Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    За капацитивен екран е нормално.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      За капацитивен екран е нормално.
      Ето прикачам скрийншотове..
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:155169.png
Прегледи:1
Размер:216.3 КБ
ID:5253026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:155801.png
Прегледи:1
Размер:187.8 КБ
ID:5253027

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
        Ето прикачам скрийншотове..
        [ATTACH=CONFIG]300125[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300126[/ATTACH]
        Мисля че проблема ти се изразява че пипаш екрана вместо +са. Не съм забелязвам подобен ефект при мен. Как калибрираш екрана?

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Мисля че проблема ти се изразява че пипаш екрана вместо +са. Не съм забелязвам подобен ефект при мен. Как калибрираш екрана?
          Не Събине, + натискам.. А и няма как ако натискам друго място на екрана освен стрелката за завъртане, да се завърти дисплея... Дисплея го калибрирам като задържа известно време иконката на батерията и от там влизам в подменю, което сигурно знаеш..Accelometer test page и след това Calibrate.. Завъртам на 360 градуса и после във всяка една посока, както следва ляво, дясно по 90 градуса, с дисплея надолу и обратно..Преди калибрацията на Pitch, Roll, X, Y, Z нямах никакви стойности а сега вече имам и те се променят постоянно дори и в неподвижно състояние, което според мен означава, че сензорите си работят всичките и то нормално..Аз се чудя, да не би тази количка, която съм сложил да ги прави тези бъгове..

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Махни количката и ще разберем.

            milstan, този уред не работи със силус, защото екрана реагира само на топъл пръст.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Сложих стрелката и пак същата работа..Между другото картата се обръща защото стрелката тръгва в обратна посока..Нещо куца в рутирането.. Какви са вариантите в такъв случай? Картата или устройството?

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                Сложих стрелката и пак същата работа..Между другото картата се обръща защото стрелката тръгва в обратна посока..Нещо куца в рутирането.. Какви са вариантите в такъв случай? Картата или устройството?
                Това само на определено място ли ти го прави или навсякъде?

                Пробвай с европа или BG.

                Мисля че нещо уреда се бъгняви. Защо не му върнеш оригиналните насторйки и да видим какво ще стане. Преди това си свали Waypoint-тите.

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Това само на определено място ли ти го прави или навсякъде?

                  Пробвай с европа или BG.

                  Мисля че нещо уреда се бъгняви. Защо не му върнеш оригиналните насторйки и да видим какво ще стане. Преди това си свали Waypoint-тите.
                  Върнах настройките, но пак така..Пробрах симулация и от друг град и там така се получи..Главно стават нещата след завой, като си зарежда картата и страничните обекти.. Мисля, че е от firmware..Как мога да сложа по-стара версия на firmware, защото преди не ми правеше така?

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Ето 2.50...
                    http://www.gpspassion.com/download/Nuvi3xxxrgn2.5andupdater.zip

                    Изтриваш предварително GUPDATE.GCD от папка .System

                    П.П.: Сегашният ти фърмуер 3.60 може да го преинсталираш само с .rgn
                    Последно редактирано от asterix85; 14-02-11, 12:44.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Мерси asterix85..Първо ще пробвам с преинсталация на новия софт и ако пак продължи ще сложа твоите файлове..

                      П.П. Проблема се оправи с пълната преинсталация на софта..Благодаря на всички за помоща..
                      Последно редактирано от Десислав Добрев; 14-02-11, 13:05.

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        kihi, направи моля те и скрииншоти да видим как изглеждат екстрите
                        И така - по-подробно за китайския(американски) фирмуеър 2.20:
                        Има и плюсове, има и минуси.

                        Първо минусите:

                        1. Поради неизвестни причини не иска да се стартира, след като му е сложена микроSD с голям обем. Без нея се зарежда и след това спокойно в пуснато състояние може да се закачи картата с всички допълнителни карти в нея. При положение, че се стратира в колата със зарядното - тогава няма проблем. Ако се остави на изчаквателен режим (както обикновено го държа) всичко си работи нормално и не се налага да се рестартира. Имам предположение, че може би, когато е само на батерия, тегли повече ток за четенето на SD картата и не смогва. Не съм сигурен в това.
                        2. Менюто на екрана горе е в зелен цвят. Европейският вариант е по-красив със синьото си..

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8ch.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5253260

                        3. На версия 2.20 няма възможност да се изчисляват предварително най-бърз и най-кратък маршрут едновременно и да избираш един от двата (каквато възможност има при 3.60 - функцията "С напомняне").

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7a_eu.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5253250 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8eu.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5253247

                        4. Все още не съм сигурен, че работи коректно JCV функцията. На мен ми забива при симулация, но не съм сигурен дали ще е така на живо.
                        Май основните минуси бяха тези....

                        Плюсовете:

                        1. При закачане към компютъра изкарва предложение за работа като GPS или да се използва само за четене на данните. Според мен е по-удобно така....

