Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

    Здравейте.

    Напоследък много често се случва в София да чувам това съобщение. От къде идва проблема, според вас? Да не би самото Нюви да има проблем или наистина спътниците са пренасочени към военни цели? Или пък високите сгради в града пречат?

    За първи път се случи подобно нещо преди 6-7 месеца на автомагистрала Тракия - доста време нямаше сигнал и накрая изключих и включих машинката. Сигналът се появи известно време след това.

    Сега обаче в София става постоянно така. И не се влияе от изключване и включване.

    Ще съм благодарна за мнения и съвети.

  • #2
    До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

    При мен се случи на няколко пъти миналата седмица в Русе и Букурещ.
    Едва ли проблема е в твоя приемник.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

      Нюви да има проблем или наистина спътниците са пренасочени към военни цели?
      Това няма как да стане!

      Коментар


      • #4
        До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

        направи си един ъпдейт на софтуера - h__p://www8.garmin.com/software/WebUpdater_241.exe. Доста често проблемът е софтуерен

        Коментар


        • #5
          До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

          Високи сгради,дървета и дори облачното време оказват влияние.Случвало се е и на равно и открито да ми губи,но там вече не знам от какво е.Понягога рестарта наистина е добро решение GPS-a е MAGELLAN MobileMapper ,но предполагам че за всички GPS-и е така.

          Коментар


          • #6
            До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

            Цял ден не мога да хвана сигнал...
            Някой успял днес?
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
              направи си един ъпдейт на софтуера - h__p://www8.garmin.com/software/WebUpdater_241.exe. Доста често проблемът е софтуерен
              Преди три дни направих последния ъпдейт, но и преди него проблема беше същия. Има нещо в София, но какво

              nick_todorov, днес ту е имало, ту е нямало, каза мъжа ми (той е през повечето време с навигацията). Но пак е чезнел сигнала непрекъснато.

              Коментар


              • #8
                До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                Преди три дни направих последния ъпдейт, но и преди него проблема беше същия. Има нещо в София, но какво

                nick_todorov, днес ту е имало, ту е нямало, каза мъжа ми (той е през повечето време с навигацията). Но пак е чезнел сигнала непрекъснато.
                Примерно съм чувал за подобен дефект на моделите 3xx, които идват със sirf 3. Предполагам че твоето 200 е с МТК, ама знаели човек може и да е със sirf 3...Таa примерно моделите 3xx си работят супер без никакъв проблем и изведнъж губят сигнал, да кажем за 30-60мин и повече и то на магистрала или някъде на открито, където няма високи сгради и дървета, и след това пак си хващат! Докато накрая един ден въобще спират да хващат ...Доколкото разбрах това е някакъв често срещам дефект на моделите с вдигаща се антена. От друга страна съм чувал че много силни магнитни вълни също оказват влияние на приемането на сигнал или пък дебело (може бронирано) предно стъкло на колата...В крайна сметка не се безпокой има и сервиз, където има компетенти хора...

                Коментар


                • #9
                  До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                  В случая аз не съм с Нюви, а HTC Touch Cruise.
                  И аз също си мислех за някакви смущения, но не е нормално според мен да има толкова смущения навсякъде из София, Русе, Букурещ, а и по пътищата извън градовете.
                  Също така, ако е заради проблеми на чипа (било той Sirf или друг), те ще са постоянни откакто се ползва, а не в един момент да се влоши много работата му.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                    Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                    Примерно съм чувал за подобен дефект на моделите 3xx, които идват със sirf 3. Предполагам че твоето 200 е с МТК, ама знаели човек може и да е със sirf 3...Доколкото разбрах това е някакъв често срещам дефект на моделите с вдигаща се антена. От друга страна съм чувал че много силни магнитни вълни също оказват влияние на приемането на сигнал или пък дебело (може бронирано) предно стъкло на колата...В крайна сметка не се безпокой има и сервиз, където има компетенти хора...
                    Благодаря ти за мнението! Не знам дали машинката е с sirf или МТК, но със сигурност няма вдигаща се антена, а вероятно е скрита в корпуса. А пък колата е с обикновено стъкло, съвсем нормална Дачия Логан.

                    Въпросът ми тук е точно за да разбера дали да нося Гарминчето в сервиз или и на други се е случвал този проблем. И доколкото схващам от намеци, според теб трябва да си използвам гаранцията. Благодаря ти за съвета, така и ще направя!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                      Първоначално публикуван от Nine Преглед на мнение
                      Благодаря ти за мнението! Не знам дали машинката е с sirf или МТК, но със сигурност няма вдигаща се антена, а вероятно е скрита в корпуса. А пък колата е с обикновено стъкло, съвсем нормална Дачия Логан.

                      Въпросът ми тук е точно за да разбера дали да нося Гарминчето в сервиз или и на други се е случвал този проблем. И доколкото схващам от намеци, според теб трябва да си използвам гаранцията. Благодаря ти за съвета, така и ще направя!
                      Преди да престъпиш към ремонт прочети тази тема тук > http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12888
                      И ако имаш грешки ги зачисти, изтрии и също така всички потребителски данни и след това ако продължава да ти губи сигнал вече е за сервис!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                        Единствените случаи в които съм чувал "спътников сигнал изгубен" е когато преминавам тунел.
                        нуви660

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                          Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                          Преди да престъпиш към ремонт прочети тази тема тук > http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12888
                          И ако имаш грешки ги зачисти, изтрии и също така всички потребителски данни и след това ако продължава да ти губи сигнал вече е за сервис!
                          Чела съм я, благодаря, че ми я припомни.

                          Пуснах теста, на второто меню (като се пояли, натискам "След") и после Start Test ми дава fail само на Splash. Явно ще се ходи на сервиз...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                            За известно време този проблем беше изчезнал, но вчера мъжът ми се оплака, че почти цял ден не е имал сигнал. Да не би проблемът да е в спътниците? Или пък някакви специални атмосферни условия да пречат на сигнала?

                            Определено и до сервиза ще отидем...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нюви 200: "Спътников сигнал изгубен"

                              Да вчера беше ниско атносферното налягане!(пък и подухваше малко) Занесете у-вото на ремонт и не се занимавайте с глупости. Единственото нещо, което пречи на сигнала са металите. Шанса да е изправно у-во е да неправилно разположен в автомобила или да е м/у няколко високи сгради.
                              Последно редактирано от krumal; 11-11-08, 09:23. Причина: грешка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X