Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Dakota

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Garmin - Dakota

    Не мисля, че трябва да изпадаме в крайности. Дакота е един много хубав уред и на мен лично много ми харесва, както и Орегон и Колорадо серията също. Даже да си призная Дакота ми харесва повече от Орегон и Колорадо. Просто Орегон и Колорадо са много големи, а аз харесвам по-компактните неща, а и с възможността за растерни карти уреда е просто незаменим
    ...
    Доколкото чета из други форуми изглежда проблемът на невключващата се Дакота не е българско явлениe, а е чисто и просто софтуерен и идва от gpx файловете - нещо свързано с тяхното четене. Т.е. добрата новина е, че не е хардуерен и предполагам в бъдещите нови фърмуери ще бъде оправен. Ето темичката в официалния гармински форум:
    Код:
    https://forums.garmin.com/showthread.php?t=3317
    ...

    Надявам се колегата sotk да сподели как са се развили неща при него. Дано всичко е минало добре!
    ...
    Междудругото някой притежател на Дакота/Орегон/Колорадо да се е регистрирал в Garmin Connect сайта или да ползва уреда с пулсомер или сензор за колело? Никой нищо не споменава за този сайт и приложението на Орегон/Дакота/Колародо в спорта! А това е една много хубава темичка междудругото, който иска нека я отвори. Никой ли не спортува?

    Код:
    http://connect.garmin.com/
    Поздрави,
    Последно редактирано от asterix85; 14-03-10, 20:39.

    Коментар


    • #62
      До: Garmin - Dakota

      Имам приятел, който с маниакално упорство сменя четвърто гаранционно Колорадо от геотрейд вместо да си вземе едно 60CSX и да приключи с играчките. Простено му е, нито е планинар като хората, нито разбира от техника достатъчно. Не напразно 60-та серия още се продава ... ;-)

      Коментар


      • #63
        До: Garmin - Dakota

        Колкото и да е хубава 60та серия, но технологиите и продуктите си се развиват. И реално погледно Дакота е с куп предимства пред 60ка. А иначе и аз имам приятел който кара 650 хонда 90 набор и се радва, че може да мине навсякъде и да я оправи с една отвертка и ключ. Ама друго си е 2010 инжекцион, нали

        Колега, обиждате другите участници с правиписа си.
        Последно редактирано от Pacific; 15-03-10, 14:03.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #64
          До: Garmin - Dakota

          Замених повредената Дакота 20 с Орегон 450 и съм много доволен. Орегона стартира и работи много по-бързо и точно, хваща повече сателити, има по-голям екран и много повече пиксели. С Дакотата нито един път не бях успял да хвана WAAS/ЕGNOS спътници, а с Орегона това вече е ежедневие. Големият и с по-висока разделителна способност екран на Орегона показва не само по-качествено сателитните снимки и топографските карти, но и предоставя място едновременно за полета с данни, пои-та, отбивки от пътища, повече детайли. Прегледа на геореферирани снимки при Орегона и навигацията до мястото на заснемането им е голямо улеснение понякога.
          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
          ...
          Междудругото някой притежател на Дакота/Орегон/Колорадо да се е регистрирал в Garmin Connect сайта или да ползва уреда с пулсомер или сензор за колело? Никой нищо не споменава за този сайт и приложението на Орегон/Дакота/Колародо в спорта! А това е една много хубава темичка междудругото, който иска нека я отвори. Никой ли не спортува?
          Garmin Connect е хубава екстра, където може да се прави онлайн архив на тракове и статистика, но за съжаление все още не може да интегрира геореферирани снимки от маршрута, както например http://www.a-trip.com/tracks/view/39000
          Използвам GPS-са и за спорт - планинско колоездене. Помага ми да карам на диви и красиви места, а пулсомер и сензор за колело просто не ми трябват. С тях са оборудвани статичните велотренажори и бягащите пътеки във фитнесите - голяма скука.

          Коментар


          • #65
            До: Garmin - Dakota

            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
            аве колкото и да е хубава 60та серия, но технологиите и продуктите си се развиват .... и реално погледно Дакота е с куп предимства пред 60ка .... а иначе и аз имам приятел който кара 650 хонда 90 набор и се радва, че може да мине навсякъде и да я оправи с една отвертка и ключ .... ама друго си е 2010 инжекцион, нали
            Ами виж, аз правя сравнение между 60ЦСХ и по-новите колорадо/орегон/дакота единствено от гледна точка на планинар. Предполагам ползването от байкър/моторджия или на 4х4 машина има други особености.

