Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 2din навигатор + мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв 2din навигатор + мултимедия

    Е, такава тема май си нямаме. Мъка ми беше че на старата джипка нямам място за такова, но на "новата" има, и мъдря какво да взема.

    Моите изисквания:

    - DVD-то не ме интересува и по-скоро предпочитам да го няма
    - 2GB RAM или повече
    - 4 ядрен, за предпочитане 8
    - Капацитивен екран, за препочитане 7 инча, но и 6.2 се ядва.
    - Андроид 6 или по-ново, за предпочитане 8
    - Добър GPS, другото ще се оправя някак

    Заглеждам това:
    https://www.erisin.com/erisin-es8841...bd2_p1109.html

    Общо взето ще ползвам навигация + плейване на MP3-ки. Задна камера не се предвижда поради труден монтаж на смислена такава.

    В това горе всичко ми харесва, без цената и задния габарит, предвид че почти нищо от екстрите му няма да ползвам и DVD определено никога няма да ползвам. Тоест предпочитам "олекотен" вариант изобщо без CD/DVD механизъм в него, но не за сметка на други неща. Ако и панела е падащ - още по-добре, ама май много искам.

    Марковите предложения, предвид цената от около и над 1000лв не ме интересуват.

    Дайте своите 5 стотинки, моля.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

    Твоите изисквания се припокриват с моите.
    Да, много искаме[emoji3]! Оглеждах се в румънския електронен магазин за марка Тина....... Взех си такъв таблет. Ами общо казано смотана работа. 4GB е, с много памет, ама е бавен почти колкото старата ми Тошиба с 1GB RAM. Единствено, че не забива. И дисплеят е от някаква мека пластмаса и се надира от пръст. Мислех си , че има протектор, но не. А и от време на време прави разни идиотии. Единственият плюс е цената. Но май не искам да си го причинявам за устройство, което ще е с по- отговорни функции ( навигация ) и при по- ексремни температури в колата. Иначе пускат и единичен, и двоен дин с инсталирана IGO за под 300 лв.

    Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
    Марин Райковски

    Коментар


    • #3
      От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

      Аз също съм се заглеждал за подобни глезотии. Да не викам дявола, но преди време приятел си взе за леката кола подобно "чудо", само че без навигацията за около 300 лв. и на третия ден му бяха разбили прозореца и го бяха взели. Ако има къде да държиш колата на затворено и без много достъп до външни лица, би било супер.

      Иначе, както колегата е описал по-горе, цената е според качеството. По-ниската цена определя по-ниския клас вложени елементи в изработката на самото устройство. Нямал съм допир до по-некачествени мултимедии и навигации, но предполагам, че всичко това ще се разбере след няколкомесечна работа.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

        Главното, което ме възпира за покупка е кражбата. Две коли са ми разбивали заради радио, не ми се трепери постоянно. А май за тез пари няма със свалящ панел.

        Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
        Марин Райковски

        Коментар


        • #5
          От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

          Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
          Главното, което ме възпира за покупка е кражбата. Две коли са ми разбивали заради радио, не ми се трепери постоянно. А май за тез пари няма със свалящ панел.

          Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
          Има, ама дърти - андроид 6, 1GB и четирияден на гигахерц.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

            Поради горните причини - двоен дин оригинално радио за автомобила, и към него афтърмаркет джаджа поддържаща блутуут "флашка". Май имаше и AUX вход.
            Навигация - с външен чарк. За разлика от Спарки, намирам липсата на Андроид за предимство.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Поради горните причини - двоен дин оригинално радио за автомобила, и към него афтърмаркет джаджа поддържаща блутуут "флашка". Май имаше и AUX вход.
              Навигация - с външен чарк. За разлика от Спарки, намирам липсата на Андроид за предимство.
              Ами то сега съм си почти така с трансмитер. Ама не е кеф[emoji3]

              Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
              Марин Райковски

              Коментар


              • #8
                От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Поради горните причини - двоен дин оригинално радио за автомобила, и към него афтърмаркет джаджа поддържаща блутуут "флашка". Май имаше и AUX вход.
                Навигация - с външен чарк. За разлика от Спарки, намирам липсата на Андроид за предимство.
                Оригиналното радио не поддържа ни блутут ни MP3, ни USB. Аз музика и сега си имам, поддържаща всичко това. Искам навигация, не на телефон.

                Андроида е предимство за навигацията, не че умирам от любов по него.

