Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
    Приемам забележката ... Имах впредвид половин ден работа т.е. около 5часа и имененно това много ме озадачи 60ката кара над 20 часа.
    А забравих да уточня нещо важно - компаса РАБОТИ, той определено дърпа много, но все пак работи и на 2та GPSа т.е. би трябвало да ги натоварва еднакво.
    Не е нормално толкова малко време да ти работи. По спецификации при нормална работа с нормални батерии му дават около 16 часа издръжливост. Може би не е лошо да го заведеш на "чичо доктор" да го прегледа, но предварително му направи един ъпдейт на софтуера и след това един тест за всеки случай. Иначе има разлика между компаса на 60-тката и на Орегона. На орегон компаса е по-добър, но харчи повече ток когато е включен. Но пак ми изглежда твърде малко 5часа с 1900mA. Не си включил 3D режима нали, защото тогава ситуацията е съвсем различна.

    Поздрави,
    Последно редактирано от asterix85; 11-06-09, 13:39.

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      Аз изкарвам с Орегон 300 и OFRM ТОПО 25 МЛ,зареден с батерии Санио Енелуп 2000 Mh около 12 часа. Ползвам го с работещ компас и почти непрекъснато следя картата на дисплея. Добре де,не е непрекъснато,но е на къси интервали от време. За тази цел го държа в дясната ръка и тя все ми изгаря от слънцето. Също така трака се записва непрекъснато на интервал от 10 метра.
      Що се отнася до грешката при изчисляване на позицията - това е параметър,който се изчислява по алгоритъм различен за двата уреда. Сравнявай траковете. Това ще покаже истинската точност с която работят уредите.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon

        Важно е и какви са батериите. Аз имам зарядно Maha Powerex C9000 ("ролс-ройса на зарядните"), и мога да тествам всяка батерия реално какво представлява. Енелуп са перфектни батерии, нищо че са "само" 2000. Държат почти постоянен волтаж до последно. За разлика от някои 2700, които след 500 милиамперчаса вече падат под 1.15 волта. Тествал съм и Сони 2500 (като тези на Сандман предполагам), реално дават около 2200, но волтажа започва да им пада доста рано. Освен това напоследък започнаха да се саморазреждат много бързо, за седмица се изтощават сами почти напълно. Имаме такива служебни. Ако ги ползвам 3-4 дена след зареждането, на практика са под 1000 mAh.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          Батериите Енелуп за 1 година след зареждане запазват 75-80 процента от заряда си. Аз имам 14 броя(2 комплекта по 5 батерии за светкавицата + 4 за Орегона). Понеже през зимата почти не снимам и не ходя никъде на практика през пролетта започвам с батериии на 5-6 месеца след зареждане. Няма никакви проблеми. Горещо ги препоръчвам за GPS навигатори.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Тук пропуснах да кажа, че това се наблюдава не само на един GPS а на 3 . Ама щом на всички тук им звучи много странно не ще да е от софта (който още не съм видял коя версия е, просто няколко дни няма да са при мен). Явно ще се ходи на доктор .
            Благодаря на всички.

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              Има нова версия за Орегоните-2.99бета http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4393
              Но виште какво пише за нея в този сайт http://www.gpsfix.net/
              Аз вече изпробвах няколко карти, които качих директно но паметта на апарата, но им смених имената. Работи без проблем.

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                Пробвах новата Бета. Не ми хареса начина по който се изключва. И в Уики-то не са го харесали. Предполагам до седмица ще има фикс на проблема. GPS софтуера е същият,а възможността да се работи с много и различно именовани *.IMG файлове е нещо наистина достойно за адмирации и ще превърне Орегон серията в истински лидер.
                Засега,обаче оставам на 2.98 Бета докато излезе фикса на 2.99 Бета.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  И на мен също ми направи това впечетление, но от сутринта до сега му правих доста тестове и досега нямах никакви проблеми. Като за пореден път забелязах, че пак не ми задества ПОИ точките за скорост и близост за пешеходец.

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    Ето и новата версия топла, топла http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4393

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      Добре де, коя е последната официална версия? Дотук само Бета версии се разхвърлят...
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        Последната официална е v2.8
                        Новите уреди се продават със v2.9, която е идентична с 2.85 beta.

                        http://garminoregon.wikispaces.com/Versions
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          Not much to write about here, but Garmin has just posted a 3.01 Oregon beta with a fix for the shutdown failures introduced in 2.99. The problems were severe enough in 2.99 that we recommended Oregon users avoid this beta release until the issue was resolved. Garmin’s release note for 3.01 is simply:
                          Fixed improper shutdown.

                          I’ve upgraded my Oregon 400t to the new release from 2.99 and after shutting down a half dozen times I haven’t experienced any problems. The issues I saw with configuration settings not being saved have also been addressed. Two other areas which were problems in 2.99, Spanner mode and the alarm clock shutoff, also seem to work again. Stay tuned for more testing


                          Това пишат за новата бета в GPSFix. Прежалих се да го ъпдейтна от 2.98 към 3.01. Засега работи добре. Проблемите май са решени. Дано в събота времето е добро за да го тествам по-сериозно.
                          Последно редактирано от Валери Недялков; 02-07-09, 21:34.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • До: Garmin - Oregon

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            Добре де, коя е последната официална версия? Дотук само Бета версии се разхвърлят...
                            2.80 и 2.90 са калпави версии-нестабилни с орязана спрямо новите бети функционалност. Препоръчително е да се ъпдейтне към 2.98 бета. Аз навъртях с нея 1700 километра и не съм имал проблеми. Надявам се до няколко дена да мога да дам становище и за 3.01 бета.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              При мен със 2.99 имаше проблем и със стартирането, освен с гасенето. Орегона забива при опит да зареди системата. След 2-3-4 опита се включва. След като се стартира успешно, работи без проблеми. При гасене винаги забиваше.
                              Сега с 3.01 гасененто се оправи, мислех че и стартирането се е оправило, но днес веднъж пак ми заби при включване. Засега само веднъж, което е много по-добре от преди.
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар


                              • До: Garmin - Oregon

                                Преди префлаша с 2.99 или 3.01 уреда трябва да се ресетира първо към заводските настройки,а след това да се изчистят и личните данни. Иначе са възможни проблеми със самоизключване. Данните се чистят,както е описано тук:

                                How do I master reset my Garmin Oregon?

                                Turn off the Oregon, press and hold the upper left corner of the screen and power the unit on. You will eventually be asked if you want to reset user data. If you answer "Yes" the unit will be master reset.


                                Аз не го направих и брах здрави ядове. Сега,обаче работи стабилно. Между другото качил съм му 18 отделни IMG файла и работи добре. Приема всякакви имена. Ограничението от 8 символа е премахнато.
                                Последно редактирано от Валери Недялков; 03-07-09, 13:38.
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X