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1ch.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5253259

                        2. Наистина си излиза и стартира коректно аудио-плеър. Работи, но е малко мижав (нали си няма аудио изход за слушалки.... )

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2ch.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5253253

                        3. Относно търсенето на спътници - при желание може да се включи на симулация, но освен това има възможност да се превключи и на работа с WAAS. Много хубава опция!!! Когато ги има - излизат и спътниците над 33, които са за тези корекции.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3ch.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5253264 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4ch.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:5253261 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5ch.jpg
Прегледи:1
Размер:46.0 КБ
ID:5253256

                        4. Добавена е възможност (както беше при Нуви 660) освен автомобил и пешеходец да се сменя и като камион.

                        КИТАЙСКИ:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6ch.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5253249

                        ЕВРОПЕЙСКИ:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6eu.jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5253262

                        5. Непрекъснато може да се наблюдава като символ географската посока в която пътуваш. Винаги сочи север и е ненатрапчиво. ДОлу в ляво като едно триъгълниче над оразмеряването на мащаба 200м. Символа за скорост е според американския стандарт - правоъгълник долу в дясно с обозначение LIMIT ...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8ch.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5253260

                        6. Надписите за засадите и камерите са многократно по-добри от европейския вариант. Много по-големи, виждат се и се четат без проблеми. Манифестно червени са и привличат погледа, дори когато не е включен говора.

                        КИТАЙСКИ ВАРИАНТ
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9ch.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5253251

                        ЕВРОПЕЙСКИ ВАРИАНТ
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9eu.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5253254

                        7. Много по-интелигентно направена line assiste функция. На голямо разстояние от кръстовището, където трябва да се завие показва долу в средата в тъмно-синьо лентите на всяко кръстовище, което преминавате в момента. При долижаване на кръстовището, където трябва да завиете, освен лентите долу се включва и горе в ляво образ на лентите по които трябва да завиете. Лесно ще разпознаете китайския вариант със зелено оцветено меню, за разлика от синьото такова на европейския 3.60

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10ch.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5253263 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10eu.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5253258

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13ch.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5253257 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13eu.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5253255

                        8. И още една много хубава и полезна функция - визуализация на POI точките. Те се виждат по време на движение като символи на картата. В същото време може да избирате през менюто кои категории POI точки или кои сегменти от всяка категория да се виждат на картата. По този начин според нуждите си включвате това, което ви трябва и картата без да е пяретрупана е много информативна. Например - само бензиностанции и банки. Или пък и хотели.. по ваша преценка... Много удобно!!!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9ch.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5253251 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14ch.jpg
Прегледи:1
Размер:30.1 КБ
ID:5253252

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15ch.jpg
Прегледи:1
Размер:42.3 КБ
ID:5253248 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16ch.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5253268

                        Разбира се - може да се пише и още, но смятам, че и това дава някаква информация.
                        Като цяло - аз за момента ще задържа китайската версия заради надписите за засадите, възможността за WAAS функция... Тук искам само да вметна, че превключването към функция разглеждане на спътниците (горе в ляво) става светкавично, с едно кратко натискане на антенката. За разлика от европейската версия... Има обаче какво да се желае още. Има и много досадни проблемчета, като надпис на китайски при информацията за икономия на горивото.... , както и новите екстри на 3.60, които може би ще трябва да очакваме в по-нова "адаптирана" и за нас китайска версия...
                        Дано да съм бил полезен.
                        Не забравяйте, че флашването понякога може да доведе до пълното умиране на апаратчето ви!!!

                        И го правете, само когато сте убедени в неистовото си желание за експерименти!!!
                        Последно редактирано от kihi; 14-02-11, 20:48.
                        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          По точка 7 : обръщал ли си внимание на какво разстояние до маневрата горе в дясно се показват стрелките на LA ? При мен понякога се показват едва на 15 м. (даже и по-малко) преди маневрата , което е неизползваемо. Аз съм с Nuvi1300 , но принципа е също "китайски".

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            По точка 7 : обръщал ли си внимание на какво разстояние до маневрата горе в дясно се показват стрелките на LA ? При мен понякога се показват едва на 15 м. (даже и по-малко) преди маневрата , което е неизползваемо. Аз съм с Nuvi1300 , но принципа е също "китайски".
                            Еднократно погледнах - беше 50 метра. Не съм сигурен, че при всички кръстовища е така. Проблемът при мен е, че карам основно със Сити Навигатора. А той няма все още функционираща line assiste в България. Ако сляза до Гърция тази седмица - ще протествам как се държи с оригиналната европейска карта на Гармин.
                            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              @kihi Нищо не си казал/написал за календара и органайзера ?

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                                @kihi Нищо не си казал/написал за календара и органайзера ?
                                Има ги, но аз лично надали ще стоя денонощно пред GPS-а, че там да си организирам събитията от живота ми...
                                Това не пречи те да си работят нормално. Протествах ги, но ми се стори, че нямат толкова голямо значение за общата функционалност на апарата, поради което не ги споменах. За което - извинявайте...
                                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X