Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    Плевен

    "Кръстовище" на ул. Стара Планина и бул. Христо Ботев. Всъщност явно преди е имало кръстовище, но вече няма. Улицата е затапена, нищо че стопа все още си стои (пример за съвестно свършена работа от неизвестни строители ). Добре че може да се обърне
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6459955.png
Прегледи:1
Размер:493.7 КБ
ID:5701554

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160129_143645.jpg
Прегледи:1
Размер:403.6 КБ
ID:5701555
    ... to be continued

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      За следващото не съм сигурен защо се получава, но често при пътуване към София се опитва да ме прекара надясно през Златна Панега, вместо през Брестница по царския път.

      ... to be continued

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
        За следващото не съм сигурен защо се получава, но често при пътуване към София се опитва да ме прекара надясно през Златна Панега, вместо през Брестница по царския път.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6918113.png
Прегледи:1
Размер:415.3 КБ
ID:5701566
        ... to be continued

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Абе, да питам аз ли бъркам нещо. От Габрово за Пловдив (Кауфланд-а в Тракия) след Шипка първо искаше да ме мине през Казанлък. Айде отсвирих го, ама след малко ме караше до Карлово да ходя. А пътя си е през Марино поле и си е хубав и това си се ползва за тоя маршрут. Като свих по него си намали времето за пристигане със 7-8 минути. Защо ме караше до Карлово? Може ли аз да съм му задал друго? Настроен е за "най-бързо".

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            Тук ( 42° 10.950'С, 25° 14.782'И) няма качване на магистрала Тракия. Има само надлез.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12617.png
Прегледи:1
Размер:304.6 КБ
ID:5705956
            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
            Walter Rohrl
            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              Абе, да питам аз ли бъркам нещо. От Габрово за Пловдив (Кауфланд-а в Тракия) след Шипка първо искаше да ме мине през Казанлък. Айде отсвирих го, ама след малко ме караше до Карлово да ходя. А пътя си е през Марино поле и си е хубав и това си се ползва за тоя маршрут. Като свих по него си намали времето за пристигане със 7-8 минути. Защо ме караше до Карлово? Може ли аз да съм му задал друго? Настроен е за "най-бързо".
              Темата е "Заедно да направим картата още по точна", но като не отговаряте изглежда, че не ви касае кой знае колко. Кажете, ако е така да не се пънем толкова!

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                Май повече от веднъж се каза, че е за предпочитане информацията да се изпраща по електронната поща (на info маймунка karta.bg, вместо да се пише във форума. Досега нямам случай да съм пратил информация за корекция и да не са потвърдили получаването.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  Демек - няма много смисъл темата?

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    Здравейте,

                    Имате предвид, че на картата, на която е направена снимката не е отразено качването на Тракия?

                    Поздрави,

                    Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                    Тук ( 42° 10.950'С, 25° 14.782'И) няма качване на магистрала Тракия. Има само надлез.


                    [ATTACH=CONFIG]855755[/ATTACH]

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Здравейте,

                      Разбира се, че ни касае и много ви благодарим за изпратената информация.

                      Поздрави и успешен ден

                      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                      Темата е "Заедно да направим картата още по точна", но като не отговаряте изглежда, че не ви касае кой знае колко. Кажете, ако е така да не се пънем толкова!

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        За първи път ще пращам трак на който съм маркирал начало/край на пътеки. Понеже не знам дали съм направил всичко както трябва... затова ще го кача и тук. Ако някой има желание нека да го погледне и да кажа дали всичко е ОК. Идеята е да се добавят нови пътеки които са в района на Нови Искър.
                        Прикачени файлове
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          Тракът е ОК, но е хубаво ако може да бъде дадена информация с какво е минато по тези пътеки (пеша, мотор, АТВ, джип).

                          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                          За първи път ще пращам трак на който съм маркирал начало/край на пътеки. Понеже не знам дали съм направил всичко както трябва... затова ще го кача и тук. Ако някой има желание нека да го погледне и да кажа дали всичко е ОК. Идеята е да се добавят нови пътеки които са в района на Нови Искър.

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            Това съм го написал в мейла който пратих на карта@...... Написал съм и нещо като малко описание. Иначе е минат с мотор, пътеките които съм маркирал могат да се минат с мотор или пеша. За нещо по широко от мотор не става.

                            Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                              За първи път ще пращам трак на който съм маркирал начало/край на пътеки. Понеже не знам дали съм направил всичко както трябва... затова ще го кача и тук. Ако някой има желание нека да го погледне и да кажа дали всичко е ОК. Идеята е да се добавят нови пътеки които са в района на Нови Искър.
                              Когато пращаш тракове е добре преди това да ги редактираш в Мапсорс. Примерно:

                              - оставяш само тези части от трака, които липсват на картата или за които има нужда от някаква корекция (примерно, на картата е обозначена пътека, пък то вече е път). Ако на трака има участъци от различен тип, ще е добре да ги обособиш като отделни части (примерно - от А до В е път за мотори, от В до С е проходимо за джип и т.н.). За по-голяма прегледност е добре да ги оцветиш с различен цвят и да им дадеш описателни имена. Към файла с траковете е добре да има и някакви пояснения за съдържанието му;

                              - Траковете, които си оставил във файла е добре да бъдат почистени от "панделки". Т.е. от излишни точки, които ГПС-ът набива докато стоиш на едно място, движиш се бавно или пък просто за момент е загубил сигнал.
                              Става въпрос за ей такива места:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track1.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5716046

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track0.jpg
Прегледи:1
Размер:22.1 КБ
ID:5716047


                              За да видиш къде има такива трябва да си прегледаш трака с по-голямо увеличение, защото при по-общ план не се виждат.

                              - Добре е да се махнат и места, където (вероятно) човек е губил пътя. Примерно:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track2.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5716049

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track3.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5716050


                              Или, ако смяташ, че е нужно да оставиш такива участъци, опиши за какво става въпрос и защо си се върнал. Примерно: пътят/пътеката свършва в сечище, свлечен, затрупан и т.п.


                              П.П. Докато съм писал, ти си пояснил, че отделно си изпратил информация, така че тази част можеш да я пренебрегнеш.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sshot-5.png
Прегледи:1
Размер:337.4 КБ
ID:5716236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sshot-6.png
Прегледи:1
Размер:343.4 КБ
ID:5716235
                                Здравейте,
                                Още преди близо две години писах по следния въпрос.Защо когато задам маршрут Пловдив-Рилски манастир,с избягване на магистрали Гармина винаги ми чертае пътя през Велинград и Якоруда вместо през Костенец и Боровец. Втория е с 26км по-къс и е с 26 мин по-бърз. Толкова ли не може да се зададе така картата,че уреда да чертае по-бързия маршрут? Уредите ми са два 2595 и 3590.
                                Последно редактирано от vlahkab; 26-05-16, 17:41.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X