Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

    Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
    Проблем в устройството няма, проблема е в челното стъкло на колата, лично го пробвах....
    Как в предното стъкло ? Аз имам Нуви 200 и го ползвам в няколко различни коли Сеят Кордоба,Смарт,Тоьота Корола,4Рънер а да и на мотор и досега никога не е губил сигнал !
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #62
      До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

      Доколкото разбрах, предното ни стъкло е двупластово. Може би затова пречи да се ловят сигнали.

      Коментар


      • #63
        До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

        Мммммммммммм на 99% от колите е ТРИплекс !!!
        Два пласта джам и между тях "найлон" който държи джама на място когато се счупи !
        Не е това причината според мен !
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #64
          До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

          От вчера си имаме Нюви 760. Прекрасна машинка. Само че по едно време днес ми се искаше да пусна нова тема "Нюви 760: "Спътников сигнал изгубен". Държеше се по същия начин, както и 200-тицата. Ама му намерихме цаката - от открадването на 200 търсехме джипиесче с възможност за външна антена. Ами, закачихме на новата машинка една антена и сега работи като слънце. Не, не като слънце, а като цяла слънчева система.

          Коментар


          • #65
            До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

            Още като идвахте при мен ви казах, че проблема е предното стъкло на колата, а не машинката, която и да сложите без външна антена все ще губи сигнал
            LZ1PER

            Коментар


            • #66
              До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Още като идвахте при мен ви казах, че проблема е предното стъкло на колата, а не машинката, която и да сложите без външна антена все ще губи сигнал
              Никога не съм го отричала това
              И ти благодаря за съдействието и подкрепата. И за доброто отношение.

              Коментар


              • #67
                До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                Здравейте,
                И аз имам проблем с предното стъкло. Сигнала е много слаб и Нуви-то не може да тръгне когато е вътре . Намира си сателитите отвън, след което го слагам вътре. Решението очевидно е външна антена.
                Има ли някакви специални изисквания при монтажа на външната антена (местоположение, ориентация и т.н.) Не си ли пречат вътрешната и външната антена - вътрешната трябва да се отвори, за да се включи куплунга

                Предварително благодаря.

                Коментар


                • #68
                  До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                  Първоначално публикуван от Ruzhekov Преглед на мнение
                  Има ли някакви специални изисквания при монтажа на външната антена (местоположение, ориентация и т.н.) Не си ли пречат вътрешната и външната антена - вътрешната трябва да се отвори, за да се включи куплунга
                  Никакви изисквания. При нас антената излиза от шофьорската врата и е лепната (тя си има магнит) на покрива на колата. Явно твоето Нюви има антена-плочка - едно такова гледахме в Метро и то дори се опита там, в магазина, да хване сигнал и почти успя.

                  А каква ти е колата?

                  Вчера с външната антена (фул покритие) на два пъти, но само за секунда, Нювито изгуби сателитите. Вероятно заради мъглата?
                  Последно редактирано от Nine; 12-01-09, 08:04.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                    Благодаря. Ще си купя външна антена и ще опитам. Искам да намеря място, където да я сложа за постоянно и да не я свалям.
                    А колата ми е Опел Зафира и предното стъкло е по-специално и екранира силно сигнала. Аз ползвам Нуви 350 и антената се отваря за да работи в режим на GPS. И на антената е куплунга за външна антена.
                    Интересен е факта, че в тунелите в Австрия (те са много дълги до 10-12 км) нямаше проблем със спътниците - не загуби сигнал. Или в самите тунели има предаватели или в картата е отбелязан тунела и Нувито не се оплаква. Някаква идея по въпроса .

                    Коментар


                    • #70
                      До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                      Първоначално публикуван от Ruzhekov Преглед на мнение
                      Благодаря. Ще си купя външна антена и ще опитам. Искам да намеря място, където да я сложа за постоянно и да не я свалям.
                      А колата ми е Опел Зафира и предното стъкло е по-специално и екранира силно сигнала. Аз ползвам Нуви 350 и антената се отваря за да работи в режим на GPS. И на антената е куплунга за външна антена.
                      Интересен е факта, че в тунелите в Австрия (те са много дълги до 10-12 км) нямаше проблем със спътниците - не загуби сигнал. Или в самите тунели има предаватели или в картата е отбелязан тунела и Нувито не се оплаква. Някаква идея по въпроса .
                      В Австрия в тунелите има транслатори затова не ти губи там обхват

                      Коментар


                      • #71
                        До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                        Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                        В Австрия в тунелите има транслатори затова не ти губи там обхват
                        Би ли обяснил в общи линии как действат тези транслатори .
                        Ако говориш за GSM мрежата - по става .
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • #72
                          До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                          Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                          Би ли обяснил в общи линии как действат тези транслатори .
                          Ако говориш за GSM мрежата - по става .
                          Транслатори,усилватели,предаватели все същата работа вършат за подобряване на сигнала а това че не съм назовал дословно точната дума е друго

                          Коментар


                          • #73
                            До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                            Ясно, всъщност няма как да стане .
                            Просто тунела е отбелязан на картата, и докато си вътре "каката" си трае, а стрелкичката си лети по инерция.
                            Ако можеше да обърнеш в тунела и да излезеш обратно щеше да видиш как става "транслирането" .
                            Ето едно филмче ако не се сещаш, гледай внимателно на края .
                            http://www.youtube.com/watch?v=pzhIoZj_39I
                            ---
                            Има система за следене на местоположението влаковете в тунели, но тя е нещо съвсем друго (просто се интегрира с GPS системата, и в тунела подава данни към диспечерския пункт вместо нея).
                            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X