Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

    ADH 3.30T http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl_en.html
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

      Благодарности за инфото и линка. Да се има педвид, че с Internet Explorer от гръцкия сайт mirror1 праща на някакви ъпдейти на браузъра а mirror2 дава грешка на сайта. Ползвайте Mozilla, с нея няма проблеми.

      ISG, следващият въпрос може би е към теб. Като се получи img-то с uniextract, то е с размер 63848 K. След инсталиране в MapSource чрез Gmaptool и после "Send To Device", новото img е 58388 K. Пробвал съм с много други карти да разпадна img файла и после наново да го "събера", получават се идентични до байт файлове, а тук има разлика. Може би и при старите версии на AD Hellas е така. На какво се дължи?
      Последно редактирано от zippel; 06-07-14, 20:11.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

        Това, което правиш е ужасно грешно.
        Никога не прави имг файл за мапсорс и след това отново имг файл за ползване, освен, ако не искаш само да го разглеждаш.
        Иначе ще имаш проблем с картата при работа после.
        Къстъм изрезки на карти се прави само от мапсорс версия, никога от имг файл.
        Виж, ако искаш да ги обединяваш 2-3-4 карти в едно е друго и тогава няма проблеми.
        С имг файловете просто се използва копи/пасте за копиране в нуви/гсм.

        Коментар


        • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

          ОК, приемам, че е така, но бих желал да разбера в какво се състои разликата в двата подхода. Правил съм custom изрезки от City Navigator EU, който преди това съм разпаднал от img файл и никога не съм имал проблеми. Та моля за пояснение. Или линк към сайт, който пояснява къде бъркам.
          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

          Коментар


          • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
            ОК, приемам, че е така, но бих желал да разбера в какво се състои разликата в двата подхода. Правил съм custom изрезки от City Navigator EU, който преди това съм разпаднал от img файл и никога не съм имал проблеми. Та моля за пояснение. Или линк към сайт, който пояснява къде бъркам.
            Извинявай за забавеният отговор, но нещо много нанагорнище ми е работата.
            Сега - да разграничим нещата.
            Както добре знаеш Мапсорс Гармин спряха да го поддържат преди 4-5 години. От тогава софтуера за компилация на картите се промени, вкараха нови методи на защита и т.н., и с две думи, макар и удобен, Мапсорса като програма вече не върши много полезна работа. Та изобщо не се учудвам, че през Gmaptool почва да ти дава грешки и да ти смалява файла. Най-малкото вече си загубил търсенето по адреси, като си минал през Gmaptool.
            Програмата, която Гармин развиват е Basecamp. Текуща актуална версия 4.3.4.0. Предполагам си запознат с нея.
            Тази програма аз я мразя, не ми харесва и за мен не е и на половина удобна, колкото е Мапсорс, ама какво от това?
            В момента си губя времето да подкарам точно тази карта на уреда и да я вкарам в тъпия Basecamp.
            Тъй - вкарах я, обаче АДХ е в Basecamp едно цяло и няма разделяне според MapInstall. Турция, Европа се делят на региони. Тази не ще и туй то. А би трябвало да може, защото Gmaptool казва, че има 8 региона.
            С две думи - не бъркаш никъде. Просто - тъй ша е тя. Ще си поиграя и почета, като ми остане време.
            Ако някой друг знае повече по въпроса - да каже.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

              Да, имам Basecamp. От време на време се амбицирам да работя с нея, започвам, после все повече стискам зъби и накрая не издържам и си казвам "Хайде, следващия път повече". Така направих и днес, но този път включих и уреда към нея. Когато опитах да инсталирам карта на уреда, даде ми половината от регистрираните в МapSource карти като възможни. Опитах да инсталирам част от карта - възможно е, но е направено много неудобно. С Мапсорса е много по-добре. Освен това няма опция да инсталираш карта на диск D на компа например. Чудя се дали по-новите софтуеристи на Гармин са с по-изкривено мислене от старите или е върос на некадърност, но както във фърмуерите, така и във софтуера, всяко по-ново нещо е и по-калпаво направено. Все по-малко опции, все по-малко възможност за настройки и намеса на потребителя, все по-като за маймуни направено. "Ето ви продукта, купете си го и го позлвайте, но ЕДИНСТВЕНО И САМО ПО НАШИЯ НАЧИН НА МИСЛЕНЕ. Вашият е друг? Проблема си е ваш. НИЕ сме решили, че реките на картите трябва да са с червен цвят. Не е трудно да вмъкнем опция да си го смените на син, но няма да го направим. Вие си сменете начина на мислене и приемете червения цвят. Гармин просто знаят, че са номер 1 (все още) и не ги интересува особено привличането на клиенти. Дразни ме това, защото противоречи на прогреса, но явно Гармин са си такива. Ще се борим с тях доклокото можем.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                Както писа по-горе kles, аз също съм в недоумение защо ще минавате през MapSource/Basecamp за да си копирате най-обикновен готов .img файл в уреда ??? Ако искате просто да я разглеждате картата на компютъра добре , но уреда няма никакво място в цялата тази история. Би трябвало да ви е ясно , че инсталацията от .img през Gmaptool се "разваля". Не виждам логиката в цялото това упражнение? А и размерът на файла не е чак толкова голям , че да се налага да се реже поради недостиг на памет да речем.

                А за да пише Basecamp на всички дялове, трябва да се пачне.
                Последно редактирано от milstan; 07-07-14, 18:27.