                ПП: Трансмитер категорично НЕ СТАВА. По много причини. Качество от такова не може да се очаква, незавивисмо от производителя и цената.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                  Честно казано не ти разбирам изискванията. При положение, че няма да визуализираш нищо на екрана, като задна камера или видео, ТВ, за децата примерно, за какво ти е 2-DIN. За парите на този китаец, ще си купиш супер приличен, марков 1-din за mp3/iPod, интеграция с телефон, аудио от телефон и т.н. И ще ти останат пари за една нова навигация от Събин, която няма да има аналог в китайския андроид, разбира се, мое мнение. Че ще и останат пари.

                  Иначе, за хубав 2-Din, говорим за Alpine, Pioneer и Kenwood, последното ако е важно да е интегриран с и навигация (garmin). Аз залагам на тези трите, защото добра интеграция с iPod е важна за мен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...ПП: Трансмитер категорично НЕ СТАВА. По много причини. Качество от такова не може да се очаква, незавивисмо от производителя и цената.
                    Това за което говоря не е трансмитер. Обикновено се свързва към интерфейса за чейнджър и осигурява функционалността за която споменах. С кабел - а не с FM предавател. Всичко се управлява от радиото, а ако автомобила има управление от волана - и от него.

                    Погугли по модела на радиото, за да се ориентираш за какво говоря.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Честно казано не ти разбирам изискванията. При положение, че няма да визуализираш нищо на екрана, като задна камера или видео, ТВ, за децата примерно, за какво ти е 2-DIN. За парите на този китаец, ще си купиш супер приличен, марков 1-din за mp3/iPod, интеграция с телефон, аудио от телефон и т.н. И ще ти останат пари за една нова навигация от Събин, която няма да има аналог в китайския андроид, разбира се, мое мнение. Че ще и останат пари.

                      Иначе, за хубав 2-Din, говорим за Alpine, Pioneer и Kenwood, последното ако е важно да е интегриран с и навигация (garmin). Аз залагам на тези трите, защото добра интеграция с iPod е важна за мен.
                      Нямам нищо "i-..." и не се очертава. Детето си има телефон и 10 инчов таблет. Искам просто навигация в отворена система, именно за да мога да инсталирам каквото ми е кеф, а не каквото са решили от Kenwood или Pioneer. WildMaps включително.

                      Всичките ми музики до момента са били Pioneer над средния ценови клас за Single DIN, та съм наясно за какво говориш, но 4-цифрена сума за нещо, спрямо което всеки телефон е на светлинни години като технологии категорично не съм склонен да дам, още повече че е абсолютно затворена система, често с доста ограничен хардуер. 1000 кинта само за навигационен модул е абсолютна подигравка, ако ще да е не Pioneer, ами правено от марсианци.

                      Kenwood с вградена навигация тръгва от 1500 кинта. Благодаря, ама не. И пак не е с махаем преден панел. Ако китайското го крадат на 3-я ден, това ще го отмъкнат на 3-тата минута.

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Това за което говоря не е трансмитер. Обикновено се свързва към интерфейса за чейнджър и осигурява функционалността за която споменах. С кабел - а не с FM предавател. Всичко се управлява от радиото, а ако автомобила има управление от волана - и от него.

                      Погугли по модела на радиото, за да се ориентираш за какво говоря.
                      Сещам се за какво говориш. Оригиналното радио не е налично така или иначе. Оригиналното управление на волана може да се ползва и за неоригиналното - има интерфейи за всички маркови музики, бях го и подкарал, временно. Китайщината от линка горе също може да го ползва.

                      Целта на всичкото е да си имам навигация. Музика и сега си имам, с всички функционалности, които ми трябват. Боднал съм и една флашка за 10 кинта, на която има всичката музика, за която съм се сетил.

                      Просто ми писна от кабели, стойки, USB-та и прочие полюции. Сигурно от 5 години насам си ползвам телефона за целта така или иначе. И като не съм си взел стойката правя всякакви еквилибристики, например със стойката за чаша и от сорта.

                      ПП: Поръчах това от линка. Ще го видим що за стока е. Ако нещо не е баш, ще се чуе, вЕрвайте ми. И не го поръчах от тук - тук го продават за 700 кинта, а от UK барабар с транспорта е 272 долара.
                      Последно редактирано от sparkybg; 01-07-18, 22:10.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                        Повече от година ползвам китайска 2din мултимедия със 7" екран, като си я избрах много внимателно след доста четене предимно из руските форуми. 8 ядра, 2GB RAM + 32GB ROM. Процесорът е Cortex-A53 на 1.6Ghz. Абсолютно базов Андроид без никакви доработки. Досега съм нямал никакви проблеми. Купих си я от промоция в AliExpress за около 300 долара, като в тази цена влизаше и доставката с DHL. Пристигна за около седмица и си го обмитих сам много лесно (при интерес мога да дам повече подробности на лични). Нарочно я взех с чист екран, без допълнителни бутони.


