Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    Я обяснете как ги правите тия файлове да пооправя и Троян, че имаше за ремонт доста!

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      Най-добре е ако имаш картата на Мап Сорсе и там да ги добавиш и запаметиш в gdb файл който да изпратиш в карта.бг или да ги добавиш новите неща в апарата и след това пак да ги експортираш през мапсорса в съответния gdb файл.

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        А от къде се взимат карти за Мап Сорсе? Инсталирах си един, но имам само един gbg файл на Стара планина и то само хижи виждам на него.

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Купува се лиценз за карта за MapSource (с поддръжка за PC) от http://www.karta.bg
          А ако имаш карта на устройството можеш да я конвертираш от .img формат в формат за MapSource.
          Има теми из форума за това как става.

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            В Смолян улица Никола Данков е дадена като нормален асвалтов път, реалността е такава че там може да се влезе само с много висок джип (от страната на града), даже аз не бих се пробвал с моя.
            Но навигацията винаги там ме бута като ходя към Каньона на водопадите, и така много се лутах първият път, пък и много туристи ходят там, добре е да се маркира като 4х4.

            Не мога да изкарам файл с това разширение, опитах KML файловете да доста по лесни, ако ги приемате мога доста корекции да пратя.

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Първоначално публикуван от dsx500 Преглед на мнение
              В Смолян улица Никола Данков е дадена като нормален асвалтов път, реалността е такава че там може да се влезе само с много висок джип (от страната на града), даже аз не бих се пробвал с моя.
              Но навигацията винаги там ме бута като ходя към Каньона на водопадите, и така много се лутах първият път, пък и много туристи ходят там, добре е да се маркира като 4х4.

              Не мога да изкарам файл с това разширение, опитах KML файловете да доста по лесни, ако ги приемате мога доста корекции да пратя.

              Можете и KML файлове да ни изпратите на имейл адрес: info (маймунка) karta (точка) bg.

              Благодарим Ви!
              Последно редактирано от OFRM_Team; 18-02-15, 14:10.

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                За добавяне:
                БОЛНИЦА ДОКТОР ЩЕРЕВ - N42 42.011 E23 17.262
                САГБАЛ „Д-р Щерев“ ЕООД
                ул. Христо Благоев 25-31
                София

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  Като активен потребител, вече няколко поправки за улици из Пловдив съм докладвал и са оправени. Сега ще спомена няколко улици който не се намират при търсене на адрес при новата карта.
                  1. ул. Надежда в кв. Прослав https://www.google.bg/maps/search/%D.../data=!3m1!4b1

                  2. ул. Пчела , тук я има- http://www.bgmaps.com/map/plovdiv
                  3. ул Св. Валентин , в района на гребната база, не я намирам никъде отразена , това е новият хотел на кмета , мамин Иван Тотев Хотел Ландмарк Крийк

                  4. ул. Мащерка https://www.google.bg/maps/search/%D.../data=!3m1!4b1
                  Последно редактирано от vamfan; 14-03-15, 16:27.

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    Още малко от мен.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Голям фен съм на ОФРМ картата, но много отстъпва на Навтек в Пазарджишка област по търсене на адреси, както в града липсват някои малки улички така и в почти всички села в областта нямат улиците а в Навтека ги има. Поне ги препишете от там де .

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        Нямаме право да ги препишем а и те са с много измислени имена.
                        Ще прегледаме данните за Пазарджик. Благодаря!

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          Почти всички села в Пазарджишка област улиците не са с имена а с цифри и ми се е налагало да обикалям по тях ами точни си са не са ме обърквали.

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            Пролетта все някога ще дойде и аз ще започна да пътувам до едно от най-дивите и непосещавани места у нас - Трекляно и околностите (най-северните части на Кюстендилска област). Според картата повечето пътища там са с черно-бял пунктир, което би трябвало да означава, че не са проверени. Да записвам ли подробни трекове, ако ходя някъде из тях? Със сигурност има един "асфалтов" път, който бившия кмет направи на гърба на всички нас, за да стига безпроблемно до бащината си къща. Естествено, че всички трекове ще се изпращат за отразяване в картата.

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              Не, не означава това.
                              Ето легенда за различните маркирвки за път:

                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...972#post719972

                              Между другото аз също много харесвам да карам точно в тази пустош и го правя редовно.
                              Последно миналата събота.
                              Даже съм докладвал за премахване на асфалтова маркировка в участъка между Дълга Лука и Косово, което вече е направено.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Изпратих малко тракове около Стара Загора във формата на сайта
                                Последно редактирано от Бакалов; 07-04-15, 21:38.
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X