Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

    Сайта може и да е интересен, а ти дали ще ни го преведеш от полски?

    Иначе аз пробвах моя с батерии HYBRIO, 2100 mAh. Работи към 8 часа (не мога точно да го установя).
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #47
      До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

      Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
      Сравнявах доста 60CSx, Colorado и Oregon-a. Резултатите са интересни и противоречиви. Но ако човек сега трябва да си купува приемник изборът между Colorado и Oregon ще бъде изключително труден. А Map 60CSx май ще си остане последната бойна машина.
      А дали се е появило мнение/сравнение от твоя страна на трите модела в ФТП-то?
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • #48
        До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        Сайта може и да е интересен, а ти дали ще ни го преведеш от полски?

        Иначе аз пробвах моя с батерии HYBRIO, 2100 mAh. Работи към 8 часа (не мога точно да го установя).
        Само 8 часа? Много ти благодаря за тази важна за мен информация. Щях да го купя, но с толоква малко время на работа с един комплект батерии няма да го правя. Стара добра тая докарвам със същите батерии до 24 часа непрекъсната работа.

        Коментар


        • #49
          До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

          Ами по спецификация му дават 16 часа с обикновени батерии.
          Мойте бяха нови и затова не мога да гарантирам, че е точна информацията, но горе долу ми се струва, че към 8 часа са.
          Хубавото е, че винаги имам резервни в раницата и си ги сменям. Т.е. като се прибера винаги мога да си ги заредя.

          Най-добре ще се справи с литиеви батерии, но пък цената им е по-солена. С тях доколкото Венци Петров каза, устройството работи и при по-ниски температури, освен, че издържа по-дълго.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #50
            До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

            И аз утре се надявам да стана горд собственик на тази нова машинка Орегон 300. Поръчах я в Германос, но там не са много, много сигурни дали има карта топо 3Д офроуд. Казват, че на кутията има лепенка с контур на България и трибагреника вътре в него. Може ли някой да ми каже по какво да позная, че има такава карта в него.
            Да наистина полския сайт е с много изчерпателно фото и тестове, но за жалост е на полски.
            Надявам се още в събота да го тествам по един страхотен трек от Берковица през вр.Щръковица до вр.Малък Ком , вр.Ком и от там обратно. До първия връх всичко това е стара изоставена пътека.

            Коментар


            • #51
              До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

              Вече съм горд собственик на Орегон 300. Машинката е много добра и никак даже, както се пише не е лакома. При мен с 2700милиампера батерии Сони изкара 20часа, като от тях 5часа на нощен режим с включено осветление, 4часа с компас и съвсем малко работа на 3Д. Изпробвах го с 60ка в планината на открито, в гъста гора и дълбока долина. Резултатите бяха, препокриване на траковете, където не съм виждал никога досега. Положението на ГПС ите беше едно и също и двата на презрамките на раниците ни. Просто всичко едно и също. Трак лога беше нагласен на запис, дистанция през 10м и на двата. Просто съм очарован. От статиите бях чел какво ли не за Орегона, но апарата си е супер точен и с чувствителен приемник. С тъчскрийн екрана се управлява много лесно, софтуера му е лесен за използване, доста добре си е защитен има доста нови екстри. Много помага и това, че има възможност да се качват и снимкови файлове. Така си качих доста топо картографски карти с помоща на които още по добре човек се ориентира за близки пътеки и обекти, които ги няма на ГПС картите.

              Коментар


              • #52
                До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                А дали се е появило мнение/сравнение от твоя страна на трите модела в ФТП-то?
                Не, не ми се занимава да пиша. Както казах избора е труден, приемника е много добър, но спрямо Колорадо дисплея е трудно видим. На всичкото отгоре Орегона има много дразнещо поляризиран дисплей - не се вижда с определени очила. Просто поляризацията е направена така, че се вижда през очилата добре само в хоризонтално положение. Има си предимства, но си има и недостатъци като всяко нещо.
                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                http://ftp.domainbg.com/tuono

                Коментар


                • #53
                  До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                  Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                  Не, не ми се занимава да пиша. Както казах избора е труден, приемника е много добър, но спрямо Колорадо дисплея е трудно видим. На всичкото отгоре Орегона има много дразнещо поляризиран дисплей - не се вижда с определени очила. Просто поляризацията е направена така, че се вижда през очилата добре само в хоризонтално положение. Има си предимства, но си има и недостатъци като всяко нещо.
                  Благодаря все пак
                  Така се случи, че май GPSа ще почака, заради сериозна повреда по мотора, дето ще ми излезе почти толкова
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар


                  • #54
                    Открити грешки при работа на ГПС - Oregon

                    Здравейте
                    От няколко седмици наблюдвам в процес на работа няколко бъга в Орегона и те са следните:
                    1.При изключен и включен запис на следа страницата алтиметър в режим ПОКАЗВАНЕ НА ВИСОЧИНАТА ВЪВ ВРЕМЕТО"Elevation time", не показва графика на екрана.
                    2.При включен запис на следа(дистаниция през 10метра), "но най-вече в гора" от време на време ми прави впечетление, че зависва курсора, показващ местоположението и започва да чертае права линия на трака. На сателитната страница не ми дава, че губи сигнала, а трака излиза все едно е изгубил сигнал и след като го е получил е съединил двете последни точки. Точно в един такъв момент го наблюдавх как курсура не мърда и ГПС чертае права линия при положение, че има завой и силата на сигнала е с точност 7-8метра. Това нещо го забелязвам на трака и на друг Орегон.
                    Ако нещо греша, ще се радвам да ме убедите в противното, ако ли не го имайт на предвид ако изпращате колективни такива недостатъци до Гармин.
                    Това го прави и с фирмуера 2.50 и 2.60.
                    Последно редактирано от strazhara; 09-11-08, 10:00.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                      Аз искам да попитам дали Орегон 300 има този изглед като на снимката и дали има смисъл да се дадат още 100лв отгоре за Орегон 400.
                      Прикачени файлове
                      [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                      Коментар


                      • #56
                        До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                        Да Орегон 300 има стига да имаш Топо карта с него. А конкретно за България задължително за да имаш 3Д ти трябва Топо-Геотрейд картата на Сабин.
                        Орегон 400 има памет 4Гбайта памет за разлика от 1Гбайт на Орегон 300. Това е памет на напълно празна чип памет, а като сложат към нея картите които влизат в комплекта на самия ГПС тя намаля. За Орегон 300 тя остава 850MB. Другата съществена разлика е фабрично инсталираните на само на Орегон 400 топографски карти на цяла Европа .

                        Коментар


                        • #57
                          До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                          От вчера на моя се появи странен проблем!!! Опитах да прехвърля от друг Орегон малко тракове и след това като се опитвам да го пусна се появява само логото на Garmin, от долу се вижда "loading maps, tracks..."и още нещо беше и...до там... Никаква реакция повече! Не може и да се изключи. Махам му батерийте - екрана става на линии, но пак се вижда картина! И нещо хич не мога да разбера какво му стана...Някой да има идеи?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                            Пробвай ако можеш да го закачиш на компа и да се опиташ ръчно да изтриеш траковете. То пък въобще дали ще може да се вържи с компа, като неще да се включи.
                            Този съвет е от Астерикс85:
                            Ето и две "тайни" функции:
                            1. При включване и след това задържане на екрана в горният ляв ъгъл се изтриват потребителските данни и настройки.
                            2. При включване и задържане на копчето за включване 10-20сек се появява калибриране на екрана. (обаче изглежда че за да се активира тази функция трябва да има и GUPDATE.GCD файл в паметта)
                            Последно редактирано от strazhara; 13-11-08, 16:09.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                              Първоначално публикуван от strazhara Преглед на мнение
                              Пробвай ако можеш да го закачиш на компа и да се опиташ ръчно да изтриеш траковете. То пък въобще дали ще може да се вържи с компа, като неще да се включи.
                              Изобщо не го разпознава...Какво ли не съм опитал...Очаквам други идеи как да се ресетне това чудо...Че утре току-виж и друд загазил със същото...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

                                Първоначално публикуван от strazhara Преглед на мнение
                                Да Орегон 300 има стига да имаш Топо карта с него. А конкретно за България задължително за да имаш 3Д ти трябва Топо-Геотрейд картата на Сабин.
                                Орегон 400 има памет 4Гбайта памет за разлика от 1Гбайт на Орегон 300. Това е памет на напълно празна чип памет, а като сложат към нея картите които влизат в комплекта на самия ГПС тя намаля. За Орегон 300 тя остава 850MB. Другата съществена разлика е фабрично инсталираните на само на Орегон 400 топографски карти на цяла Европа .
                                Мерси за инфото.
                                [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X