Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    След като веднъж се закупи абонамент и дръпне пълната карта, WildMaps работи с наличните картови данни докато са валидни. Не прави проверки за активен абонамент докато не се наложи сваляне на нови данни. Последното може да се наложи ако има някакви промени в базата данни и при обновяване на апп-а старата база вече не е използваема. Андроида си ги прави тези обновления, WildMaps нищо не спира поради изтекъл абонамент. Тази функционалност е направена с цел приложението да не спре да работи след изтичане на абонамент на място където не е възможно да се поднови. В идеални условия ако устройството не е включено в интернет и нищо не се обновява, би трябвало да работи вечно. В обаче онлайн среда, където операционната система си инсталира каквото си иска, няма как да гарантираме подобно действие. Без наличен абонамент е невъзможно да се инсталира или ползва WildMaps след като веднъж е бил "разбутан" от операционната система. Свърши ли абонамента, свършва и поддръжката. Затова и приложението е с абонамент, защото постоянно се работи по него и се променят както програмата, така и данните.
    С две думи вече е неизползваема. Така ли?
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

    Коментар


    • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

      Някой има ли идеЙ защо ми показва записанa следа по този начин:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2019-06-13_20-19-32.jpg
Прегледи:1
Размер:237.6 КБ
ID:5816068
      Имам предвид, че не отговаря дори приблизително на реалния маршрут. Примерно в града, до излизането от Бистрица караме по пътя, а така изглежда, все едно сме били 2 прави успоредни, а всъщност пътят на отиване и на връщане е един и същи - по асфалтовия път...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

        Колеги, моля за помощ. Как се визуализират имената на POI върху картата?? Никакъв начин не намирам за да го постигна, а записаните точки са на практика неизползваеми без това. Дори не намирам начин да намеря точка от списъка и да ми я покаже точно нея на картата. Но наистина... без визуализиране на имената на запаметени точки върху картата не става...

        Коментар


        • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

          Първоначално публикуван от geko Преглед на мнение
          Колеги, моля за помощ. Как се визуализират имената на POI върху картата?? Никакъв начин не намирам за да го постигна, а записаните точки са на практика неизползваеми без това. Дори не намирам начин да намеря точка от списъка и да ми я покаже точно нея на картата. Но наистина... без визуализиране на имената на запаметени точки върху картата не става...
          За съжаление това няма как да стане в момента, поради бъг. Ще се оправи с излизането на новата карта до няколко седмици.

          Коментар


          • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Някой има ли идеЙ защо ми показва записанa следа по този начин:
            [ATTACH=CONFIG]989982[/ATTACH]
            Имам предвид, че не отговаря дори приблизително на реалния маршрут. Примерно в града, до излизането от Бистрица караме по пътя, а така изглежда, все едно сме били 2 прави успоредни, а всъщност пътят на отиване и на връщане е един и същи - по асфалтовия път...
            След рестарт на апп-а пак ли е така?

            Коментар


            • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

              Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
              С две думи вече е неизползваема. Така ли?
              За съжаление да.

              Коментар


              • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                След рестарт на апп-а пак ли е така?
                И след рестарт на целия телефон, не само на апа продължава да се вижда така.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                  Да съобщя за един бъг - понеже ми излезе нотификация, че не може да се направи бакъп на телефона заради недостатъчно място на облака, се порових да видя как така е свършило. Оказа се, че вашия апп се разтегнал до 1,7гб .
                  Явно като е свалял ъпдейтите, не са се триели старите карти. С деинсталация и инсталация проблема се реши.
                  iPhone 7 с iOS12.3.1 и безплатната версия на приложението.


                  Коментар


                  • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                    Първоначално публикуван от hudson Преглед на мнение
                    Да съобщя за един бъг - понеже ми излезе нотификация, че не може да се направи бакъп на телефона заради недостатъчно място на облака, се порових да видя как така е свършило. Оказа се, че вашия апп се разтегнал до 1,7гб .
                    Явно като е свалял ъпдейтите, не са се триели старите карти. С деинсталация и инсталация проблема се реши.
                    iPhone 7 с iOS12.3.1 и безплатната версия на приложението.
                    Благодаря, ще го поправим.

                    Коментар


                    • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      За съжаление това няма как да стане в момента, поради бъг. Ще се оправи с излизането на новата карта до няколко седмици.
                      Уф... дано да се оправи по-скоро и моля наистина да се обърне внимание на това и да се провери че работи преди ъпдейта, защото приложението в много отношения е неизползваемо така. Както е в момента POI на практика са безсмислени и неизползваеми.

                      Коментар


                      • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        След рестарт на апп-а пак ли е така?
                        Привет,

                        Този проблем аз съм срещал, когато съм използвал Strava, Bikemap etc. на режим Battery Saver/Economy и т.н
                        Мисля, че е от това...

                        Аз имам един може би глупав въпрос... къде мога да виждам в приложението легендата (за пътища и POI)?

                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                          Здравейте,

                          Отговорих си на глупавия въпрос , като изключим например какво значи иконката череп и разни други подобни...

                          Приложението много ми харесва, за което благодаря но като цяло навигирането с телефон/таблет не е особено удобно.
                          Интересува ме ще имам ли същите удобни функции като Навигиране по вид МПС и ниво на трудност на оффроуд-а, ако да речем си купя Garmin Zumo 396 с OFRM Bulgaria?

                          Също така, някой може ли да ми разясни защо някои пътища са обозначени само с 4 (и съответното ниво на трудност F, M, H, X), а други с 4x4?

                          Много благодаря предварително! )

                          Коментар


                          • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                            Здравейте,

                            Ето тази легенда ще е включена в апп-а на следващата версия.

                            https://files.offroad-bulgaria.com/sabin/map/legend/

                            За съжаление няма никакви изгледи от гармин да си обновят софтуера с подобни функционалности. Те тотално са зарязали проекта с карти от външни доставчици като нас. От 5 години сме имали само 3 ъпдейта (оправящи проблеми, без нови функции) на софтуера с който правим картата.
                            Направили сме обаче функция след като се направи маршрут, може да се изпрати по мейл като GPX трак и да се качи на Гармин или друго устройство, което подържа зареждане на трак. В момента тази функция е само за андроид, но с новия ъпдейт ще се появи и в iOS.

                            Тези които са с една буква са минати от съответното МПС - 4-ките е минал джип. Тези които са 4х4 са се виждали ясно на сателитни снимки и сме ги свалили от там.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                              Благодаря много!
                              За жалост обаче програмата крашва когато тръгна да изпращам записан маршрут. Samsung Galaxy S8 с последния ъпдейт на Android.
                              Иначе това би ми вършило страхотна работа, ще си купя OFRM BG за Garmin-a и ще си поддържам premium Wildmaps, за да ми чертае маршрутите. Дали ще се отстрани при следващия ъпдейт този проблем?

                              Коментар


                              • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                                Колеги, кога ще се появи ъпдейта, който позволява визуализация на имената на POI върху картата? "До няколко седмици" общо взето мина. Също така - някакъв начин за експортване на точките като GPX (или каквото и да е)? Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X