Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Dakota

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin - Dakota

    не звучи зле, да видим на каква цена ще ги пуснат, и дали ще имат изход за външна антена(Орегон-а ме разочароваха в това отношение)



    http://www.gpsrchive.com/Dakota/index.htm
    Последно редактирано от Валери Недялков; 14-07-17, 20:29.

  • #2
    До: Garmin - Dakota

    $299.99 for the Dakota 10 and $349.99 for the 20

    Коментар


    • #3
      До: Garmin - Dakota

      Това май са цени в канадски долари.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #4
        До: Garmin - Dakota

        По скоро в щатски долари ще е
        https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=30926
        https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=30925

        Коментар


        • #5
          До: Garmin - Dakota

          Гледам, че дакота 20 вече има цена от 649лв, на сайта на garminBG, макар че ще бъде наличен към края на месец юли. Дано не стане така, че пак да има много проблеми с първите версии на firmware.

          Коментар


          • #6
            До: Garmin - Dakota

            Ами то това им е стила на Гармин, първо пускат новите машинки а после оправят софтуера. Явно при тях инженери и програмисти не работят съвместно както трябва така че няма да се учудя да им е бъглив софтуера, те още на старите модели които съществуват от години не са оправили всичко камо ли за новите модели, но ако този път са направили читав фирмуеър то може само това да ни радва макар че се съмнявам

            Коментар


            • #7
              До: Garmin - Dakota

              В youtube намерих едно ревю на сравнение между Oregon 550 и Dakota 20 но е малко на немски език но все пак се вижда в действие новия ГПС.
              Ето и клипчето:
              http://www.youtube.com/watch?v=Iyo7zhaU6Iw

              Коментар


              • #8
                До: Garmin - Dakota

                Дали интерфейса му е на български

                Коментар


                • #9
                  До: Garmin - Dakota

                  Никъде не се пише има ли 3Д? Иначе като че ли се появи наследник на безпогрешна Виста!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Garmin - Dakota

                    Сибирски до колкото ми е известно няма 3D изглед на терена, а каридов като гледам интерфейса му е близък с този на орегона така че предполагам че може да има и поддръжка на кирилица тъй като там превода се съдържа в един файл който може да се преведе доколкото ми е известно. Също така потърсих из нета дали има ЗD изглед на някои места посочват че има ама като гледах упътването не видях да има такова описание за ЗД режим а относно менюто поне явно се поддържа руско меню за такова на български не знам.
                    Ето тук даже намерих леко разпарчосан приемник Дакота 20 http://www.gpsfix.net/gamin-dakota-2...t-impressions/ Относно 3D от прочетеното тук ревю се оказа че се поддържа само 3D сянка (shading) подобно на това както се вижда в някои от моделите на Нувитата но не и същинско 3D като на Орегона и Колорадото.
                    Нещо инетресно намерих тук ЦЪК
                    А относно превода се оказа че е възможен на всякакъв език, хората даже вече са публикували такъв на няколко езика вече http://garminoregon.wikispaces.com/OpenGTT Вярно това е за Орегон и Колорадото но сега видях че това е препратка от уики страницата на Дакота така че и с него се процедира по същия начин с превода.
                    Така като разгледах един такъв преведен файл видях че той e във xml формат което го прави лесен за превод и коригиране с най-прост текстови редактор само трябва да се намери файла на английски или от някой друг език и да се преведе на български.
                    П.С.
                    На мен лично не ми харесва този нов стил на Гармин ГПС сите да са само с тъчскрин тъй като при едно по сериозно падане и дигитайзера може да замине на кино, да бяха сложили поне един елементарен джойстик подобен като на вистата и още две малки бутончета отстрани около него са предостатъчни за повечето операции пък и ако могат да се преконфигурират като функции да речем в някоя екстремна ситуация щеще да е супер. Ама ако от Гармин се бяха сетили да напратят едно елементарно проучване какво биха желаели техните клиенти нямаше да бъде така.
                    Последно редактирано от icpart; 27-08-09, 17:30.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Garmin - Dakota

                      Здравейте,

                      Ето няколко мои наблюдения от предложената статия на колегата icpart в http://www.gpsfix.net/gamin-dakota-2...t-impressions/ и от http://www.garmin.com/garmin/cms/site/us

                      Минуси:
                      - В дадената статията, пише че няма режим 3D View, както има Oregon и Colorado.
                      - Не видях някъде да има вход за допълнителна антена, както в моделите Vista HCX, GPSMAP 60CSX, Colorado и т.н...
                      - Не може да се пренасят на данни чрез NMEA
                      - 3.6 x 5.5 cm тъчскрийн без копчета! Не знам за вас, но аз не знам как ще се справя с моите пръсти

                      Плюсове:
                      - 3-осов компас!
                      - 20часа работа с обиновенни АА батерии, в сравнение с Oregon - 16ч., Colorado - 15ч., GPSMAP 60CSX - 18ч и т.н.!
                      - UserDataSync - това нововъведение също звучи много интересно!
                      - Възможност за запис на 200 трака, в сравнение с Oregon, Colorado, GPSMAP 60CSX - 20трака!!!
                      - В предложената статия попаднах и на думичката акселерометър, която също ми прозвуча интересно. Някой може ли да напише повече за това и какво приложение има?

                      Поздрави,

                      Коментар


                      • #12
                        До: Garmin - Dakota

                        Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                        - В предложената статия попаднах и на думичката акселерометър, която също ми прозвуча интересно. Някой може ли да напише повече за това и какво приложение има?
                        Предполагам е като на телефоните и служи най-вече за въртене на екрана Portrait - Landscape.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          До: Garmin - Dakota

                          Между другото asterix85 да уточня че и вистата също няма вход за допълнителна антена, а навигацията с компютър се осъществява през USB порта на Гармин, но се оказва и възможно преобразуването на този протокол в NMEA сентенции чрез GPSGate http://franson.com/gpsgate/guide.asp...in_USB_GPS_200.
                          А относно акселометъра ако в действително е така то това е специализиран сензор който измерва ускорението при движението на самия апарат или така наречения G-датчик който даже вече се вкарва в някои модели телефони и пда устройства например разклащаш го и той ти върши някаква функция, само че не можах да намеря къде си го видял че има такова като описание тъй като аз нито в упътването нито в нета намерих да има такова нещо инегриране в него. Другия вариант е предполагам че ти измерва ускорението и това имаш впредвид с "акселерометър" което много лесно се изчислява софтуерно чрез измерването на промяната на скоростта за дадено време. А относно ограничението за траковете не е така ако се съхраняват на СД картата тогава просто нямаш ограничение в броя тракове и зависи само от големината на самата карта, друг е въпроса че ограничението от 20 трака се отнася за тези които се съхраняват в самата памет на приемника но оттук веднага аз задавам следния въпрос, защо като имаш 850MB на разположение пак те ограничават до 10000 точки за трак и за точките (за по старите модели съм съгласен че там има ограничения относно обема памет ама тука не ми го побира акъла защо е така ) и защо въобще го има такова като може съвсем елементарно тези неща да се съхраняват като отделни файлове в паметта която е предостатъчна, така например са устроени новите модели на Магелан.
                          Последно редактирано от icpart; 28-08-09, 11:43.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Garmin - Dakota

                            Може много приложения да има, но в случая едва ли ще е нещо повече от това да се ориентира правилно картинката на екрана.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Garmin - Dakota

                              За акслератометъра - мисля, че основно е за 3Д компаса. Замислил съм се да го купя

                              Още не съм го "пипнал", някой може ли да сподели потребителски опит с джажата?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X