Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инсталация на карти за начинаещи

    Както триеш програми в Windows : Add or Remove Programs.

    П.П. Ако правилно съм разбрал въпроса. Иначе в уреда просто триеш стария .img файл.

    Коментар


    • От: Инсталация на карти за начинаещи

      Здравейте колеги,

      Имам проблем с един Garmin nuvi 350. Свалил съм отключена карта Garmin City Navigator Europe NT 2013.10, качил съм я на SD карата ( 4 GB ) и съм кръстил файла gmapsupp.img. За всеки случай съм сложил и unl файл с отключващия код. И двата файла са в папка Garmin. След като пусна навигацията намира само basemap ( основната карта ) и не открива тази на SD картата. Може ли за съдействие ?

      Коментар


      • От: Инсталация на карти за начинаещи

        Нюви 3xx серия , не чете по голям файл от 2GB ! Това са морално остарели машинки, а и самия хардуер им е много скапан , с тая антена и лентовия им кабел,копчето им за включване... въобще са под всякаква критика.

        Коментар


        • От: Инсталация на карти за начинаещи

          Имам нуви 250 , инсталирана CNЕ NT 2008 на вътрешната памет(gmapprom.img, към 1,4гб) . На SD 4гб имам CNE NT 2013.30 ,като gmapsupp.img , 1,98gb варианта, отключена. Новата карта си тръгна като я сложих вчера(преди беше 2012.40), но понякога става объркване между картите на вътрешната памет и на SD. Отметката(чавката) е сложена на новата карта винаги, старата е без отметка. Като казвам объркване имам предвид ,че зарежда старата карта ,а не новата при стартиране на устройството. Зарежда старата и показва само нея карта , дори и без да е отметната в устройството когато проверя. Днес след 4-5 рестарта и вадене на SD картата , захапа новата карта и пак си тръгна. И после си тръгва с новата карта като го пускам. Вчера като сложих новата карта и си тръгна на нея без проблем. През нощта сякаш забравя новата карта? И не знам откъде се получава това. Като си тръгне новата карта и си работи, но всеки път трябва да следя коя карта се зарежда. Не знам дали не е някакъв проблем с SD картата? Друго си мислех да изтрия 2008 от вътрешната памет(и копирам в PC за всеки случай) и да карам само с новата от SD. Базовата карта няма да я бутам. Не знам дали като изтрия старта карта , ще помогне на работата на устройството(ще остане доста свободно място на вътрешната памет)? Примерно за прословутата грешка с недостиг на памет при някои по сложни маршрути. Не съм виждал тук някой с такъв проблем, тоест устройството да стартира със старата карта.

          Коментар


          • От: Инсталация на карти за начинаещи

            Ами изтрий старата Европа. Всъщност защо я пазиш? Тя е толкова стара, че просто няма смисъл, освен от чисто колекционерски интерес.
            Картите са с различен фид и не би трябвало да влизат в конфликт, но е много вероятно при прилагането на приоритетите /старата ти карта вероятно е кръстена gmapprom/ да се бърка устройството. Винаги gmapprom е с приоритет пред gmapsupp.
            Иначе, при изчисляването на сложните маршрути няма да помогне много махането на старата карта. Не зависи само от свободното място появяването и.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Инсталация на карти за начинаещи

              Не съм я махнал, щото чета в интернета мнения много. Някои казват тая карта(gmapprom.img, оригиналната) да не се пипала , щото била по-специална ,не била само карта, а имала и друга информация необходима за работата на устройството. Аз Мапсорсе нямам и не знам реално какво има на тая карта. Да разбирам , че мога да я трия и да си работя само с gmapsupp.img(2013.30) от SD картата? Аз знам ,че картата за нищо не става вече. А файла gmapprom.sum който върви с нея ,какво да го правя? Да го трия или да го оставя?

              Коментар


              • От: Инсталация на карти за начинаещи

                Дори да няма чавка това пак пречи, не знам дали е правило или трябва всеки да си го знае.
                Не е препоръчително използване на няколко версии на една и съща карта.
                Изтрий я и пробвай без нея.
                Обнови си и нувито с гарминския софт за ъпдейт.
                И виж как се държи само с една карта.

                Коментар


                • От: Инсталация на карти за начинаещи

                  Колегите са го казали: изтрий си старата карта, заедно с унлока и.
                  На нейно място можеш да преименуваш карта на България.
                  Европата включвай само навън.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • От: Инсталация на карти за начинаещи

                    Здравейте, изчетох цялата тема, но не мога да разбера къде бъркам. Искам да си сложа актуалната карта на Гармин nuvi 1310. Направих всичко стъпка по стъпка както е описано от prometei. Качвам файловете на устройството, рестартирам го и като се включва ми изписва отдолу имената на трите карти, които има, включително и най-новата. Но като вляза в map info излиза само OFRM Geotrade City 2012Q 3a CYR. Какъв е проблема според вас?

                    Коментар


                    • От: Инсталация на карти за начинаещи

                      Коя карта слагате колега, за да знаем какво да отговорим?
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • От: Инсталация на карти за начинаещи

                        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                        Коя карта слагате колега, за да знаем какво да отговорим?
                        OFRM Geotrade CITY 2013Q1

                        Коментар


                        • Обърнете се към екипа на картата на мейл info (маймунка) karta (точка) bg
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: Инсталация на карти за начинаещи

                            Благодаря!

                            Коментар


                            • От: Инсталация на карти за начинаещи

                              Здравейте колеги,

                              Имам 2 въпроса, на които се надявам да помогне някои добър човек, щото съм малко неук в тая материя:

                              1. Как да отворя .img файл в base camp?

                              2. Как да инсталирам едновременно OFRM Geortrade Bulgaria и някоя от картите тук:http://thepiratebay.se/torrent/82088...cked_IMG_Maps_ на моя гармин Дакота 10 (само с вътрешна памет)?

                              Много благодаря на отзовалите се, защото след доста четене из форум не можах да си реша проблема.

                              Коментар


                              • От: Инсталация на карти за начинаещи

                                Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
                                Дори да няма чавка това пак пречи, не знам дали е правило или трябва всеки да си го знае.
                                Не е препоръчително използване на няколко версии на една и съща карта.
                                Изтрий я и пробвай без нея.
                                Обнови си и нувито с гарминския софт за ъпдейт.
                                И виж как се държи само с една карта.
                                Софта е обновен. Оставих само една карта на 4гб SD (картата е 1,99гб 2013.30 ,отключена). И пак от време на време не вижда явно СД картата. И ми дава ,че няма налични детайлни карти. В събота пътувам да Велико Търново , отначало не намираше карта, после тръгна, и някъде след Бяла пак загуби картата. Почнах да си мисля ,че проблема е в СД картата. Серийния и номер е четири цифрен, а не десет цифрен както съм чел тук че е. Сега съм сложил една карта 2013.40, 240мб ,България и Румъния,УН, МД, УК на една друга СД карта(2гб) и тествам с нея дали ще има проблем. Следващото е да почна да слагам карти на вътрешната памет(свободни 1,5гб). Ако сложа няколко карти ще е проблем ли ако имат застъпващи се страни? Или не трябва да има страни които се повтарят? Nuvi250 дали чете SDHC карти? Имаше ли начин по който дадена СД карта да се прави да работи с Нувито?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X