Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Dakota

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Garmin - Dakota

    Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
    Благодаря, asterix85 ! Не помага. Една и съща повреда на две Дакоти ми идва в повече. Изглежда не може да се разчита на модела.
    Чакай, не се отказвай толкова бързо! Първо нека попитам дали Updater.exe открива дакота като допълнително устройство като се задържи копчето за включване и се включи с USB? Копчето за включване трябва да се държи натиснато без да се пуска и така да се влезе в сервизния режим! Идеята, е че имам един сервизен фърмуер.

    -> HID 0960: >>> Поправящ firmware на PouchX... <<< fw 2.40

    -> updater.exe

    Коментар


    • #47
      До: Garmin - Dakota

      Мъртъв е от всякъде. Упорито се опитвах да вляза в сервизния режим, но без успех. Компютърът не го намира, Updater.exe също. Иначе си е с последния софтуер - 2.70
      При същите симптоми преди няколко месеца от Геотрейд ми го смениха с нов.
      ... Поне времето е приятно за разходка до Лозенец.

      Коментар


      • #48
        До: Garmin - Dakota

        Нашия новосменен, засега се укроти и хич не го барам да ъпгрейдвам докато не се с.овняса пак ....

        ... може да е съвпадения, ама му качих тракове писани от 60ката и оттогава работи и си пее вече 2 медеца
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #49
          До: Garmin - Dakota

          Много жалко че май ми се потвърждава мнението че новите модели на Гармин са по-зле от старите отвсякъде като хардуер и софтуер. Сотк а дали се удължава гаранцията не мога да отговоря точно но тези въпроси са по добре описани и заложени в Закона за защита на потребителите, но по спомен от него май не се предвижда такова нещо. Но все пак можеж да го разгледаш дали има подобен член в него. Дано следващата машинка да се окаже по-читава

          Коментар


          • #50
            До: Garmin - Dakota

            Аз имам 2 Орегона. И двата работят добре. Продължавам да твърдя,че уредите са по-стабилни когато са на Английски език. Оставете Българския. Жалко е защото сме българи,но има нещо недоизпипано с езиковата поддръжка.
            При ъпдейтване е добре да се спазва следната процедура:
            Премахване на потребителските настройки,избор на Английски език,въвеждане на заводски настройки,ъпдейт на фърмуера.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #51
              До: Garmin - Dakota

              Аз имам 1 орегон 550 вече 7 месеца и мога да ви кажа, че е еднакво стабилен както на български така и на английски език без никаква разлика.

              Коментар


              • #52
                До: Garmin - Dakota

                Е,аз имам 2 Орегона - 300 и 550. През ръцете ми минаха още няколко. В определени ситуации на български и с карта и gpx файлове на кирилица се само изключват. Това си е нестабилност.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #53
                  До: Garmin - Dakota

                  Аз имам Орегон 300, купихме и служебен 550. И двата ги ползвам винаги на български. Не са правили никакви проблеми заради езика. Най-сериозните проблеми се получаваха, когато липсва файл с име gmapsupp.img в папките Garmin, обаче има други карти с други имена на файловете. Откакто следя винаги последната качена карта да си е с Гарминското име, не съм имал нито един проблем.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Garmin - Dakota

                    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                    Много жалко че май ми се потвърждава мнението че новите модели на Гармин са по-зле от старите отвсякъде като хардуер и софтуер. Сотк а дали се удължава гаранцията не мога да отговоря точно но тези въпроси са по добре описани и заложени в Закона за защита на потребителите, но по спомен от него май не се предвижда такова нещо. Но все пак можеж да го разгледаш дали има подобен член в него. Дано следващата машинка да се окаже по-читава
                    Читава? От какъв зор? Тя работата стана като с телефоните. Посочи ми един модел. който да издържи повече от две години без проблеми. Не че не може - НЕ ТРЯБВА! Иначе как производителите ще си продават новите модели? Шибана корпоративна политика, която за жалост се пренесе навсякъде, дори и в автомобилостроенето...
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Garmin - Dakota

                      а и за обхват Дакотата може само да си мечтае за такъв на 60цсх, иначе е лъскава и хубава за работа
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #56
                        До: Garmin - Dakota

                        Аз също се бях насочил към Дакота 20, но мисля че се разубедих. Но какъв точно да си взема не мога да реша.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Garmin - Dakota

                          Ако не ти е проблем малко по-големия размер и стърчащата антена то 60CSx се е доказал като един от най-добрите модели на Гармин ако не и най-добрия досега такъв от туристическата серия. Другия вариант е някой etrex, например аз съм с VistaHcx и като екстри и чувствителност не бих казал че отстъпва на 60 серията е има една основна разлика е 60-ката има сериен изход ако това ти трябва де. Основния недостатък на вистите е гумената им лента която е лепена и съответно рано или късно се разлепва иначе други проблеми няма, не на последно място са по малки и по-удобни и се събират лесно във всеки джоб. Освен това например на VistaHcx и държат малко повече батериите спрямо 60Csx поради липсата на Sirf 3 чипсет който както се знае не е от най-икономичните. По непотвърденни данни данни вистите ползват чипове на МТК които са по-икономични откъм консумация на енергия. В общи линии това са основните разлики. Например и на мен Дакотата ми хареса като излезе модела но явно и той не е доизпипан като всичко което пускат ново от Гармин.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Garmin - Dakota

                            Старите уреди на Гармин имат добри страни,но повечето не поддържат NT формата на новите карти,а и тези които го поддържат вече трудно се справят с изчертаването на картите. Тези уреди просто са обречени. Бъдещето е на Орегон серията. Надявам се,че Гармин ще отделят повече внимание на Дакота и ще си оправят проблемите с тези уреди.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Garmin - Dakota

                              Бъркаш нещо с бъдещето на Орегон серията. Точно тя е съвсем ялова откъм надеждност - едно от най-силните качества на машинките Etrex и 60-та серия.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Garmin - Dakota

                                Нищо не бъркам. Гармин нямат интерес да поддържат старите уреди. Освен това развитието на хардуера и софтуера(това включва и картите) не може да бъде спряно. Не би било и редно. Орегоните може и да не се харесват на някои хора,но са достатъчно надеждни като софтуер от доста време,а като хардуер са надеждни и сигурни. Не е като да не съм изтървавал няколко Орегона и освен някоя драскотина други проблеми няма.
                                Виждал съм,обаче счупени антени на 60-ки и други уреди със стърчащи антени. Това моментално вади уреда извън строя и те оставя да се оправяш сам в критична ситуация(гъста мъгла на планинско било например).
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X