            При нас в планината, в пеши условия е много важен интерфейса към машинката. В това отношение Колорадото изостава от 60, а тъчскриина на Орегона е приятна екстра в някои моменти, и тотално лимитиращ фактор в други.

            Като пример мога да дам използване в зимни условия, с ръкавици, при снеговалеж. 60-ката в такъв момент е лесна за употреба заради многото бутони. Колорадото твърде досадно, защото трябва да гледаш на екрана какво избираш с рокера. Орегона пък е неизползваем - пробвай да кликаш по заснежения дисплей с дебела ръкавица ... Още нещо се сещам - дисплеите на колорадо и орегон са доста по-зле от 60-ката като читаемост на пряка слънчева светлина, тъмнеят.

            Ако мога да обобщя - за мен идеалната машинка би била 60-ка като интерфейс, с голям дисплей с висока резолюция и термодатчик (работещ, не като този на колорадото). Дали гармин ще изкарат такова нещо на пазара - сякаш не съм оптимист гледайки последните им продукти.

            Коментар


            • #66
              До: Garmin - Dakota

              Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
              Ами виж, аз правя сравнение между 60ЦСХ и по-новите колорадо/орегон/дакота единствено от гледна точка на планинар. Предполагам ползването от байкър/моторджия или на 4х4 машина има други особености.

              При нас в планината, в пеши условия е много важен интерфейса към машинката. В това отношение Колорадото изостава от 60, а тъчскриина на Орегона е приятна екстра в някои моменти, и тотално лимитиращ фактор в други.

              Като пример мога да дам използване в зимни условия, с ръкавици, при снеговалеж. 60-ката в такъв момент е лесна за употреба заради многото бутони. Колорадото твърде досадно, защото трябва да гледаш на екрана какво избираш с рокера. Орегона пък е неизползваем - пробвай да кликаш по заснежения дисплей с дебела ръкавица ... Още нещо се сещам - дисплеите на колорадо и орегон са доста по-зле от 60-ката като читаемост на пряка слънчева светлина, тъмнеят.

              Ако мога да обобщя - за мен идеалната машинка би била 60-ка като интерфейс, с голям дисплей с висока резолюция и термодатчик (работещ, не като този на колорадото). Дали гармин ще изкарат такова нещо на пазара - сякаш не съм оптимист гледайки последните им продукти.
              Аз също съм планинар. Мога да кажа,че тач скрийна изобщо не е неизползваем. Има прекрасни ръкавици с пръсти(достатъчно топли и с горетекс),които правят работата с Орегон детска игра.
              За тъмнеенето на дисплеите си прав,но това е обща черта на всички съвременни дисплеи с много цветове и висока резолюция. И все пак дисплеите на Орегон серията са едни от най-лесно четимите на пряка слънчева светлина. Освен това ДЕМ модела също води до тъмнеене(все пак е работа със сенки),а 60 серия не го поддържа. Да не го забравяме.

              Това за което си мечтаеш според мен Гармин няма да го направят.

              Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
              Замених повредената Дакота 20 с Орегон 450 и съм много доволен.
              Честито! Добро решение на проблема.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #67
                До: Garmin - Dakota

                Аз пък си мисля, че все още не сте видяли пълните възможности на Орегон, Дакота и Колорадо Ето какво на мен ми е много интересно и може би от там ще дойде изненадата в бъдещите фърмуери за новите модели:

                Код:
                Unit-to-unit transfer (shares data wirelessly with similar units)
                т.е. уредите имат някакво Wi-Fi, което в момента е ограничено

