Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

    Мапсоурса по маршрута София Виена си ме прекарва по царския път.

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

      Здравейте,
      Имам малко старичка навигация Garmin Nuvi 40 която ползвам изключително рядко. Скоро ми предстои пътуване извън страната и се опитвам да сложа Garmin City Navigator Europe NT/NTU 2017.20 ... форматирах SD картата по NTFS за да побера файла но се оказа че заради големината му - устройството не иска да го прочете. Преди бях с 2016.10 но не се ъпдейтна през garmin express. До колкото четох из форума би трябвало да има начин да "изрежа" някоя карта, но колкото повече чета толкова повече се обърквам. Може ли съвет или направо линк към тема която ще ми помогне да "смаля" големия файл gmapsupp.img под 3,98Gb за да работи на Nuvi40.

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

        Garmin software = FAT32. Софтуера категорично не чете NTFS. Трябва ви обаче микро SD карта от 8 GB.
        Но имате и друг проблем. Нарича се Map Signature Verification (MSV).
        Но понеже вашият уред е старичък, съответно за него този проблем го няма в степента в която го има при уредите от 2014 нагоре. Четете този пост, теглите ънлокера от пасажа edit 19/09/2014, отключвате си картата с него и мисля, че спокойно можете да се отправите към вашата цел в Европа. Ако нещо не е ясно - питайте.
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

          Картата е MicroSD 8Gb Class10 ... форматирах я под FAT32 ... до колкото прочетох от друга тема моя апарат няма MSV ...
          До сега съм действал по следния начин - свалям готова отключена карта, създавам папка с име Garmin на SD картата и копирам файла gmapsupp.img там ... става със всички карти които съм поставял до сега освен тази ... в НАСТРОЙКИ => КАРТА => ДАННИ въобще не виждам файла като избор
          Дори съм слагал и по няколко карти като съм променял имената на файловете на gmapsupp1, gmapsupp2 и т.н.
          Преди време четох някъде че самото устройство не чете файлове по големи от 4Гб ... версия 2017.20 съм я свалил от руски торент и е с големина 4282Mb ... ъпдейтнал съм софтуера на нювето през garmin express до последната версия 4.00

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

            Твоят гармин ЧЕТЕ файлове по-големи от 4гб, така че не там ти е проблема. Това с големината на картата засяга само модели 650-660 и 350-360 , димек 3хх и 6хх серия. Какво ти изписва като го включиш, не мога да отключа картите или нищо. Пробвай друга карта да запишеш , дали ще я види нея, да не се прецакал карт слота. Пробвай с папка Map и вътре картата, без значение името.

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

              Първоначално публикуван от semanablue Преглед на мнение
              Картата е MicroSD 8Gb Class10 ... форматирах я под FAT32 ... до колкото прочетох от друга тема моя апарат няма MSV ...
              До сега съм действал по следния начин - свалям готова отключена карта, създавам папка с име Garmin на SD картата и копирам файла gmapsupp.img там ... става със всички карти които съм поставял до сега освен тази ... в НАСТРОЙКИ => КАРТА => ДАННИ въобще не виждам файла като избор
              Дори съм слагал и по няколко карти като съм променял имената на файловете на gmapsupp1, gmapsupp2 и т.н.
              Преди време четох някъде че самото устройство не чете файлове по големи от 4Гб ... версия 2017.20 съм я свалил от руски торент и е с големина 4282Mb ... ъпдейтнал съм софтуера на нювето през garmin express до последната версия 4.00
              Някои устройства не четат "бързи" карти. Опитайте с друга Micro SD, с клас не по-висок от 6. Възможно е също да е нарушена структурата на изтегленият файл. За сравнение, моят gmapprom.img файл /изтеглен с Garmin Express/ е 3.98 ГБ или по-точно 4 282 056 704 байта.

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                Проблема мисля че беше в торента ... намерих същата версия от друг (пак руски) торент ... форматирах SD картата ... копирах отключената карта в носъздадената папка Garmin на SD картата и нещата се оправиха. Съжалявам за неадекватните мнения които съм оставил по горе и явно проблема е бил в торента.
                Сега се опитвам да сложа и .JCV файла но нещо не ми се получи ... точно в коя директория да го поставя? Трябва ли на SD картата да създам директория #:\Garmin\JCV и там да поставя файла или трябва да е в някоя папка в самото устройство? Необходимо ли е да изтрия сегашния файл който имам #:\.System\JCV ofrm.jcv за да не се стане конфликт между двата ...
                Ползвам две карти:
                Garmin City Navigator Europe NT/NTU 2017.20 => на SD картата
                OFRM Geotrade 2016 Q2 => в устройството
                обикновено когато съм в БГ активирам само българската. В редките случаи когато излизам извън страната - деактивирам тази за България и активирам европейската.
                В торента който свалих има папка Nuvi 4x-5x-6x-Android-Split screen_JCV , в нея има само един файл с име D3589200A.jcv ... предполагам него трябва да копирам но къде?
                ПП: Това с JCV файла не е от голямо значение. Важното е че картата на европа тръгна

