Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Това беше много ценна информация за мен.Ако првилно съм разбрал,ъпдейта на само българските карти става през карта.бг,а на европейските през гармин експрес.Ще пробвам-досега си мислех,че като обновявам в карта.бг се обновява всичко.Благодаря за съветите!
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

      Виж сега.
      CN и ОФРМ са два напълно отделни продукта.
      CN покрива Европа, вкл. България.
      ОФРМ покрива само България.

      Методите са обновяване на двата продукта са различни.
      ОФРМ не се се ъпдейтва през Гармин Експрес.
      Има информация как се прави на Карта.бг.

      Доколкото разбирам ти нямаш ОФРМ на уредите си, така, че начина ти за обновяване е вече описаният - през гарминският софтуер.
      Ако имаш и двата продукта, CN и ОФРМ се обновяват отделно и независимо една от друга.
      Дори и да си закупиш ОФРМ като 2 карта, докато си на територията на страната трябва да ползваш или едната или другата карта.
      Никога не е била добра идея са имаш активни 2 карти за един и същи район.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Виж сега.
        CN и ОФРМ са два напълно отделни продукта.
        CN покрива Европа, вкл. България.
        ОФРМ покрива само България.

        Методите са обновяване на двата продукта са различни.
        ОФРМ не се се ъпдейтва през Гармин Експрес.
        Има информация как се прави на Карта.бг.

        Доколкото разбирам ти нямаш ОФРМ на уредите си, така, че начина ти за обновяване е вече описаният - през гарминският софтуер.
        Ако имаш и двата продукта, CN и ОФРМ се обновяват отделно и независимо една от друга.
        Имам и двата продукта -всичко закупено от карта.бг и съм ги регистрирал само там.Дано успея да обновя с Гармин Експрес,че там не съм регистрирал уредите.Само като си помисля,че трябва да го правя и почвам да се потя.По ми е лесно да сваля скоростна кутия на Ленд Ровър Дифендър....
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

          Здравейте, нов съм във форума и се извинявам, ако пиша където не трябва. Имам следните два въпроса:
          Преди няколко дни се сдобих чрез ибей с навигатор garmin 2495LMT. Качих през Garmin express последния ъпдейт / карти-за цяла Европа без Румъния но с Турция/. Капацитета е близо 8гб на вътрешната памет. Имам свободно пространство 172мб. Много бавно зарежда менюто. Може ли да ми пишете, как да освободя пространство без да пречи на работата на навигатора. Мога ли да махна карти на държави, които не смятам, че ще посетя някога-това нямали да навреди на работата? четох при по-горни посотве, че се махат стари системни файлове, но не виждам такива директории и файлове-освен да са скрити.
          Втория ми въпрос- имам опция да правя скрийншот. Четох упътването, но не видях, къде пише за това. За какво ми е да правя снимка на дадено местоположение?

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

            Е това вече е друго.
            В началото не беше казал, че имаш и ОФРМ карта на уреда.
            Тоест да разбираме, че имаш валиден абонамент и за двата продукта, така ли?
            Ако не си сигурен проверката се прави както следва:

            - CN: През Гармин Екпрес.
            - ОФРМ: През акаунта ти в сайта karta.bg

            При валиден абонамент:

            CN си обновяваш с Garmin Express.
            Сваляш си го от сайта на Гармин.
            Това за пътуването ти извън БГ е достатъчно.
            Ще ти се обнови и българката и част.

            Ако искаш да си обновиш и OFRM - следваш инструкциите на сайта karta.bg.

            Вместо толкова писане по-лесно би станало ако седна и го направя за час примерно.
            Разград обаче ми е доста далеч
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

              Разбрах всичко.Още веднъж много благодаря!От тук натам съм аз.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                Вариантите за освобождаване на място са 2:
                1. изтриваш гласове от папка Voice, който не са ти необходими, оставяш само български примерно. Стари файлове няма да заемат много място.
                2. слагаш карта памет 8гб и като ъпдейтваш през експреса му казваш да ти ползва и нея. Освен това може да избереш и кой държави и карти да ти качи от опции за карта, пак от експреса.Освен това е почти задължително след инсталиране да се прави долната операция
                Clear the non-volatile memory:
                Speedometer - задържаш с пръст по средата -> Developer Info -> Non-volatile -> Clear non-volatile.
                Снимки ако искаш си прави, ако искаш недей, това си е твое право. Някой хора им е полезно при определени условия.


                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                  Благодаря за съветите по първия въпрос. Сега ще пробвам да премахна каквото препоръча.
                  По втория въпрос, не ми е ясно за какво служи скийншота. Пътувам някъде и решавам да направя снимка на мястото където съм в дадения момент на пътя и за какво?

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                    Първоначално публикуван от skapula Преглед на мнение
                    Благодаря за съветите по първия въпрос. Сега ще пробвам да премахна каквото препоръча.
                    По втория въпрос, не ми е ясно за какво служи скийншота. Пътувам някъде и решавам да направя снимка на мястото където съм в дадения момент на пътя и за какво?
                    Screenshot в случая е снимка на екрана на устройството, т.е. снимка на това, което показва екрана в момента.
                    Ако инфото на екрана е важно - използваш тази функция. Аз лично рядко я ползвам, освен когато трябва да обясня какво показва уреда, ако се извърши определена команда.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                      Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
                      Благодаря ти, ISG! Свикнал съм да си пазя всички файлове от предната версия. Качих си обратно изтрития DEM файл.
                      Колеги и на мен ми изтри и не ми качи DEM файла. От къде мога да си го дръпна и къде да го инсталирам отново? И аз съм с гармин 3590.Благодаря предварително!!!
                      Последно редактирано от vlahkab; 11-09-16, 16:10.

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                        От тук. Инсталираш в папка .System така както е. Няма нужда да се прави нищо допълнително.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                          Благодаря много колега за бързата реакция! А защо така трие този файл и не го инсталира отново?

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                            Гармински гаф в Експреса... Навремето триеше jcv файловете на другите карти....
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                              Ехпреса е кутия пълна с тайни, чети и реви
                              Thank you for contacting Garmin Europe.The issue you are referring to is something that we are aware of and are working hard towards a resolution, however, we do not have a timeframe for this to be completed as yet.
                              When the issue has been corrected, the fix will be released in a software update. This will be announced on your Garmin Connect account or on Garmin Express. If, at that point you require further assistance please contact us via our Contact Centre whereby we will be happy to talk you through it.I’m sorry for the inconvenience.
                              Последно редактирано от ISG; 11-09-16, 20:25.

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2017.10/2017.20

                                Такаааа...след много мъки и аз успях да ъпдейтвам до последната версия и....вече посмъртно не мога да го накарам да мине за Виена през Сърбия.При настройки "най-бързо" ми дава 2 маршрута през Румъния.При опит да сложа междинна точка София,та да ме прекара през нея или ме води в София,като крайна точка или си ме води във Виена през Румъния.А преди ъпдейта си ми даваше маршрута най-бързо през Сърбия.Шибана работа са тези софтуери и ъпдейти и затова много ги мразя.Знаех си,че не трябва да правя ъпдейт!!!Като задам Белград обаче сработи.Наистина за времето през,което се разправях с това днес,щях да сваля скоростната кутия на Дифендъра с по-малко ядове!
                                Последно редактирано от Младен Стоянов; 11-09-16, 22:25.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X