Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Идеята ми беше дали работи и с истински line assiste. Например в Европа или в Гърция дали няма проблеми с фото-визуализацията на магистралните входове и изходи (където ги има де). :-)
    Май ще взема да пробвам.... :-)
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Това , за което питаш е Junction View (JCV), не е LaneAssist. Lane Assist са стрелкичките за лентите на движение.
      http://www.noeman.org/gsm/garmin-tut...z-asr-g2s.html
      Последно редактирано от milstan; 10-02-11, 16:06.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
        Това , за което питаш е Junction View (JCV), не е LaneAssist. Lane Assist са стрелкичките за лентите на движение.
        http://www.noeman.org/gsm/garmin-tut...z-asr-g2s.html
        Съгласен!
        Грешката е моя....
        Но въпроса си остава де.....
        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Действително изглежда, че китайската не показва LA като европейската, а само долу в дясно на екрана. Поне аз не се сещам как да го активирам горе в дясно. Иначе напълно е прав Милстан трябва да се прави разлика м/у LA и JCV.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5251274

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
            Действително изглежда, че китайската не показва LA като европейската, а само долу в дясно на екрана. Поне аз не се сещам как да го активирам горе в дясно. Иначе напълно е прав Милстан трябва да се прави разлика м/у LA и JCV.

            [ATTACH=CONFIG]299415[/ATTACH]
            Нали се извиних де....
            Дали би могъл да протестваш в демо режим дали се виждат чрез JCV кръстовищата по магистралите? Явно ще трябва да се превключи на Сити Навигатор и да се отиде поне в Гърция. Ако си с 2011.32 - то по магистралата Солун - Александруполис - отбивката за град Комотини е такава.
            И накрая - хайде още един път извинявай за грешката - иде реч за JCV-то, а не само за LA.......
            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Така с всички тези POI-та, които показва този firmware, не става ли по-мудна картата при рутиране?

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                Действително изглежда, че китайската не показва LA като европейската, а само долу в дясно на екрана. Поне аз не се сещам как да го активирам горе в дясно.

                [ATTACH=CONFIG]299415[/ATTACH]
                Долу в синята лента трябва да показва стрелките само на "транзитните" кръстовища , а на маневрата трябва да ги показва горе в дясно. Но на OFRM не работи коректно. Горе в дясно се показва понякога на 15 метра или по-малко или даже изобщо не се показва. Мисля , че в темата за прошивката на Александър бях писал (или май на лични му бях писал , нямам спомен).

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  След промяна на фърмуера при проба за ъпдейт с WebUpdater - какво казва ?
                  Търси ъпдейти за китайски или за европейски/американски фърмуер ?
                  RGN то не трябва ли да се променя за да пасва на HWID или за това е пачнато ? (не съм наясно прочетох набързо, че се променяше нещо, но не съм се задълбочавал)

                  Аз успях да влезна в boot/system само след като задържах горния ляв ъгъл докато се показваше логото на GARMIN (при уреда в хоризонтално положение).
                  Пръста се държи докато искаш да си в решима пуснеш ли го - излиза.
                  Още не съм се престрашил да го ъпдейтна но проверих цялата процедура

                  Някой който го е правил да сподели впечатления, моля !

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                    Долу в синята лента трябва да показва стрелките само на "транзитните" кръстовища , а на маневрата трябва да ги показва горе в дясно. Но на OFRM не работи коректно. Горе в дясно се показва понякога на 15 метра или по-малко или даже изобщо не се показва. Мисля , че в темата за прошивката на Александър бях писал (или май на лични му бях писал , нямам спомен).
                    Сега разбрах какво имаш предвид! Ама и аз бавно стоплям! (така мисля де) Изглежда е така както го описваш, но според мен се и бъркаш с 1300 моделите. При китайската на 37хх като че ли изобщо няма възможност да се показв LA горе в дясно. Както написах само "транзитният" LA може да се показва и той като че ли замества функцията на LA, който е горе в дясно. Т.е. LA, но само долу като лента. А не както при китайските фърмуери (съдя по модифицираните китайски фърмуери за 1300. Не знам за този на Александър.) и двата варианта да се показват - "транзитен" и "маневрен" LA горе в дясно. Имай предвид обаче, че "транзитния" LA се показва само в китайските фърмуери и май никъде другаде. Това ме навежда на мисълта, че може би тази функция е предназначена само за Китай.

                    Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                    И накрая - хайде още един път извинявай за грешката - иде реч за JCV-то, а не само за LA.......
                    Вчера 17:37
                    Няма проблем

                    Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                    Дали би могъл да протестваш в демо режим дали се виждат чрез JCV кръстовищата по магистралите?
                    Ок, но в понеделниик че сега няма как.

                    Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                    Така с всички тези POI-та, които показва този firmware, не става ли по-мудна картата при рутиране?
                    Не.

