Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin Colorado 300

    Това, че е закъсан, не трябва да те притеснява много. Под бутона има мембрана, която херметизира вътрешността на уреда.
    Силно се надявам да не си прав, относно сервизната политика на компанията (говоря за Гармин, не за "Геотрейд"). Писах им (на Гармин) и чакам да ми отговорят.
    Колкото до постановката "стар уред": Какво означава стар...Както по-горе съм споменал, 800+лв. са си пари за която и държава да става въпрос, а самият уред си работи отлично и нямам никакви забележки към него, та да искам да го сменям с нов. Не ми се вписва в представите липсата на подобна резервна част, която (оказва се) е често срещано явление да отлети при сблъсък с клонаци или по грубо падане.
    В края на крайщата, при невъзможност да намеря бутон, ще се наложи нещо да импровизирам. За сведение на пострадавшите подобно на мен, има начин уреда да се манипулира и без Rock`n Roller бутона. Движенията "нагоре" "надолу" "ляво" и "дясно", а също и потвърждението за изпълнение на команда/операция, се постигат натискайки с пръст по мембраната, дето живее под бутона. "Ролирането" (дано мога да се изразя тъй..) става чрез малко магнитче. Аз лично наврях парченце от магнит в пластмасова капачка от химикалка с тънък връх (идеята беше да е удобно да се мушка в отвора на бутона).
    Има едно клипче в Мрежата, дето ме наведе на тия мисли. Ето го - http://www.youtube.com/watch?v=HSIEI9MrgP0, само че, там нищо не се споменава за магнит, а всичките ми опити да скролвам просто с нещо с подходящ дизайн останаха безуспешни...По-късно, в един форум прочетох, че частта от бутона, която скролва е магнит...

    Коментар


    • От: Garmin Colorado 300

      Да, знам как работи и че не е проблем да се намокри там. Въпросът е дали може да се купи резервно бутонче. Иначе си прав, че уредът е скъп, но се води вече в моделите, които не се произвеждат. Не знам каква е политиката на Гармин, надявам се да доставят такова копче. Пиши какво е развитието. Имам опит със сервиз на lenovo лаптопи. За стар модел на над 3 години не можеш да купиш примерно вентилатор, независимо, че си дал една купчина пари и компютъра все още работи перфектно. Просто казват, че вече не се предлага тази резервна част.
      LZ2NKM

      Коментар


      • От: Garmin Colorado 300

        Имам цяла кутийка за Колорадо, но ролчето е без магнит. Цена 50лв. Само една е и я продавам само ако сте си купили Колорадото от мен.

        Коментар


        • От: Garmin Colorado 300

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Имам цяла кутийка за Колорадо, но ролчето е без магнит. Цена 50лв. Само една е и я продавам само ако сте си купили Колорадото от мен.
          Аз бих я взел за резерва. И без това моя веднъж го изтървах зверски и кутийката е наранена леко...
          LZ2NKM

          Коментар


          • От: Garmin Colorado 300

            Аз изгубих Rock`n Roller бутона на моето Колорадо още на втория излет, а след продължителна комуникация с Геотрейд ми стана известно, че не се предлага като резервна част. Уреда отиде при Събин, за да му смени цялата кутия, но се оказа, че новия бутон е без магнит, поради което се принудих да пенсионирам уреда.

            Коментар


            • От: Garmin Colorado 300

              Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
              Аз изгубих Rock`n Roller бутона на моето Колорадо още на втория излет, а след продължителна комуникация с Геотрейд ми стана известно, че не се предлага като резервна част. Уреда отиде при Събин, за да му смени цялата кутия, но се оказа, че новия бутон е без магнит, поради което се принудих да пенсионирам уреда.
              Ти имаше по сериозни проблеми. Платката под бутона ти беше прецекана също.

              Митко БТВ каза че на някакъв приятел приятел е намерил такова магнитче някъде.

              Коментар


              • От: Garmin Colorado 300

                Имам един въпрос за алтиметъра. Когато се возя в самолет височината не е вярна. Явно използва барометричния алтиметър, но така и не намерих начин да го спра за да чете само от GPS данните. Има ли някакъв начин в самолет да показва реалната височина?
                LZ2NKM

                Коментар


                • Там където полазва сателитите даваш опций и има нещо от рода на gps altitude.

                  Коментар


                  • От: Garmin Colorado 300

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Там където полазва сателитите даваш опций и има нещо от рода на gps altitude.
                    Да, сещам се че точно така гледах височината - в екрана на сателитите. Обаче не намерих никакъв начин да ми я покаже на графика, или да ми си я изкарам на поле долу на дисплея, когато е пусната картата.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • Да. За съжаление няма друг начин. Така е и на по новите модели с вграден алтиметър.

                      Коментар


                      • От: До: Garmin Colorado

                        Здравейте,
                        Прочетох цялата тема и малко се обърках . Обмислям да закупя такъв GPS на старо. Въпорса е, че екземпляра, който съм харесал е купен от Америка. До колкото разбрах от темата, това означава, че ще с различен Base map ? Интересува ме дали ще има някакви проблеми като е от щатите.
                        Благодаря

                        Коментар


                        • От: Garmin Colorado 300

                          Не. Бейз мап-а не се ползва а и ако не се лъжа може да се смени.

                          Коментар


                          • От: Garmin Colorado 300

                            Няма никакви проблеми с уредите от САЩ. Моя си го купих от Канада. Взех си БГ карта на SD и отделно съм си инсталирал цялата карта на Европа на друга SD. Което ми трябва - хакам съответната SD карта. Карти може да намериш в торентите. Base map може да се включва или изключва по желание - като отделен Layer.

                            Коментар


                            • От: Garmin Colorado 300

                              Ей тук от колко рано се е дискутирало това устройства, а аз чак сега му се радвам закупувайки си о на старо. Първите ми впечатления са, че го ледам като голям камък. Свикнал съм с нювито и сега опознавам колорадото. Доло оре от изчитането на темата ми станаха ясни доста от нещата но конкретно искам да питам и аз нещо.
                              Коато включа функцията за постоянно следене на алтиметъра уреда ми казва не махай батериите. И какво става когато те свършат и трябва да и сменя? И как да се науча да прогнозирам поне малко времето вярвайки на данните на алтиметъра? Колко често трябва да се калибрира компаса? И ка да съм сигурен, че е точен. На работа от три устройства (2 гсм-ма и колорадото) и трите даваха собствена посока... и след калибрирането на колорадото 2 от три бяха на един акъл...
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: Garmin Colorado 300

                                Здравейте, наскоро се сдобих с този GPS, но имам проблем с GPS SW version 0.00.
                                Опитах всичко, но без никакъв резултат. Последният ми вариант е http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=9479&start=15 ,но не мога да намеря Colorado_WebUpdater__360.gcd.
                                Случайно, някой да има точно тази версия и да може да сподели ?!?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X