Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nuvi 3790T

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    С WebUpdater си ги изтегли наново.
    За много години и БЛАГОДАРЯ! ... Оправих го с WebUpdater-а ....

    Коментар


    • От: Nuvi 3790-Запис на RAW трак

      Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
      Една радостна вест!!!
      Nuvi 3790 може да записва некоригиран (оригинален raw трак). Който след това се конвертира и обработва, както му си е реда!!
      Как става това?
      1. След влизане в Карта, отиваме долу в дясно на скорост. Там се отваря прозорец, който ни дава информация с километраж, скорост на движение и т.н.
      2. Натискаме и задържаме върху километража с пръст (около 10 сек) , докато се появи служебно Диагностично меню.
      !!! Внимавайте да не се включите в демонстрационното меню, че след това голям зор ви чака !!!
      От там отиваме в Diagnostic Logging и там натискаме Start Recording.
      3. Появява се меню, което виждате на приложената картинка.

      [ATTACH]233312[/ATTACH]

      Избирате вида формат (bin или gpx) , натискате горе в ляво трите хоризонтални чертички и избирате Start Log.
      4. След това на екрана се появява индикация за стоп и когато искате - стопирате записа, а след това - включвайки машинката към компютъра - отивате в скрития фолдър System - оттам в - Log и там се намират файловете, които са записали дадения трак... С оригинален формат, който максимално се доближава до истината!!

      Дано да съм бил полезен!!!
      Правят ли се някакви други настройки, примерно на SIZE или NUMBER?

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Привет на всички от форума ! ! ! От една седмица съм щастлив притежател на нуви3790Т . Изчетох внимателно цялата тема , направих най-новите ъпдейти с Уиндоус 7 перфектно с изключение на едно нещо. Когато кликна на спътниковия обхват индикира че съм кликнал но не ми изважда информацията със спътниците, като преди да сложа 3,60 firmware тази функция работеше идеално. Иначе нямам никакви забележки относно уреда просто е уникат.

        Коментар


        • От: Nuvi 3790-Запис на RAW трак

          ....
          Последно редактирано от Асьо; 28-01-11, 20:37.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Мисля, че не само трябва да натиснеш вЪРХу иконката за силата на сигнала, а и трябва да си задъРжИш пръста вЪРХу нея за няколко секунди, за да видиш информацията за спътниците.
            Последно редактирано от Pacific; 28-01-11, 20:29.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Благодаря много ! Останал съм с грешното впечатление че само кликване е достатъчно , а то трябвало да се задържи малко. Всичко е отлично значи , машинката работи безупречно. Остана ми само още една подробност за доизясняване. Незнайно как докато я държах в ръка изкарах някакво меню за калибровка на нувито в което се изискваше завой на 360 градуса и още някакви калибровки , батерията ми свърши и повече не успях да намеря това меню. Подскажете пак

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                Мисля, че не само трябва да натиснеш вЪРХу иконката за силата на сигнала, а и трябва да си задъРжИш пръста вЪРХу нея за няколко секунди, за да видиш информацията за спътниците.
                Тук да няма учител по български език - постовете ми се редактират за граматичеки и пунктоационни грешки.
                А и що само на мен ? с какво съм по-заслужил от другите ?

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Предполагам с липсата ти на старание когато пишеш. Благодарение на този форум доста си оправих правописа

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от Асьо Преглед на мнение
                    Привет на всички от форума ! ! ! От една седмица съм щастлив притежател на нуви3790Т . Изчетох внимателно цялата тема , направих най-новите ъпдейти с Уиндоус 7 перфектно с изключение на едно нещо. Когато кликна на спътниковия обхват индикира че съм кликнал но не ми изважда информацията със спътниците, като преди да сложа 3,60 firmware тази функция работеше идеално. Иначе нямам никакви забележки относно уреда просто е уникат.
                    Задръж малко върху иконата и излизат.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Към sabin, понеже мисля, че си по-компетентен. Извинявай, че питам пак, но не получих отговор за един мой по-горен въпрос относно настройките за записване на трак-а.. Та въпроса ми бе такъв: Нужно ли е да се променят ли се настройките на "Size" и "Number" за подобрение на трака. Благодаря!!!

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                        И така - малко информация и мои мнения!!!

                        1. Чрез малко играчка с езиците - в момента мога да използвам гласовото набиране и водене на български език. Единствената разлика е, че "руската леличка" не отговаря на командите, а си мълчи. Но ги изпълнява!!! Няма и как да е другояче, след като няма поддръжка на български TTS гласов формат... Но и това си е много добре!!!

