Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado 300

    Първоначално публикуван от smbdh Преглед на мнение
    Вчера си сложих новата бета и днеска проблем и то голям!

    Свалих един трак и waypoints, редактирах някои неща, върнах ги пак на устройството и след като изключих не мога повече да го включа!

    Като го пусна, показва логото, след това един бял екран, който избледнява до черно и се изключва.

    Не знам какво да правя. Пробвах master reset, не мога да стигна до там.

    Ремонт ще трябва като гледам.
    Не знам от новия софтуер ли е или не, но ви съветвам да не си го слагате...
    А пробва ли да качиш старата версия на софта, за която Алекс Марков е дал линк в пост 282 на тази тема.
    Успех!

    Коментар


    • До: Garmin Colorado 300

      Разбира се.

      Само че за да може въобще да се ъпдейтне софтуеъра трябва устройството да е в USB режим, до който въобще не може да стигне. Като го пусна показва логото и гасне. Това е

      Интересното е, че случайно открих някакъв режим за диагностика. Там всичко изглежда наред, дава че няма проблеми с RAM/ROM или други неща.

      Дано бързо го оправят от сервиза. Ще го занеса скоро.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado 300

        Разбрах къде е проблема!

        Съветвам никой да не си ъпдейтва до 2.54, защото има проблем с кирилицата, ако имате waypoint с кирилско име, има много голяма вероятност да ви се случи същия проблем.

        Аз успях да възстановя към 2.51. Занимавка е, после всички настройки ще трябва отново да правите и ако нямате backup на waypoints and routes ще ги изгубите и тях.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado 300

          Еми... ще чакаме следваща версия. Дано вече да не е бета, и да са поизчистени тия неща.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado 300

            Молба, ГОЛЯМА.
            Дайте един английски gtt, че затрих моя като качвах българския.
            Не разбрах как стана - пастирах българския gtt в директорията, появи се в менюто, работи.....цветя и рози.
            Върнах го на английски, пускам търсене на град - ГПС-а гасне
            Бре, м.....а му, к'во станА...
            Реших да махна българското gtt, отивам в text, отврям и що да видя - нЕма english.gtt - мистерия.
            Да не би да е трябвало да махна някой от другите, преди да сложа БГ, а?
            Или e проблемът, който описва колегата smbdh
            Последно редактирано от denislav; 10-07-08, 00:36.

            Коментар


            • До: Garmin Colorado 300

              Английския изглежда е вграден, няма файл english.gtt! В менюто за настройка на език би трябвало да си имаш American English, смени и кажи дали пак ти дава проблем. С 2.54 ли си?

              Коментар


              • До: Garmin Colorado 300

                Да, в менюто за езиците си го има английския и си работи на английски, а в папката с текстовете липсва. Не обърнах внимание дали го има преди да започна да си играя и реших, че от тука идва драмата.
                Явно е от 2.54 .
                Ще чакаме...

                Коментар


                • До: Garmin Colorado 300

                  Английски gtt няма. И на мен като го превеждах щеше да ми е по-удобно, отколкото от руски, ама това е положението. Трабва да махнеш само russian.gtt, като копираш bulgarian.gtt.

                  И си върни 2.51. 2.54 явно има проблеми с кирилицата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado Представяне

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    1. WAAS и EGNOS са системи, чиито замисъл е да увеличат точността. Остави го включено. Няма връзка с воденето.

                    Гледам, че навсякъде приказвате за WAAS, а ей тука http://www8.garmin.com/aboutGPS/waas.html пише, че WAAS работи само на територията на САЩ.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado Представяне

                      Първоначално публикуван от Colorado300 Преглед на мнение
                      .... работи само на територията на САЩ.
                      We're all living in America, America, America...

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado Представяне

                        Първоначално публикуван от Colorado300 Преглед на мнение
                        Гледам, че навсякъде приказвате за WAAS, а ей тука http://www8.garmin.com/aboutGPS/waas.html пише, че WAAS работи само на територията на САЩ.
                        На територията на Европа същото се казва EGNOS.

                        Японците имат свое, индийците също, само не знам дали още са пуснати.

                        Европейското работи, и ГПС-ите, които поддържат WAAS, поддържат и другите. Ще ти се появат едни "D"-та в основата на барчетата на спътниците.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado 300

                          Здравейте колеги. Моля за извинение за тъпия въпрос, но съм аматьор в тези нови технологии. Апарта показва грешна надморска височина, не пада под 1600 и като мина 1600 натрупна над нея. Миналата неделя бях на вр.Ботев и ми дава над 2770. Не мога по никакъв начин да го нулирам. Моля помогнете.
                          Издържах вчера, ще издържа и днес...

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Калибрирай барометъра. За целта ти трябва или точно атмосферно налягане, или точна височина. Може да позваш спътниковата височина, която се вижда на екранчето със спътниците.

                            Барометъра си е проблематичен. Явно има още какво да се желае от фирмуера. Вярвам че ще го оправят, въпроса е кога?

                            Отделно термометъра не е много правилен, та и от там се бърка, защото мери темепратурата на апарата, а не реалната на въздуха.

                            В студените месеци ми даваше 20 и кусур градуса, като го носех във вътрешния си джоб, или го държах в ръка. Ама то няма и как иначе.

                            Аз си гледам спътниковата височина, да ми е чиста работата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300

                              Здравейте!

                              Това е първият ми пост във форума
                              Купих си Колорадо, и от няколко дена имам доста сеиозен проблем: в Automotive режим, винаги като му дам Where To? и избера която и да е дестинация, ми казва "Route Calculation Error: No roads near starting point" Качил съм фъмуер 2.51, пробвах с всички възможни карти, дори и с вградената World Base Map. Някой имал ли е този проблем досега?
                              Може би трябва да върна последната не-бета версия?
                              Преди това бях качил 2.54 и после върнах до 2.51, може би нещо се е омазало при тази операция? Инсталирах кирилица, но грешката я дава и когато е на American English. Надявам се някой да може да помогне

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                А ти къде се намираш през това време (на кое място в България).
                                Освен това сигурен ли си, че GPS-а дава координати (т.е. лови спътници и се позиционира)?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X