Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Принципно при автомобилните навигатори на гармин методът описан от колегата упориm работи. За Oregon обаче не знам. Интересното е че гармин слагат някакви резистори на USB кабелите им. Ето една интересна темичка в полския гарниак:
    http://www2.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=2948

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      Благодаря за мненията. Намерих информация и си направих захранване всичко е ток и жица. Спестих 50 лв. http://pinouts.ru/GPS/garmin_nuvi_power_pinout.shtml

      Коментар


      • Досаден бъг при търсене на обекти

        След доста дълго проучване, намерих един гаден и неуловим бъг във Орегоните. Много пъти се е случвало да не намирам обекти по картите, които със сигурност са там. Сега установих (донякъде) какъв е проблемът. Когато в уреда са качени няколко карти, при търсене на обект, той не се съобразява с това, коя карта е включена и коя изключена. Първоначално мислех, че търси във всички карти, но се оказа, че търси само в някои от тях, в които на него му скимне. При това в много случаи не тръси в активната карта, а в някоя от изключените. За сега не намирам закономерност, съвсем случайна работа. Като махна (физически) останалите карти, освен една, всичко си работи. Като има повече карти, започва неговата история.
        Това го има при Орегон 300 и при 550. Подозирам че и при други модели, а също и при Nuwi-тата е така.

        Това го установих, докато се занимавам да разработвам топографската карта, защото имам обекти, които ги няма в нито една друга карта. Последното доказателство обаче дойде, като намерих адрес в София върху МОЯТА карта, който изобщо не съм въвеждал. Всъщност в София съм нанесъл само главните булеварди, без номера. Всички останали карти са изключени, но уреда търси по някоя от тях, а не намира моите обекти от активната карта.

        Като сетя колко теми има във форума за ненамиране на адреси и обекти в OFRM, със сигурност има връзка с този бъг. Ако има качени други карти в уреда, те са причината. Може да се опитва примерно да търси по изключена карта, в която няма никакви обекти за търсене.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          В 60-ката също се натъкнахме на подобни проблеми - един от типовете за чешма не влиза в резултатите от търсенето ...

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Точка тип 0x5000 за чешма и при мен не излиза при търсене в уреда. И Мапсорса не ги намира, аз обвинявах компилатора, обаче се оказа че BaseCamp ги намира !? Значи не е от компилатора.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              MapSource-a е много зле с търсенето на точки - не мисля че е показател. Не всички POI точки са с възможност за търсене според документацията на Гармин.

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                А защо очаквате (DHV) след като изключите някоя карта от менюто, това да изключи търсенето?

                Фактически Гармина не търси "в картата", а търси в секцията с индекси на обектите за търсене (и адресното търсене е там).

                Когато изключите (с лястовичката) някоя карта, то просто всички IMG подфайлове с даден FID не се изобразяват на екрана. Търсенето обаче не е така вързано с тези файлове, както си представя нормалния човек. Всеки очаква обектите да са част от картата, но те не са точно такава част, а един допълнителен файл, вътре в структурата на IMG-то.

                Не знам това "бъг" ли е или "екстра". Едно време в старата програма QUE можеше да се изключват отделните файлове един по един, но не помня дали можеше да се изключват индексите за търсене. В новия софтуер просто направиха да не се цъка един по един на тези файлове, а да се изключват по FID.

                Сега, каква е логиката в кой индексен фалй да търси - не знам. Но сигурно има такава - например в първия индекс в IMG файла, или първо в GMAPPROM, GMAPOEM, после в GMAPSUP, после в GMAPSUP2... трябва да се "изследва" - би било интересно.
                Последно редактирано от ynopum; 03-05-10, 16:39.

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  Очаквам да търси или в активната карта, или във всички инсталирани. В момента търси в която си иска, не в активната, и не във всички. На практика е невъзможно да се намери обект от дадена карта, защото просто не търси в нейния индекс.

                  Събин, знам че не всички точки се индексират. Тази проблемната (0x5000) е от индексираните, но засега единствено в Garmin Basecamp излиза при търсене. В уредите не излиза, в Мапсорс също. Но това е отделен проблем, различен от този с невъзможното търсене в няколко инсталирани карти.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    В уреда е важно да излиза, на компютъра сякаш по- се преживява :-). Добре, че може да се сложи къстъм тип за тези обекти.

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      Здравейте колеги,интересува ме откъде мога да си намеря стойка за кола и велосипед за Орегон.За мен няма значение дори и ако може да се приспособи от нещо друго.
                      Cherokee 4.0 L,Automatick,2,5" inch lift,UP-Country,лебедка
                      Steyr-Puch 2,8 Super Swamper TSL 34-10,5-15

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        http://www.garmin.bg/?s=5&i=254

                        Тук можеш да си ги закупиш,но са НЕРЕАЛНО скъпи.Аз все пак си взех де.
                        Имай предвид,че на кола се монтира на стъклото или върху арматурното табло/т.е. на високо/ удобно е за гледане,не ти отклонява много погледа,НО при слънчево време почти нищо не се вижда на дисплея
                        Със стойката за кола върви и захранване,поне няма да се притесняваш за батерии.

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          Ето така изглежда стойката в действие

                          Коментар


                          • До: Garmin - Oregon

                            Аз имам стойка за кола и за колело. И от двете съм много доволен. И нямам наблюдения като е слънчево да не се вижда нищо - особено ако е включено захранването към запалката на автомобила.

                            За колелото има известно неудобство - екрана загасва периодично, но това е защото колелото няма запалка. Кофти номер.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              Настройки - екран - пестене на батерията. Ако се изключи екранът свети непрекъснато.
                              Вчера си купих скриин протектор за 2 лева от пазара. Много е добър и си заслужава да се сложи, защото без него екранът си се драска.

                              Коментар


                              • До: Garmin - Oregon

                                Бързо ще свършат батериите, ако свети непрекъснато.
                                А скрийн протектори си поръчах от Германия на по-добра цена и ми ги доставиха вкъщи направо. Т.е. не съм се разкарвал до някой си магазин да ги търся.
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X