                Поздрави,

                Коментар


                • #68
                  До: Garmin - Dakota

                  Пълна простотия според мен това дето го сложиха Гармин, някаква безжична технология тяхна за обмен на данни между отделните приемници. Виж ако бях сложили Bluetooth тогава вече от Гармин щяха да избият рибата направо например ако можеш да си го вържеш приемника към телефона или лаптопа и да го ползваш като Bluetooth приемник щеше да е страхотно или например да можеш да обменяш данни с него по Bluetooth. Например на мен ми е много по важно ако можех да си обменя данните например с PDA устройсттво. Например много старите PDA устройства които имаха сериен интерфейс имаха тази възможност за свръзка с помощта на сериен кабел да се върже например с 60Csx и използването на програмката G7toCE която поддържа интерфейса на Гармин. Интересно ми е защо да преоткриват топлата вода като вече е направено и си създават техен интерфейс ама това е вече друг въпрос.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Garmin - Dakota

                    Спор няма, че са затънали до шия в прайвит-интерфейсите си, както и в затворения формат на картите им.

                    Историята на компютърната техника и комуникационните протоколи, както и на затворените файлови формати показва, че подобни неоразумения рано или късно се провалят с гигантски трясък, най-често фатален за фирмата, която си позволява да хитрува по тоя начин. Както неведнъж съм споменавал - китайците само дебнат за някоя печеливша ниша за да се намесят безцеремонно ...

                    Както споменах, аз лично не съм особено възхитен от последните нововъведения на гармин. Нито ДЕМ-а е нещо особено полезно за машинките от тоя клас, нито тройно намаления живот на батериите е от полза някому, нито пък намаления контраст помага в слънчево време. Да не говорим за тоя термодатчик в колорадото, дето показва само той си знае какво ... Абе - китайците да идат

                    Коментар


                    • #70
                      До: Garmin - Dakota

                      Орегоните от х50 серията(новата) са с различен дисплей от този на старата. Днес ги разходих и двата под яркото слънце(300 и 550). Новият се вижда отлично,старият има нужда от нагласяне под ъгъл спрямо слънцето,но разликата не е кой знае колко голяма. Та до тук с мита за невиждащите се дисплеи на Орегоните.
                      Що се отнася до живота на батериите той изобщо не е намален 3 пъти. Аз ползвам често дисплея и изобщо работя много с уреда и ми изкарва 12 часа със Саньо Енелуп 2000 мАч. Ако уреда просто си виси на раницата и се работи рядко с него докато прави следа изкарва до 15 часа. 60-ката не изкарва нито 36,нито 45 часа за да е с 3 пъти по-голям живот на батериите.
                      А ДЕМ данните в ОФРМ са ми много полезни. Няма защо да се отрича ползата от тях само защото еди кой си уред не ги поддържа,или защото предпочитаната от някой карта(която по мое мнение и така е добра) не поддържа ДЕМ.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Garmin - Dakota

                        Излезе нова версия на фърмуера - 2.80 .
                        Промените:
                        Software 2.80
                        Added support for Garmin BirdsEye .
                        Added mmHg pressure units.
                        Added support for Riyadh time zone.
                        Added ability to change active track color.
                        Added option to calibrate screen under Setup->Display.
                        Added custom waypoint symbol and geocache symbol support.
                        Corrected issue with GPS acquisition on certain units.

                        Версията на GPS софтуера е променена на 4.25 .

                        http://www8.garmin.com/software/Dako...dater__280.gcd
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Garmin - Dakota

                          може ли да ми обясните как да инсталирам последния webupdater 2.80

                          благодаря

                          Коментар


                          • #73
                            До: Garmin - Dakota

                            И тук има нова версия на официалния фърмуер(не бета)-2.90:

                            http://www8.garmin.com/software/Dako...dater__290.gcd

                            За повече информация:

                            http://garmindakota.wikispaces.com/V...-Software 3.80
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Garmin - Dakota

                              Колеги, някой качвал ли е на Дакота 20 спийд камери и как, че аз нещо не мога май.
                              И още един въпрос- днес говорих с колега който има нуви на Гармин което показва не само стационарни камери , но и мобилни в реално време. Той самият не знае как е станало дори си мислеше че е нормална опция .
                              Е, аз ли нещо не съм в час или..............................
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • #75
                                До: Garmin - Dakota

                                Така, камерите ги качих благодарение на колегата Пасифик. В началото ми заби Дакотката, но дип че не е за първи път и успях да я пусна по оня начин. След като изтрих въведените точки в папка ПОИ и БМП файловете - тръгна. Остава втория въпрос
                                GW Steed5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X