Първоначално публикуван от denislav
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Работа с Garmin 60 CSx
Свий
X
-
Aз искам да питам нещо малко встрани от досега дискутираното: преди имах 60CS , качвах му EUROPE METRO GUIDE през MAPSOURSE и машината работеше перфектно , вкл. и навигация завой по завой , водила ме е пред вратата на търсения адрес ( в Холандия) . От няколко месеца имам 60CSX и чак днес му заредих въпросният METROGUIDE , пак през MAPSOURSE , и забелязвам , че навигацията (рутирането) не работи по същия начин - там където има по-главни пътища си чертае ГОРЕ-ДОЛУ върху тях , с отклонение примерно до десетина метра на око , но ако трябва да влезе в малките улички изпердашва маршрута направо. Впечатлението ми е че чертае сякаш върху друга карта , по-груба , на която малките улици ги няма . А пък те са там , намира си адреса , но бърка с маршрута. На компютъра всичко е както трябва .
Въпросът ми е дали това не е поради по-новият софтуер на CSX и дали мога да му сложа някоя версия като за CS? Или пък причината е друга ?
Коментар
-
Peace! Аз имах проблем с NROUTE - не искаше да ме води в реално време! Проблема ми се реши чак когато си изтеглих последните update за апарата! http://www.garmin.com/products/webup...wtoinstall.jsp
Опитай , ако не си го направил! Може и да помогне!PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
0899187766
Коментар
-
Не е това проблема. Не мога да си обясня как е работела тази конфигурация с CS-a някога, но предполагам че си бил с много по стара версия на мапсорс-а. Проблема е че мапсорс-а (поне сегасхните версии) не качват рутиращата информация на ГПС-а и тои те рутира по базовата карта. Единственият начин това да се избегне е да използваш програма сендмап http://cgpsmapper.com/download/sendmap20.zip която качва директно IMG фаиловете в ГПС-а. Само не знам как ще избереш кои точно да качиш, аз не съм го правил този номер, но знам че става.
Коментар
-
Имам го SENDMAP и съм го пробвал. Преди ставаше ,сега и той не ще - според него картите са качени , а на ГПСа пише transfering data доста дълго , сякаш забива , и няма никаква карта качена . А пък избора на картите в SENDMAP става като дадеш ADD MAPS , после с BROWSE си избираш примерно всички карти от metroguide , щото там виждаш само номера и не знаеш коя карта къде е , после обаче като ги вкараш в списъка те се отварят с имената си , напр. Breitenbrunn,Deutschland. Тогава можеш да премахнеш ненужните , аз махам ненужните държави и остава това , което искам . Малко бавно е , по-лошото е че и така не става . Мисля си , че проблема не е в по-новия MAPSOURCE , а в по-новия софт на CSX. Все пак откъде мога да изтегля по-стар MAPSOURCE , моят сега е 6.11.5 ?
За Churov : аз не съм почвал война , че да чакам PEACE , пък и само с това няма да минеш , ще трябва поне кило цаца .
Коментар
-
На оригиналния ти диск е качена много стара версия ма MS.(при мен беше така - не разпознаваше траковете които ти си ми дал)Всичко се оправи когато го update-нах.Пробвай и да си качиш последния update на софт. за апарата. По-зле няма да стане
P.S.
Каква цаца , сега е сезона на калкана
ще те откажа и от негоPATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
0899187766
Коментар
-
METRO GUIDE има скрито рутиране , т.е. на компютърара има, а на ГПС няма и е предлагат за Гармиски ГПС, който не подържат автороутинг.
В тоз форум:
http://forum.brighthand.com/showthre...5be65&t=220646
още на първата страница е обяснено как да стане рутиране и в ГПС. Трябва само преди това да се изтеглят най новите версии на img2gps и SendMap.
Има и по лесен начин с програма MetroWizzz - Wizard в 6 стъпки
http://www.geodude.nl/gps/modules/sm...m.php?itemid=2
Коментар
-
Няколко пъти ми се случва да карам по черен път успореден на асфалтов или река на разтояние 5-10 метра от него, а трака които пиша се припокрива или пресича тук там асфалтовия. Като изпратя на Събин така записания трак ще си помисли че съм карал по асфалтовия и няма да нанесе черния на Оффроуд картата. Функцията "Lock on road" е изключена!
Ясно е че ползваме не много точни ГПС-и, но дайте акъл с коя програма да го корегирам. Няма да е точно, но ще се вижда поне от коя страна на асфалтовия път или реката е черния. С Мапсорс-а
Коментар
-
Ето го случая и не знам какво да правя така че да дам коректни данни за картата. Това е черен път който върви горе-долу успоредно на асфалтовия на юго-исток от него, ГПС-а го е начертал не там където е. То може да е тоно а картата да е изместена, не знам.
Коментар
-
Първоначално публикуван от ДесиславНяколко пъти ми се случва да карам по черен път успореден на асфалтов или река на разтояние 5-10 метра от него, а трака които пиша се припокрива или пресича тук там асфалтовия.
...
Ето го случая и не знам какво да правя така че да дам коректни данни за картата. Това е черен път който върви горе-долу успоредно на асфалтовия на юго-исток от него, ГПС-а го е начертал не там където е.Ние не сме неутрални!
Коментар
-
Първоначално публикуван от ДесиславАбе изключено е и пак се получава, което ме довежда до мисълта, че картата нещо е мръдната на някъде.Ние не сме неутрални!
Коментар
Активност за темата
Свий
Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар