Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Открих един бъг,който трябва да се има предвид. Като се настрои уреда и му се качат карти при опит за изчистване на потребителските данни следва самоизключване. Това е процедурата от горният пост. Това се оправя,ако преди това са въведени заводските настройки. До тук добре,обаче ако по някаква причина трябва да изчистите потребителските данни за да успее да стартира Орегона,това не може да стане.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      Аз днес се върнах на версия 2.98 бета.
      Проблема със стартирането се влоши безнадеждно. Вече почти не можех да стартирам Орегона. От 10-15 опита един успешен. С голям зор успях да го вържа към компютъра и му върнах старата версия. Сега всичко е наред.

      Не виждам други да се оплакват от подобен проблем. Не знам каква е тази работа с моя чешит. Не разбрах и защо се влоши толкова проблема, след като почти беше изчезнал преди това.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon

        Това се избягва, като се мине пак на заводски настройки и след това вече няма проблем със изтриването на потребителските данни. Вече и аз го изпробвах и няма проблеми. Относно стабилността на версията: засега това е най-добрата от всички до сега. Качих няколко карти, рутирах ходих по балкана с колата до някъде след това 30км пеша, правих тракове и всичко това без абсолютно никакви забележки. Досега се чудех коя версия да си избера за сезонния си поход от 10дни в планините ни. И решението е засега е че оставам с нея, без да се чудя повече. Такива са и отзивите в gps.fix в геокеш форума и може би най-накрая, вече са постигнали успех. Но има какво да се желае още по точността и шумовете в трак логовете, а и моята мечта за направа на проксимати точки от самия апарт.

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          Имаш предвид 3.01, нали?
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Да точно за нея става въпрос.
            Но бъга си го има, като се даде тази команда с комбинацията от бутони за изтриване на потребителските данни той зависва и угасва.
            Само, че този бъг не е толкова важен, а и отгоре на това се заобикаля чрез рестарт до фабрични настройи и тогава всичко е ОК.

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              Вчера тествах сериозно 3.01 Бета на Лакатник. Доволен съм. Стабилна версия е. Ходих по скали,каньони,гори и не съм имал проблеми. Както вече писах съм му накачулил 18 отделни IMG файла. Работи безупречно с изключение на бъга с потребителските данни.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                При мен проблема със стартирането изглежда че се влоши точно след като ресетирах уреда до фабричните настройки. Преди това рядко забиваше при гасене, след това вече стана почти невъзможно да се включи.

                Иначе след като вече е заработил, няма никакви проблеми по цял ден, стига да не го гася. След това няма палене...
                С 2.98 (и преди нея) никога не е правил такъв проблем. Вече мислех че моя конкретно нещо се е повредил, но сега след като се върнах на 2.98 - абсолютно никакви проблеми. Аз засега оставам на 2.98, няма да рискувам повече, че следващия път може изобщо да не иска да включи повече. Ще преживея и само с 4 карти засега. Докато не пуснат нещо официално най-накрая.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  При това връщане към фабричните настройки какво по-точно се губи?
                  POI точките остават ли си? Записаните тракове?
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    При въвеждане на заводските настройки не се губи нищо освен личните настройки.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      Забелязах малък проблем при писане. Моя е с българско меню и първоначално излизат буквите на кирилица. След няколко екрана със символи и цифри са вече и латинските.
                      Проблема обаче е, че на екрана с латинските, няма интервал и shift. Доста досадно при писане на няколко думи - за единия интервал да се връщаш няколко екрана назад и после пак обратно.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        Това е така отдавна. Още с пускането на файла с Български език за Орегон и не го оправят. Шифт няма-няма и решение на този проблем. Пишеш само с главни букви.

                        Сега да се похваля. Вчера бях на Рилските езера. Обстановката: 1 градус,плътна облачна покривка,мъгла с видимост 5 метра(на фона на небе смътно се различаваше силует на хижа на около 10 метра),постоянен дъжд. При тези условия Орегона с фърмуер 3.01 Бета се държа прекрасно. Поддържаше около 4 метра грешка,често слизаше и на 3,видях на няколко пъти и 2 метра! Машинката винаги беше мокра и на студено защото аз я държа в ръка и почти непрекъснато гледам дисплея. Никакви проблеми. Водача на групата при езеро Трилистника изгуби представа къде сме и хвана към Бъбрека,а целта беше хижа 7-те езера. Тук GPS-а свъши страхотна работа. На практика в цялята група нямаше друг GPS и аз бях единственият,който "вижда" обстановката(благодарение на вградената карта-OFRM TOPO25 4.80ML) и знае какво прави. В такива условия с хартиена карта не става.
                        Тук е редно да похваля и батериите - Санио Енелуп 2000 мили ампер/часа. Те изкараха 12 часа,като половината време са работили при споменатата температура: 1 градус.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          И аз го подложих на подобен тест на връх Амбарица, мъгла (видимост десетина метра), дъжд и малко градушка. Орегона не мръдна и посочваше абсолютно точно къде се намирам и накъде да ходя, не съм гледал точността но ме държеше точно на качения преди това трак.

                          Коментар


                          • До: Garmin - Oregon

                            Защо когато съм деактивирал някоя карта, при търсене тя пак е активна? Как мога да съм сигурен търсената точка или адрес в коя карта е?
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              Не разбрах въпроса ти съвсем добре. ПОИ точките,които можеш да намериш са от активната карта,за адресите не знам.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар


                              • До: Garmin - Oregon

                                Сложих си 3.01. Имах един проблем откакто ъпдейтнах до 2.80... Записаните тракове не се визуализират на картата. Преди това се виждаха. Естествено дал съм им опцията да се показват. С новата бета 3.01, продължават да не се показват. Всъщност не знам дали е от версията на софтуера или от версията на картата проблема.

                                Някой да се е сблъсквал с това?
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X