                    Аз успях да влезна в boot/system само след като задържах горния ляв ъгъл докато се показваше логото на GARMIN (при уреда в хоризонтално положение).
                    Пръста се държи докато искаш да си в решима пуснеш ли го - излиза.
                    Още не съм се престрашил да го ъпдейтна но проверих цялата процедура
                    Да точно така. Аз май не го обясних много добре. Хващаш rgn пускаш в/у Updater.exe -> USB Device -> OK и чакаш...

                    Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                    Някой който го е правил да сподели впечатления, моля !
                    Как беше?! "Страх лозе пази!"

                    Ако си на ръба да го направиш внимавай да не прекъснеш процеса по време на флаша (записването), също както написах задължително изтрий GUPDATE.GCD от папка x:/Garmin/.System и гледай за всеки случай да ти е заредена бетерията. Файла се трие, за да не се флашне на ново.

                    Хайде де, то иначе не е интересно. Чакам да споделиш впечатления.
                    Последно редактирано от asterix85; 11-02-11, 18:12.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Днес стартирах "китайския". На външен вид прилича на "американския".
                      Вече имам мнение и за плюсове и за минуси. Иска ми се да го проиграя за два-три дни и след това ще напиша мнението си. Като начало - май леко забива на JCV функцията. Има забиване при включване на допълнителна микро-SD карта с организирани на нея карти и JCV на САЩ, Канада. Има заобикаляне на този проблем.... В замяна на това - изписване с големи букви и видно за всеки засади на КАТ... Абе - след два-три дни ще драсна допълнително.... Има вероятност следващата седмица да скоча до Гърция и ще мога да протествам на живо JCV. Като симулация ми увисна....
                      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        kihi, направи моля те и скрииншоти да видим как изглеждат екстрите

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Случвало ли се е, при вашите 3790Т, като натискате бутона + за зумване, но малко по-бързо, да започне да върти картата? Един път виждам задницата на колата, един път предницата..И това 5, 6 пъти, докато му дойде на акъла как трябва да е..Това се случи, когато правих няколко симулации на маршрут..Първата симулация беше в градски условия, втория път по второкласен извънградски път..Изключил съм европейската карта, изолинийте и имам отметка на "Cneu Dem Europe DEM", "CN Europe NT 2011.30 3D","OFRM Geotrade TOPO V5.40 LAT", защото си мислих, че наслагването на картите причинява това объркване, но не, пак е така..Ъдейтнал съм му фирмуера и като POI имам само камерите..

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            kihi, направи моля те и скрииншоти да видим как изглеждат екстрите
                            OK!! До сряда-четвъртък ще приключа тестването с разликите между Европейския и Китайския (Щатския) вариант и ще пусна инфо за плюсовете и минусите (със скрийншоти) и на двата фирмуеъра....
                            Ако някой ме изпревари - няма да му се разсърдя.... Тъкмо ще "сбием" становища... Или ще ги донапаснем напълно...
                            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              @кихи
                              Мисля, че скоро ще ти се наложи да тестваш на ново. В рутракер е изтекла бета версия на европейски фърм 3.80. Макар, че аз не бих се навил да я тествам. И аз чакам с интерес следващият ти коментар със сравнение м/у двете. Пък ако ти хареса ще има и още.

                              Междудругото мисля, че открих проблем. Но за да не ти развалям удоволствието може да го напиша в следващия коментар. Накратко ако имаш еко Руут HD недей да го ползваш с китайския фирм.

                              @Десиславд
                              А калибриране на екрана?

                              @милстан
                              Сега като си препрочитам предният коментар виждам, че съм допуснал грешка и не става ясно. Имах предвид, че може би в картите на Китай се включва информация, която я няма в европейските. Не знам не мога да отговоря, но и на мен ми е интересно.
                              Последно редактирано от asterix85; 12-02-11, 23:16.

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                                @кихи
                                Мисля, че скоро ще ти се наложи да тестваш на ново. В рутракер е изтекла бета версия на европейски фърм 3.80. Макар, че аз не бих се навил да я тествам. И аз чакам с интерес следващият ти коментар със сравнение м/у двете. Пък ако ти хареса ще има и още.

                                Междудругото мисля, че открих проблем. Но за да не ти развалям удоволствието може да го напиша в следващия коментар. Накратко ако имаш еко Руут HD недей да го ползваш с китайския фирм.

                                @Десиславд
                                А калибриране на екрана?

                                @милстан
                                Сега като си препрочитам предният коментар виждам, че съм допуснал грешка и не става ясно. Имах предвид, че може би в картите на Китай се включва информация, която я няма в европейските. Не знам не мога да отговоря, но и на мен ми е интересно.
                                Направих калибрацията, но проблема още го има..Много странно..Да не би да е от картата нещо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X