2.
              Сега е 4х4, повдигната с 10тина см, гуми 31х10,5, ръчни хъбове, спортен въздушен филтър (осичка е) и май това е на този етап.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vit.jpg
Прегледи:2
Размер:79.1 КБ
ID:5031518
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • #97
                Re: Представяне на наш'те джипки!

                Здравейте, колеги. Да ви се представя - казвам се Янчо, работя по Програма ФАР. Чета този форум от доста време като любител на джиповете, и признавам - с голям интерес. Но все не посмявах да се включа в дискусийте ви, защото аз никога не съм карал на офроуд, а и само веднъж са ме возили, та не се чувствам никак компетентен в тази област. Но - отплеснах се - аз карам Дайхатсу Фероза от 3 години и половина, и мога смело да кажа, че съм много доволен. Ето и две снимки:



                Разбира се, както с всеки автомобил, закупен на старо, съм имал и аз не малко проблеми и с мойто джипче , но досега съм успявал да се справя някак си благодарение на мои приятели - Братя Флекс. Основната промяна на колата, изпълнена от тях е, че е променено задното окачване - вече не е с ресори, а е с пружини, и поради това стои доста по-напето и е по-вдигната от повечето Ферози, които виждам .

                Виждам зор с намирането на части, и бих се радвал, ако получавам съвети от вас и не бъда "елиминиран" поради факта, че не съм карал офроуд, а и колата не е пригодена със съответните екстри за това.

                Коментар


                • #98
                  Re: Представяне на наш'те джипки!

                  Първоначално публикуван от Yan Преглед на мнение
                  Здравейте, колеги. Да ви се представя - казвам се Янчо, работя по Програма ФАР. Чета този форум от доста време като любител на джиповете, и признавам - с голям интерес. Но все не посмявах да се включа в дискусийте ви, защото аз никога не съм карал на офроуд, а и само веднъж са ме возили, та не се чувствам никак компетентен в тази област. Но - отплеснах се - аз карам Дайхатсу Фероза от 3 години и половина, и мога смело да кажа, че съм много доволен. Ето и две снимки:



                  Разбира се, както с всеки автомобил, закупен на старо, съм имал и аз не малко проблеми и с мойто джипче , но досега съм успявал да се справя някак си благодарение на мои приятели - Братя Флекс. Основната промяна на колата, изпълнена от тях е, че е променено задното окачване - вече не е с ресори, а е с пружини, и поради това стои доста по-напето и е по-вдигната от повечето Ферози, които виждам .

                  Виждам зор с намирането на части, и бих се радвал, ако получавам съвети от вас и не бъда "елиминиран" поради факта, че не съм карал офроуд, а и колата не е пригодена със съответните екстри за това.
                  Хе-хе! Здрасти Янчо!За да не се чудиш - аз съм Илиан от НАП.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #99
                    Re: Представяне на наш'те джипки!

                    Най-после и аз мога да кажа:Мойта джипка е сузуки витара дълга база,1.6 16V 95г.,гуми avon ranger 215/75R15 A/T.Снимки ще кача по-късно като се науча как за сега тази от аватара.
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • Re: Представяне на наш'те джипки!

                      Мойта джипка още не ми дават да я сложа като аватар:

                      LAND ROVER RANGE ROVER 2,5 TurboD

                      Моделна година: 1990
                      Колесна база: 100 инча
                      Тип: с 4 врати
                      Ск. кутия: 5 степенна механична
                      Двигател: 2500 сс VM diesel, 84(89)kW при 4200 об/мин; 238Nm при 2400 об/мин
                      Transfer gearbox - Borg-Warner - двустепенна редукция на подаваната от главната ск. кутия мощност. Предното и задното предаване са постоянно зацепени чрез трети диференциал контролиран от viscous control unit
                      Гуми - Fulda MULTITRAC 4X4 205/80 R16 104T
                      Прикачени файлове
                      ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                      Коментар


                      • Re: Представяне на наш'те джипки!

                        Аз отскоро имам 4x4,
                        Все още не го познавам добре, но имам желание, малко по малко,
                        да го видя как ще се даржи извън пьтя.
                        JEEP CHEROKEE 4000 куб бензин 1994г.
                        За съжеление не знам как да кача снимки и ще ви ги пратя на e-mail
                        Моля да ме извините за неудобството.

                        Коментар


                        • Re: Представяне на наш'те джипки!

                          Първоначално публикуван от koko11
                          моята е нисан патрол 3.3 тд къса база с доста промени скоро ще кача и снимки ама не знам как през лятото возя туристи с неъ по балкана и влача разни неща с нея
                          кво ша кажете за теглича?
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • Re: Представяне на наш'те джипки!

                            Крайно време и аз да напиша за мойта джипка.Карам Нисан Патрол GR 1991г.къса база.Колата е с задължителната хидравлика на волана,ел.стъкла,централно,чупещ волан.Екземплярът за мое щастие е с 100% ръчен блокаж на заден диф.Гуметата са БФ Гоодрич АТ 30/9.5/15-/предстои да бъдат сменени с по "рошави" и по-големи/Лифт за сега не съм му правил.Като първо и наложително му поставих здрави степенки,защото още на първата разходка вратите щяха да отидат.На последната снимка именно степенките ме спасиха от сериозни изкривявания по купето.Между другото тогава се сетих да снимам когато вече успях да го искарам от най- дълбоката част на коловоза.
                            Ето и една интересна презентация на машината.Не забравяйте да си пуснете звука.http://htftp.offroad-bulgaria.com/Lu...san Patrol.exe
                            Прикачени файлове
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • Re: Представяне на наш'те джипки!

                              Здравейте,

                              Ето, че и аз се сдобих с джипка.

                              Дайхатсу Фероза модел 1992 година
                              Бензин инжекция 1580 см3
                              Не знам колко КС.

                              Поздрави,
                              Прикачени файлове
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • Re: Представяне на наш'те джипки!

                                ето е и моя машина:
                                Isuzu Trooper II, 2.0 carb. 1986.
                                летни гуми 255/75/15 GY Wrangler
                                зимни гуми 235/75/15 Malatesta Couguar
                                сервиз и подържка - братя Флекс
                                Прикачени файлове
                                Three witches watch three Swatch watches.
                                Which witch watch which Swatch watch?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X