Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам едно питане относно Wildmaps дали подобно поведение е нормално. Сега преди няколко дена ми се наложи да използвам приложението за което имам активиран абонамент за една година за подробна топографска карта и останах за пореден път разочарован от приложението. Като го стартирах, тъй като от сумати време не го бях ползвал ми поиска да си направи ъпдейт до последната версия, но тъй като нямах добро покритие на GSM оператора и поиска да ми изтегли карта за около 300МБ реших да спра мобилните данни и да го ползвам с по-старата инсталирана карта. И точно тогава видях поредния недостатък. Като си пуснах картата виждах само основни пътища и улици и дотам, липсваха подробните данни. Все едно приложението си работеше в лимитиран безплатен режим. Проверих в настройките за активацията на лиценза и уж всичко си беше наред, но реално не можех да ползвам картата точно когато ми трябваше. Не знам дали е нормално поведение и дали при всяко пускане на приложението е необходимо то да си провери лиценза със сървъра. Ако е така то това тотално обезсмисля поне за мен ползването му в гората или планината в бъдещ етап.
    Преди няколко месеца от подобни проблеми като забиване на приложението и необходимостта да го рестартирам няколко пъти или много бавно тръгва се отказах почти да го ползвам. Реално единствено го ползвам да видя понякога дали го има някой горски път.
    ПС
    Даже тази вечер реших да тествам да вляза пак в приложението но с активиран Интернет вкъщи без да ъпдейтна картата. Поредния бъг открих, едно на ръка че не се вижда подробна карта то при опит да вляза в настройките на приложението то крашва директно. Проверих дали не съм с по-стара версия но е актуалната от Ноември месец от Андроид маркета.
    Последно редактирано от icpart; 23-12-19, 22:40.

    Коментар


    • За съжаление това е недостатък, който на този етап не можем да отстраним. Няма общо с лицензите.
      Проблема се получава когато сме пуснали ъпдейт, в който има промени в структурата на базата данни съдържаща картата. Такива ъпдейти пускаме рядко. Тъй като андроида автоматично обновява апликациите, освен ако не се забрани изрично, апп-а се е обновил тихо-мълком и вече инсталираните данни не са съвместими с апп-а и като дойде време да се ползва се получава апп-а иска нови данни. Андроид нямат засега функция, която след обновяване да пуска апп-а и да каже, че трявба нови данни. Много други програми също страдат от тази недомислица. На моите телефони съм си изключил автоматичните ъпдейти за да нямам този проблем.

      Другото е бъг. Дръпнал е някак си частично нещо и го е смесил с другите данни. Уж има проверки за подобно действие, които направихме преди година, но явно има дупка в логиката, която ти си открил. Ако можеш да го възпроизведеш бъга, моля те опиши стъпките за да го поправим. Реално не трябва да ти отваря карта ако не изтеглиш нови данни. При теб я е отворило и заради промените картата и апп-а са супер нестабилни и с ограничена функционалност. Обикновено каквото и да направиш, търсене, маршрут, пипане по екрана води до гърмене на апп-а. Съжалявам за случката. Единственото което мога да посъветвам е да се изключи автоматочния ъпдейт на програмите в андроид.

      Коментар


      • Здрасти Събине. По принцип и при мен винаги на моите телефони съм забранявал автоматичните ъпдейти на приложенията. Но с Wildmaps явно е станало тотално мазало, тъй като снощи още си поиграх като се помъчих няколко пъти да обновя картата но неуспешно. Тръгва да се обновяват данните и след малко направо се самозатваря приложението и до там. Може да си поиграя още малко преди да го затрия изцяло и да го преинсталирам дали ще има примерно ефект да изтрия кешовете на приложението и ще пиша какво се е получило. Може би няма да е лошо да имплементирате възможност и от самото приложение за забрана за автоматичен ъпдейт на картите. Вярно то те пита дали да обнови но най-малкото ако случайно се активира ъпдейта поради грешка на потребителя ще почне да се мъчи да тегли голямата база данни и в този момент приложението ще е неизползваемо.
        П.С
        След изчистване на кеша и данните на приложението всичко си тръгна нормално като то си изтегли наново данните. Явно при разните ъпдейти се е получил несъвместим някакъв микс на данните. Обаче открих и друг бъг на апа. При опит да сменя типа на маршрутизиране на колоездач който и от двата вида да е приложението директно крашва. Искам да подчертая че нямам активирана функция за маршрутизиране в лиценза ми.
        Последно редактирано от icpart; 24-12-19, 12:15.

        Коментар


        • През май си купих пълен пакет, който така и не тръгна на стария ми телефон. Сега смених телефона (LG G6 ако е от значение). Реших да пробвам отново.
          Зависва на сваляне на карта и дотам. Някакъв съвет?

          Коментар


          • sabin
            sabin коментира
            Редактиране на коментар
            Да не ползвате софтуер за защита(firewall/antivirus)?

        • Ми ползвам... И кат съм галфон, не се сещам, че може да е от него.
          Тръгна и засега работи стабилно. Крашна 1-2 пъти докато надърпа DB, но след това нещата се оправиха.
          Вече половин час човъркам и нещата изглеждат наред.
          Утре ще ида на работа с GPS навигация :-)

          Благодаря, Събине.

          Коментар


          • Еххх, явно се зарадвах прибързано.
            Задавам работата като ТПИ и избирам водене по най-кратък път.
            Приложението калкулира и ми показва целия маршрут отвисоко.
            След което слизаме ниско и завртаме картата по посока на маршрута, въпреки че изрично съм задал в настройките да не ми върти картата и винаги север да е нагоре.
            След което крашва.

            И така 17 пъти...

            Коментар


            • Да рапортувам:

              Изключих ауто зуум-а и спря да крашва.
              Защо - не знам.
              Доведе ме до работа без никакви усложнения.

              Само едно питане/препоръка:

              Аз ползвам картата в 2D, искам да си ми стои обърната на север и НЕ искам да ми се върти по посока на движението.
              Задавам си всичко това в сетингите и като цяло се случва.
              НО...
              Нарочно минах тук-там по други улици, за да пробвам прекалкулирането на маршрута и О, чудо!
              След всяко преизчисление картата "услужливо" минава в 3D и весело се завърта по посока на движението.
              Което е МЕГА изнервящо.
              Представете си, че карате в непознат град, пропускате отбивка, жената почва да каканиже...
              Ти си спокоен, уверен, разчиташ на техниката, с едно око следиш трафика, с другото гледаш с надежда в екранчето и чакаш заветната прекалкулация.
              И хоп, ето... само дето ти си знаеш че картата ти гледа на север и си правиш сметка накъде трябва да завиеш, пък то се оказва в обратната посока, щот картата вече ти се врътнала, за да те улесни....

              Момчета, не трябва ли щом аз съм ш*бания клиент и в Сетингите изразявам Своята Воля, то тя да бъде Така, Както Съм Я Изявил поне до Второ Пришествие?

              Коментар


              • Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                Да рапортувам:
                След всяко преизчисление картата "услужливо" минава в 3D и весело се завърта по посока на движението.
                Четох мнението Ви преди дни. Днес реших да изпробвам и нищо от описаното от Вас не се случи. Уалужливо не слушах напърствията (вярно че прейзчислява бавно),но нито веднъж не ми завтртя посоката на движение или да мине в 3D. Аз изтезтвах с версия 1,37 - опитайте с нея ако сте с по-стара.

                Коментар


                • Здравейте,
                  аз съм с 1.39, надлежно закупена в пълен комплект и т.н

                  Проверих отново - ситуацията с въртенето на картата и "улесняването" на ползвателя си е същата...

                  Ето какви настройки залагам - ако някъде бъркам - поправете ме.

                  Ако не бъркам в настройките, явно ще трябва да почакам, докато с времето и следващите ъпдейти нещата се оправят от само себе си.

                  Коментар


                  • Ето малко видео:

                     

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      Ползвам приложението за трета година под ios.
                      От около една година няма нов ъпдейт, но хубавото е, че за сега работи.
                      Странното обаче е, че от лятото на миналата година не са се ъпдейтвали картите, което влиза в леко противоречие с моето впечатление за четири ъпдейта на година.
                      Може ли просто да има някакъв бъг при мен или просто няма нови карти?
                      Благодаря предварително, ако някой сподели мнение

                      Коментар


                      • KikyK
                        KikyK коментира
                        Редактиране на коментар
                        Днес приложението се обнови, заедно с картата😀

                    • Да, оказа се че порди бъг иОС-а приложението беше стпяло да обновява картите и реално пропусна едно обновление. Картите си работиха на андроид и на бета версията, която ползвахме и затова не се бяхме осетили. Сега вече работи коректно и се надявам да нама подобни проблеми със следващата версия на картата. Извинавам се за неудобството.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                        Да рапортувам:

                        Изключих ауто зуум-а и спря да крашва.
                        Защо - не знам.
                        Доведе ме до работа без никакви усложнения.

                        Само едно питане/препоръка:

                        Аз ползвам картата в 2D, искам да си ми стои обърната на север и НЕ искам да ми се върти по посока на движението.
                        Задавам си всичко това в сетингите и като цяло се случва.
                        НО...
                        Нарочно минах тук-там по други улици, за да пробвам прекалкулирането на маршрута и О, чудо!
                        След всяко преизчисление картата "услужливо" минава в 3D и весело се завърта по посока на движението.
                        Което е МЕГА изнервящо.
                        Представете си, че карате в непознат град, пропускате отбивка, жената почва да каканиже...
                        Ти си спокоен, уверен, разчиташ на техниката, с едно око следиш трафика, с другото гледаш с надежда в екранчето и чакаш заветната прекалкулация.
                        И хоп, ето... само дето ти си знаеш че картата ти гледа на север и си правиш сметка накъде трябва да завиеш, пък то се оказва в обратната посока, щот картата вече ти се врътнала, за да те улесни....

                        Момчета, не трябва ли щом аз съм ш*бания клиент и в Сетингите изразявам Своята Воля, то тя да бъде Така, Както Съм Я Изявил поне до Второ Пришествие?
                        Още ли го има този бъг?

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Да, оказа се че порди бъг иОС-а приложението беше стпяло да обновява картите и реално пропусна едно обновление. Картите си работиха на андроид и на бета версията, която ползвахме и затова не се бяхме осетили. Сега вече работи коректно и се надявам да нама подобни проблеми със следващата версия на картата. Извинавам се за неудобството.
                          Здравейте,
                          Благодаря ви за бързия отговор
                          Искам да попитам и още нещо.
                          Ползвам приложението и на един по-стар iPad.
                          Обикновенно при ъпдейти не винаги те се получават автоматично.
                          При такива случаи деинсталирам и инсталирам отново приложението.
                          За съжаление с последния ъпдейт това не беше възможно.
                          Ще има ли вариант от App Store да се свалят по-стари версии на приложението, към които да се ъпдейтват картите, както това е възможно с други приложения?

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение

                            Още ли го има този бъг?
                            Не знам.
                            При всеки опит за рутиране крашва.
                            Доколкото се вижда и в записа, крашва когато се опита да завърти картата по посока на движението.
                            Проверих и при зададено в сетингите въртене на картата по посока на движението - пак крашва точно по същия начин.
                             
                            Последно редактирано от denislav; 22-04-20, 06:16.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X