                Коментар


                • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  Би трябвало да ви е ясно , че инсталацията от .img през Gmaptool се "разваля".
                  Ами до днес си мислех, че упражнението и двете посоки е 1:1, като да речем архиваторите. Един файл колкото и пъти да го зипнеш или ънзипнеш си остава един и същ. Така си мислех. Пропуск.


                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  аз също съм в недоумение защо ще минавате през MapSource/Basecamp за да си копирате най-обикновен готов .img файл в уреда ???
                  img от гръцкия архив е получено от uniextract и по принцип е предназначено за някакъв техен вид инсталиране, сиреч софтуер. Възможно е в него да има елементи, изискуеми само от този софтуер. В този контекст лично на мен мис се искаше да е "по-чисто". А от CNEU съм си изрязал само Балканите. Не виждам защо да натоварвам уреда с 4 GB когато в рамките на едно пътуване ми трябва само 1/10 от това. Ако тръгна другаде, ще си изрежа района, през който ще минавам. Та бих искал да знам при тези изрезки какво се губи от оригиналното img.

                  Въобще стремежа всичко да се обхаване в едно гигантско img ми се вижда безсмислен тъй, като то би трябвало на човек, който е решил наведнъж да обиколи всички страни в Европа, в т.ч. Скандинавските и Островите и то с кола, което е абсурдно. В обичайния случай в даден момент на човек му трябват 3-4 държави и затова една читава възможност да си изреже необходимото е по-логична от напъването за по-голяма памет в уреда, по-бърз процесор и т.н. Ако това напъване е продиктувано от усъвършенстване и обогатяване на картата, ОК, но създаването на 4 GB карта само и само на нея да са всички европейски дъртжави е безсмислено. Поне според мен. Всъщност има смисъл ако можеш без проблем да си изрязваш необходимото.

                  Давам друг пример : Камерите и засадите за цяла Европа да речем са няколкостотин хиляди. Защо е нужно всички да са в един файл. Все пак да не забравяме, че уреда следи за всяка от тези точки дали е в обсега на текущото местоположемие. Това отнема ресурс от хардуера и то за кауза, която няма никакъв смисъл. Правиш си gpi файл с точките, които ти трябват и в най-честия случай уреда ще следи за 1000 точки едновременно, а не за 200 пъти повече. Не е ли така?
                  Последно редактирано от zippel; 07-07-14, 23:12.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                    Точно затова големите карти имат и оригинална инсталация за Мапсорса. А инсталатора на гърците просто прави копиране на .img файла в нужната директория, но шарено с картинки като за "гърци" (същото прави и Гармин Експрес, но онлайн).
                    Нямам намерение никой да убеждавам и да споря, просто изразих мнението си.

                    Коментар


                    • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                      Разбира се, че не става дума за спор, аз също изразих мнението си. Доколкото разбирам ако инсталацията е оригинална за Мапсорс, сглобяването на отделни райони не "осакатява" новополученото img, ако картата е правена с Gmaptool, сглобките са "осакатени". Понеже аз съм пробвал второто с европейската карта, като цяло работи, но е възможно отделни опции, които не са ми трябвали да се държат некоректно. Въпросът ми е знае ли някой в какво точно се състои въпросното "осакатяване"?
                      Всъщност май последните няколко поста се явяват offtopic в темата. Ако някой от модераторите е на същото мнение моля да ги премести на подходящото място.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                        По-горе ти го написаха .. губиш търсенето при това, което правиш .. после как ползваш картата не знам
                        За хората си има отделни сглобки дето се продават, а милстан ти е обяснил защо е този зип и какво прави като го ънзипнеш.
                        Не знам какво визираш под това да си направиш по-чист имидж, но ако искаш да е като хората и без проблеми си намери мапсорс версия на която и да е държава, иначе нищо не правиш ( обяснено в първия ред)
                        Аз все още си ползвам мапсорса и нямам проблеми с него, някои се оплакваха, че дава грешка при разни държави, ама при мен още не съм я открил.
                        И за сега си режа с него, но САМО от мапсорс версии.
                        Този филм с имидж файла го забрави

                        Коментар


                        • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                          По-горе ISG ми написа следното :

                          "Най-малкото вече си загубил търсенето по адреси, като си минал през Gmaptool."

                          Доколкото съм чел търсенето по адреси се губи само в Мапсорс, но не и в уреда. Вярно, не съм проверявал защото никога досега не ми се е налагало да търся адрес чрез уреда и не виждам кога ще ми се наложи. Други неща съм търсил в такива "осакатени" карти, малко наистина, но не съм имал проблеми. POI-тата на Гармин са разделени на някакви странни категории, които може би са разбираеми за американците, но на мен не ми вършат работа. Още повече, че в картите извън европейската, която си е на Гармин (имам предвид NavCity, AD HEllas, SCG Route, R.O.A.D, ADRIA и др.) POI-тата не са организирани в тези Гарминовски категории и ако търсиш карайки по тях може и да имаш ядове. С две думи ако единствения минус на "осакатеното" img е невъзможността да търси по адреси, а иначе си рутира коректно, мен лично това напълно ме устройва.

                          Сглобките, дето се продават са групирани някак си, но маршрута ти може да обхваща две или дори три от тях и пак опираме до сглобка.

                          И аз си ползвам Мапсорса и нямам оплаквания. Единствено исках да знам това, което питах вече - в какво ТОЧНО се състои "осакатяването".
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                            http://www.gpspower.net/software-too...psource-2.html

                            Почети тук да видиш за проблемите.

                            Коментар


                            • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                              Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                              Свалих си я и започнах да я инсталирам, но всичко е на маймуница-къде греша?
                              ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                              Коментар


                              • От: Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

                                Кажи какво си направил, за да ти кажем какво бъркаш.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X