Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin Colorado 300

    Здравейте,


    Виждам, че тук се разискват доста интересни въпроси за конкретният модел GPS и с интерес следя темата.
    Тъй като от няколко дни имам колорадо (купено втора употреба), но според мен, а и според стария собственик не са правени ъпдейти на фърмуеара. Погледнах в сайта на гармин и открих, че има налична последната версия 3,20. Въпроса ми е дали инсталирането на тази версия ще покрие всички стари или следва да се качват последователно както са пускани като респективно всяка версия разрешава определени проболеми.


    Надявам се, че ще разберете въпроса ми въпреки, че съм пълен лайк в областта на GPS -те.


    Поздрави,

    Коментар


    • От: Garmin Colorado 300

      Последната версия на софтуера съдържа поправките на всички предишни. Друг е въпроса дали с тези ъпдейти не се отварят нови проблеми /среща се при Гармин и май не само при тях/. За това преди да ъпдейтваш изчакай някой сложил тази версия да даде отзиви става ли или не.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: Garmin Colorado 300

        Благодаря Ви за своевременния отговор!

        Поздрави,

        П.С. със сигурност ще възникнат още въпроси от сходен характер за радост отговорите на повечето от тях откривам във форума, което показателно за нивото му като цяло!

        Коментар


        • От: Garmin Colorado 300

          Уред който не е в гаранция най добре не го обновявайте освен ако в обновлението не се решава проблем който имате. Ако всичко си работи нормално и нямате проблеми по добре си карайте така.

          Коментар


          • От: Garmin Colorado 300

            Здравейте,
            Попрочетох 10-15 страници от темата, но не намерих подобен проблем, затова ще питам направо: Colorado 300 - ползвам го от 4,5 години и вече съм се сблъсквал с повечето от описаните проблеми, но преди известно време ме изненада с нещо ново - при рутиране по черен път (ОФРМ картата са отбелязани с зелено-бели или червено-бели линии) не отчита изминатото разстояние. Курсора се движи нормално, но оставащите километри до крайната дестинация нарастват, а лилавата линия не намалява а си остава с начало от точката на стартиране на маршрута и км са от моментното положение на курсора - обратно до началото и после оставащите до целта- затова нарастват при движение - с две думи - не отчита движение по черен път. Устройството е ъпдейтнато с последна карта и мисля, че ъпдейтнах фърмуеъра някъде март месец.
            Някой има ли някакви идеи?
            Благодаря предварително.

            Коментар


            • От: Garmin Colorado 300

              При главните пътища има ли ги описаните проблеми с рутирането. Малко е и странно че се увеличават километрите до крайната точка вместо да намаляват което е по-логичния вариант.

              Коментар


              • От: Garmin Colorado 300

                Здравейте,
                Попрочетох 10-15 страници от темата, но не намерих подобен проблем, затова ще питам направо: Colorado 300 - ползвам го от 4,5 години и вече съм се сблъсквал с повечето от описаните проблеми, но преди известно време ме изненада с нещо ново - при рутиране по черен път (ОФРМ картата са отбелязани с зелено-бели или червено-бели линии) не отчита изминатото разстояние. Курсора се движи нормално, но оставащите километри до крайната дестинация нарастват, а лилавата линия не намалява а си остава с начало от точката на стартиране на маршрута и км са от моментното положение на курсора - обратно до началото и после оставащите до целта- затова нарастват при движение - с две думи - не отчита движение по черен път. Устройството е ъпдейтнато с последна карта и мисля, че ъпдейтнах фърмуеъра някъде март месец.
                Потвърждавам и при Дакота 10 се случи това. Маршрута беше Клисура-вр.Вежен.

                Коментар


                • От: Garmin Colorado 300

                  Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                  При главните пътища има ли ги описаните проблеми с рутирането. Малко е и странно че се увеличават километрите до крайната точка вместо да намаляват което е по-логичния вариант.
                  Не, само по черни пътища се проявява. Затова не съм го забелязал до сега. Километрите се увеличават защото не отчита изминатия път, което е основния проблем. Щом и Дакотата прави подобни проблеми си мисля, че има несъвместимост някаква в софтуеъра на тези модели с новата БГ карта. За съжаление не помня от коя версия на картата насам го прави това. Освен да пиша на карта.бг да видя дали не знаят нещо по темата.

                  Коментар


                  • От: Garmin Colorado 300

                    Само да допълня че при маршрута Клисура-вр.Вежен освен при Дакота 10 същият проблем го имаше и при Колорадо 300.

                    Коментар


                    • От: Garmin Colorado 300

                      Аз също много пъти съм се нервирал с този проблем на Дакота 10.
                      Не мога да потвърдя дали само при рутиране по черни пътища е така, защото само в такава обстановка го използвам, но много често ми увеличава разстоянието до целта.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • От: Garmin Colorado 300

                        Този е гаден проблем, но не мога да го локализирам. Появява се на различни места и се оправя само с гасене на уреда - поне при мен на Монтана ми. Ако успеем да го повторим мога да пиша на гармин да го оправят, но трябва да им дам конкретно място и условия в които се получава ВСЕКИ ПЪТ. Махната ли ви е отметката за избягване на обратни завой? Мисля, че липсата на отметката допринася за проблема.

                        Коментар


                        • Рутирането към зададена точка и trackback еднакво ли е като логика и изчисления?
                          Много често си качвам тракове и карам по тях, а по същия начин ми прави номера с оставащото разстояние.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • От: Garmin Colorado 300

                            Интересна е тази информация.

                            Тракбак-а би трябвало да си е по трака, защото тази функция работи и без рутираща карта до колкото знам.

                            Рутирането до точка си е по картата.

                            Коментар


                            • От: Garmin Colorado 300

                              Привет на всички!
                              При последното ми излизане сред природата, Rock`n Roller бутона на моя Colorado 300 отлетя някъде из храстите и всички опити да го намеря останаха бедрезултатни, та имам следното питане: Дали някой може да даде съвет, от къде може да се намери въпросната резервна част?
                              Обаждах се в сервиза на Геотрейд, но дамата с която разговарях по телефона не ми даде особени надежди.
                              Нямали въпросната част, и не се знаело кога ще има?!...Интересно, дали очакват, че човек, дето е дал 800+лева за ГПС, ще се примири с факта, че поради липса на подобен детайл трябва да пенсионира "остарелия" си уред и да се изръси тутакси за нов...При което, не е ясно дали снабдяването с резервни части за новата джаджа ще е гарантирано (след гаранционно, естествено...)
                              Та, много ще съм благодарен, ако някой от участващите в този Форум може да даде някакъв полезен съвет или информация.
                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Garmin Colorado 300

                                Аз също се рових за тоя бутон миналата седмица безспешно. Моя си е на мястото, но видях, че е закъсан леко в частта със страничните бутончета. Порових в нета, но не намирам нищо, единствения вариант е да се намери повредено устройство отнякъде. Не вярвам това да може да се купи от сервиз, Колорадо 300 е стар модел, и доколкото знам как работи цялата бизнес схема на подобни уреди, по-скоро ще те посъветват да си купиш нов уред.
                                LZ2NKM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X