                        2. Колкото повече пробвам проблема с POI точките (някъде ги съобщава, някъде - не), толкова повече стигам до извода, че това може да не е бъг на фирмуеъра на 3970, а по-вероятно е именно поради по-добрата работа на апарата. Какво имам предвид. Възможно е част от точките да не са напълно добре и правилно позиционирани и по-прецизен апарат да не ги фиксира (или да ги елиминира поради тази причина). Възможно е също така едни и същи точки да са едновремнно в две категории (полицейски засади и камери). Тогава проблема отново ще е налице... Може и да не съм прав, но все пак - моля да се помисли и по този вариант. И евентуално да се види дали има неточности по въвеждането на POI точките...

                        3. Много съм доволен от апарата!!!
                        Все пак - във външната microSD карта (според мен) може да се слага само една карта (както беше досега - с име gmapsupp.img). Всичките ми опити и там да организирам фолдер MAP, където да сложа повече от една карта (каквато възможност имам във вътрешната памет на апaрата) доведоха само до забиването му и нужда от хард рестарт.
                        Ако все пак някой има идея за повече карти на външната памет - нека обясни по-подробно как става това...

                        И още един път - много е добър!!!

                        Можете ли да дадете малко разяснения за "играта с езиците". Ще ви бъда много благодарен

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                          Към sabin, понеже мисля, че си по-компетентен. Извинявай, че питам пак, но не получих отговор за един мой по-горен въпрос относно настройките за записване на трак-а.. Та въпроса ми бе такъв: Нужно ли е да се променят ли се настройките на "Size" и "Number" за подобрение на трака. Благодаря!!!
                          Не съм тествал, но мисля че оригиналните настройки работят без проблем.

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Пачнат китайски фърмуер последна версия 2.20 на 3790 Китай Активиращ МП3 плейр и др. вкусотии модифициран за европейските 37хх във формат .rgn:
                            http://dox.bg/files/dw?a=9fad3dc730

                            Предварително преди флашнете изтрийте от папка x:/Garmin/.System файла GUPDATE.GCD (еврп. фърмуер във формат GCD)!

                            Флашвате китайския фърмуер чрез Updater.exe:
                            http://dox.bg/files/dw?a=72ff9496ff

                            За начинаещите (как да флашнете фърмуер във формат .rgn):
                            1. Включвате нувито с USB кабела към компютъра и го изключвате. (Да не се разпознава от PC, но да е свързано с USB кабела)
                            2. Хващате xxxx01000yyy.rgn фърмуера и го пускате в/у Update.exe.
                            3. (Влизане в буут режим) Задържате копчето за включване и пръст горе в дясно на екрана, докато на екрана се изпише System и Update.exe не го разпознае. Пуснете копчето за вкл. и продължете да държите пръстта, за да не излезнете от буут режим.
                            3. Преместете на USB Device и натиснете Ok.
                            4. Изчакайте да завърши флашването.

                            След като инсталирате фърмуера, за да активирате МП3 плейърът следвайте тези стъпки:
                            1.
                            Натиснете "Where-To". Натиснете "Spell Name" и напишете "USMP3" или "usmp3" без кавички. Натиснете "Done".

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:5251226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5251227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:34.3 КБ
ID:5251228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5251229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5251230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5251231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:39.8 КБ
ID:5251232

                            Оригинален европейски версия 3.60 ако китайският не ви харесва:
                            http://dox.bg/files/dw?a=acef5093a3

                            Отново чрез Updater.exe...

                            Може също да върнете европейският фърмуер като запишете GCD фърмуера в папка x:/Garmin/.System:
                            http://www.garmin.com/software/nuvi3...DFile__360.gcd

                            Източник:
                            Код:
                            http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=138698
                            Последно редактирано от asterix85; 10-02-11, 11:14.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Ти доволен ли си от китайския вариант???? И дали има някакви неработещи сегменти? Като line assiste или нещо такова???
                              :-)
                              Последно редактирано от milstan; 10-02-11, 15:19.
                              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Как така ли?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:107.2 КБ
ID:5251266

                                Не, засега не съм забелязал нещо необичайно освен, аз и не съм я тествал много де, единственото е че в УСБ режим иконката показваща връзката с компютър изчезва.

                                Ако има доволни и никакви оплаквания (надявам се!!!) мога да пусна и линкове към другите версии Тайван и Тайланд.
                                Последно редактирано от asterix85; 10-02-11, 15:45.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X