Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin Colorado 300

    Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
    При мене в повечето случаи е на външно захранване.

    [ATTACH=CONFIG]305019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305020[/ATTACH]

    Можете ли да разтълкувате?
    8 от 9 грешки са Abnormal Powerdown. Това може да се дължи на много причини. А хард рисет правил ли си наскоро? С коя версия на фърмуера си? С какви батерии го ползваш? Също е добър съветът на sabin ако го ползваш за офроуд.

    Ето инфо за седмата - википедия

    Коментар


    • От: Garmin Colorado 300

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      8 от 9 грешки са Abnormal Powerdown. Това може да се дължи на много причини.
      1. А хард рисет правил ли си наскоро?
      2. С коя версия на фърмуера си?
      3. С какви батерии го ползваш?
      Също е добър съветът на sabin ако го ползваш за офроуд.

      Ето инфо за седмата - википедия
      1. Не съм. И не знам как
      2. Последна - 3.60
      3. Sanyo Eneloop в отлично здраве

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95_.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5257114

      Коментар


      • От: Garmin Colorado 300

        1. Двете странични копчета + копчето за включване. Имай предвид обаче, че ще ти се изтрие цялата налична информация като точки, тракове, маршрути, инфо за грешките и т.н. Т.е. предварително си направи един бекъп на информацията (пък и на вс. файлчета от вътр.памет), така че след рестартирането да може да си възстановиш обратно точките и траковете. Аз трия и вс. от папка GPX от вътрешната памет, защото имам чувството че понякога прави много големи файлове с тракове и те после му правят проблем.
        3. Колко волта са 1,2 ли? Пробвал ли си примерно с батерии 1,5 или изобщо с някакви други батерии?

        Коментар


        • От: Garmin Colorado 300

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Ако послзваш SD карта опитай без нея - често създават проблеми. Успех.
          Баси - ще излезеш прав.
          Отскоро започна да гасне и при включване към компютъра - докато калкулира и архивира преди да изпадне в USB режим....
          Със 100% успеваемост - нема празно - на всяко включване.
          Без карта - няма проблем.
          Сменям картата, днеска ще пътувам, ще тествам и ще докладвам.
          Последно редактирано от denislav; 03-03-11, 07:43.

          Коментар


          • От: Garmin Colorado 300

            Случвало се е няколко пъти на 60-тки. Явно и колорадото е капризно към стари СД-та. Явно нещо се прецакват с времето...

            Коментар


            • От: Garmin Colorado 300

              Здравейте, Колеги. На мен пък ми се случи следния проблем с колорадото. При смяна на батериите докато ме валеше дъжд, изглежда влезе малко влага през сд слота. Уж внимавах, но... След кратко време отвътре се изпоти дисплеят. Аз го спрях и когато се прибрах го отворих и изсуших, обаче му угасна подсветката на екрана. Индикаторът за нивото и си работи, обаче нищо не свети. От Геогрейд първо ме зарадваха, че ще го оправят и че ще ми струва само 48 лв. И тъкмо бях доволно щастлив от този факт, когато ми се обадиха за да ми кажат, че не могат да го оправят. Били му изгоряли накави светодиоди и понеже моделът не се произвежда вече - части няма.
              Знам, че Геотрейд едва ли имат вина за това. Аз не ги и виня, обаче политиката, която демонстрират от Гармин си е направо престъпление. То бива маркетинтови и тем подобни цакания, бива сегментиране на пазара, бива нови модели след нови с малко подобрения за стръв, ама това на нищо не прилича. Силно бих се замислил дали да си купя пак гармин, въпреки че съм доволен много и от апарата и от картата. Знам, че няма достойна конкуренция, но не обичам да ме будалкат така.

              Някой все пак ако има идея, как да реша проблема, ще съм благодарен ако сподели.

              Коментар


              • От: Garmin Colorado 300

                И аз имам Colorado 300 с проблеми, които не могат да се решат по същите причини - липсват резервни части. Та - ти ли ще ми продадеш твоя за части или ...

                Коментар


                • От: Garmin Colorado 300

                  На който апарата му е по-зле той ще продава. На моя не му работи само светлината на екрана. Ако и твоя е така, ще трябва да хвърляме чоп.

                  Коментар


                  • От: Garmin Colorado 300

                    Ако и моя е така няма да има смисъл от покупко - продажби

                    Моят е с липсващ рок-енд-ролер бутон и нарушена функция на платката за управление на същия този бутон.