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                  Първоначално публикуван от semanablue Преглед на мнение
                  ...Сега се опитвам да сложа и .JCV файла но нещо не ми се получи ... точно в коя директория да го поставя? Трябва ли на SD картата да създам директория #:\Garmin\JCV и там да поставя файла или трябва да е в някоя папка в самото устройство? Необходимо ли е да изтрия сегашния файл който имам #:\.System\JCV ofrm.jcv за да не се стане конфликт между двата ...
                  Ползвам две карти:
                  Garmin City Navigator Europe NT/NTU 2017.20 => на SD картата
                  OFRM Geotrade 2016 Q2 => в устройството
                  обикновено когато съм в БГ активирам само българската. В редките случаи когато излизам извън страната - деактивирам тази за България и активирам европейската.
                  В торента който свалих има папка Nuvi 4x-5x-6x-Android-Split screen_JCV , в нея има само един файл с име D3589200A.jcv ... предполагам него трябва да копирам но къде?
                  Добре, че се е получило.
                  Относно JCV:
                  Да, трябва на SD картата да създадете директория \Garmin\JCV и там да поставите файла. Другата възможност е да го поставите на устройството, в директория \System\JCV. Конфликт с ofrm.jcv няма да стане. Всеки от тях работи със "своята" карта.
                  Последно редактирано от ISG; 20-09-16, 20:09.

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                    Поставих файла в SD картата \Garmin\JCV ... направих един тест със симулатора и се получи. Предишния ми опит беше на многолентово кръстовище в Пловдив и за това не се появи нищо на екрана. Днес пробвах пак със симулатора на изхода на аутобан в Мюнхен и всичко беше ОК ...
                    Благодаря за съветите

                    Коментар


                    • От: До: Garmin City Navigator Europe NT 2010

                      Искам да споделя един проблем са който се сблъсках с моя Гармин 255! Дано да помогна на някого с подобен проблем!
                      Една вечер реших да инсталирам европейска карта защото в уреда имаше само Българска,на моя гармин поне 10 пъти съм сменял карти и какви ли не други неща от него и никога не съм имал проблем НО при този ми опит след инсталацията на европейската карта гармина ми казва че не открива карти и поради тази причина не може да се използва ,плюс това му изчезнаха и речевите и текстовите файлове!След цяла нощ опити нищо не се получаваше и Гармина си оставаше без да разчита че в него има карти,старата ми БГ карта и на микро карта европейска такава! И се започна едно търсене на майстори ,ходене до гармин в Дружба и там ми казаха че срещу 180лв.щели да ми сложат карта!Нали се сещате че за тия пари ще си купя друг гармин работещ от продавалника! И така с тоя проблем ми висеше на главата цял месец до тази вечер когато установих че папката Garmin която беше вътре в устройството след като я извадих и я копирах цялата отвъншната страна на устройството то си тръгна да зарежда нормално и всичко си дойде на мястото,същото е положението с европейската карта на микро картата,и тя в момента си върви нормално!!!А иначе като отидех при майстор всички или се отказваха да ми оправят уреда или ми обявяваха някви космически суми та ще се радвам ако някой с подобен проблем му бъде от полза това което съм споделил!!!

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                        Изтеглих:
                        Garmin City Navigator Europe NTU 2017.20


                        Но не мога да я отключа след инсталация на компютъра. Искам да си извадя само част от Европа.
                        Някой може ли да помогне?

                        Оправих се. Оказа се, че единият фолдер е в
                        C:\ProgramData\Garmin\Maps
                        Последно редактирано от VANK; 02-11-16, 15:47.

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                          Не няма да се събере.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                            Първоначално публикуван от neroni
                            Имам Garmin City Navigator Europe NT/NTU версия 2017.10.Оказа се,че няма магистралата Логош-Арад и вървя през полето.
                            Дали във Garmin City Navigator Europe NT/NTU - версия 2017.20 вече я има?
                            Ако имате предвид румънските Arad и Lugoj, да в City Navigator Europe NTU - версия 2017.20 вече я има.

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                              Някой пробвал ли е как е покритието на Гърция и Турция ?
                              Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                                Зависи за коя част на Турция питаш. ☺☺☺ За Гърция е ок покритието стига да не тръгнеш по индустриалните зони. Турция - до Бурса не ме е подвеждала, а по-надолу не съм ходил с кола. Третия мост над Босфора май го нямаше или го недолюбва навито, трафик инфото е долу горе, но по скоро не е вярно.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X