                    Коментар


                    • От: Garmin Colorado 300

                      Здравейте колеги, вече 3-4 години успешно ползвам Colorado 300 и дори си повярвах, че съм доста понапреднал с материала. Е да ама не...Преди 2-3 седмици след един уикенд прекаран в Пирин (GPS-a стоеше на презрамката на раницата ми), машинката много странно взе да се държи. Качвайки се в колата го превключих на Atomotive профил и потеглих. Много скоро ми направи впечатление, че показалецът (курсора) ми, както и цялата карта са извъртени на дисплеят т.е. ако аз се движа по прав път се предполага стрелката да сочи напред и пътят да е перпендикулярен на таблото на колата. В моят случай обаче стрелката сочеше наляво (дори почти обратно на движението), както и пътят съответно по същият начин (почти успоредно на таблото). След като качих последната версия на софтуера, последната версия на картата(ОФРМ) и направих ресет на устройството нещата продължават да изглеждат по същия начин. Тук искам да вметна, че ми направи впечатление, че самата ката опреснява доста по-бавно и насича. Ако някой има някаква представа какъв може да е проблема и вероятно решение ще съм благодарен да сподели. Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • От: Garmin Colorado 300

                        Първоначално публикуван от Stoino Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, вече 3-4 години успешно ползвам Colorado 300 и дори си повярвах, че съм доста понапреднал с материала. Е да ама не...Преди 2-3 седмици след един уикенд прекаран в Пирин (GPS-a стоеше на презрамката на раницата ми), машинката много странно взе да се държи. Качвайки се в колата го превключих на Atomotive профил и потеглих. Много скоро ми направи впечатление, че показалецът (курсора) ми, както и цялата карта са извъртени на дисплеят т.е. ако аз се движа по прав път се предполага стрелката да сочи напред и пътят да е перпендикулярен на таблото на колата. В моят случай обаче стрелката сочеше наляво (дори почти обратно на движението), както и пътят съответно по същият начин (почти успоредно на таблото). След като качих последната версия на софтуера, последната версия на картата(ОФРМ) и направих ресет на устройството нещата продължават да изглеждат по същия начин. Тук искам да вметна, че ми направи впечатление, че самата ката опреснява доста по-бавно и насича. Ако някой има някаква представа какъв може да е проблема и вероятно решение ще съм благодарен да сподели. Благодаря предварително!
                        Калибрирай си компаса.

                        Коментар


                        • От: Garmin Colorado 300

                          Първоначално публикуван от Stoino Преглед на мнение
                          ... ако аз се движа по прав път се предполага стрелката да сочи напред и пътят да е перпендикулярен на таблото на колата. ...
                          Само ако настройката е на "Track up"
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Garmin Colorado 300

                            Здравейте,откъде мога да си закупя стойка за Colorado 300? В магазина на форума го поръчах,но така и не пристигна,свързах се с посочените от тях телефони и от там ме препратиха на друг телефон който бил на хората които ги внасяли,те от своя страна ми записаха името и номера и ми казаха че ще ми се обадят ,но обаждане така и нямаше а на всичкото отгоре и сайта на магазина от дни не работи.Не знам какво да правя,ако някой знае откъде другаде да си закупя ще съм му безкрайно благодарен!

                            Коментар


                            • От: Garmin Colorado 300

                              Имам два въпроса за Colorado 300.

                              1. На Настойки - Система - GPS, имам само Нормално, WAAS и Демо Режим. Това значи ли че като съм го включил на WAAS работят и EGNOS корекциите. Никъде не виждам EGNOS. С последния fw съм.

                              2. В паметта на устройството имам базовата карта gmapbmap.img, gmapsupp.img (OFRM) и съм сложил още една gmapprom.img При включване на уреда всички карти са активни и трябва да изключвам тия които не ми трябват всеки път. Това нормално ли е? Не съм пробвал с външната памет все още...

                              Благодаря.



                              Здравейте,откъде мога да си закупя стойка за Colorado 300?
                              Колега, аз стойки в България не намерих за колорадо 300. Поръчах си от Щатите RAM - има ги в нета на много места. Явно щото вече е неактуален модел и не се внасят.
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • От: Garmin Colorado 300

                                1. Да. Третирай "WAAS" като WAAS/EGNOS и там квото още имаше (индийците се канеха да пускат също система за корекции, ама не знам докъде са я подкарали).
                                2. Не съм имал такива грижи - помни си настройките при мен. Но много отдавна не съм ъпдейтвал и надали съм с последна версия. Обаче някоя от картите ми беше на SD-то. Не помня коя.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X