                        Екстрите, с които дойде:


                        1. Задна камера - монтира се много лесно и работи отлично - голямо удобство се оказа
                        2. Видеорегистратор - отделна HD камера, която се свърза с един от трите USB порта на мултимедията, има си собствен слот за SD карта и отново работи много добре.
                        3. TPMS система - евтиният вариант с капачки на винтилите за сензори, които се свързват безжично с мултимедията - отново работи изненадващо добре. Това си беше изненада, понеже не пишеше, че го има в поръчката.
                        4. Евтин OBD2 Bluetooth адаптер. Мултимедията дойде преинсталирана с платената версия на Torque - няма как да замени професионална диагностика, но за тези пари е удобно да си четеш грешките
                        5. Навигация, която поддържа двете системи: GPS + Glonass. Ползвам основно Waze, но имам и офлайн софтуер: iGo и Sygic. Има 2 отделни външни GPS антени.
                        6. 4G - има собствен слот за Micro SIM карта - има изведена външна 4G антена с отлично покритие. Както писах по-горе - ползвам основно онлайн навигация
                        7. Поддържа ми всичките бутони на волана
                        8. Няма DVD и падащ панел

                        Като допълнителни екстри може да се поръчат тунери за цифрова телевизия и цифрово радио - на мен лично не ми трябват.

                        Озвучаването съм го решил с USB DAC, който вързах директно към усилвателя в колата - слушам музика от Foobar за Андроид. За съжаление шумоизолацията ми изобщо не е на ниво, и така целият ефект се губи. Иначе си има вграден някакъв евтин усилвател (пише 4 x 30W) за директна връзка към колоните в колата. Има и стандартните чинчове за връзка с външен усилвател, субуфер и т.н.


                        Като слаби страни:
                        1. Вградената WiFi антената е много слаба и трудно се хваща читав сигнал - това го оправих с допълнителна доработка - изведох си RP-SMA конектор (има достатъчно място на корпуса отзад) и вързах външна 7dbi антена на 2.4Ghz
                        2. Вградения микрофон е слаб и се наложи да си поръчам отделно външен - има си предвиден 3.5мм конектор. С него вече ме чуват добре, като ползвам мултимедията за телефонни разговори.

                        Като цяло работи добре, не лагва, за една година ползване ми е забивало максимум 1-2 пъти (това при мен, колата се ползва и от друг човек). Инсталирах си го сам за около 4-5 часа - основно ме забави окабеляването, понеже се старах да скрия всички кабели. Вървят си всички стандартни андроидски приложения и даже може да се root-ва.
                        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                          Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                          Повече от година ползвам китайска 2din мултимедия със 7" екран, като си я избрах много внимателно след доста четене предимно из руските форуми. 8 ядра, 2GB RAM + 32GB ROM. Процесорът е Cortex-A53 на 1.6Ghz. Абсолютно базов Андроид без никакви доработки. Досега съм нямал никакви проблеми. Купих си я от промоция в AliExpress за около 300 долара, като в тази цена влизаше и доставката с DHL. Пристигна за около седмица и си го обмитих сам много лесно (при интерес мога да дам повече подробности на лични). Нарочно я взех с чист екран, без допълнителни бутони.


                          Екстрите, с които дойде:


                          1. Задна камера - монтира се много лесно и работи отлично - голямо удобство се оказа
                          2. Видеорегистратор - отделна HD камера, която се свърза с един от трите USB порта на мултимедията, има си собствен слот за SD карта и отново работи много добре.
                          3. TPMS система - евтиният вариант с капачки на винтилите за сензори, които се свързват безжично с мултимедията - отново работи изненадващо добре. Това си беше изненада, понеже не пишеше, че го има в поръчката.
                          4. Евтин OBD2 Bluetooth адаптер. Мултимедията дойде преинсталирана с платената версия на Torque - няма как да замени професионална диагностика, но за тези пари е удобно да си четеш грешките
                          5. Навигация, която поддържа двете системи: GPS + Glonass. Ползвам основно Waze, но имам и офлайн софтуер: iGo и Sygic. Има 2 отделни външни GPS антени.
                          6. 4G - има собствен слот за Micro SIM карта - има изведена външна 4G антена с отлично покритие. Както писах по-горе - ползвам основно онлайн навигация
                          7. Поддържа ми всичките бутони на волана
                          8. Няма DVD и падащ панел

                          Като допълнителни екстри може да се поръчат тунери за цифрова телевизия и цифрово радио - на мен лично не ми трябват.

                          Озвучаването съм го решил с USB DAC, който вързах директно към усилвателя в колата - слушам музика от Foobar за Андроид. За съжаление шумоизолацията ми изобщо не е на ниво, и така целият ефект се губи. Иначе си има вграден някакъв евтин усилвател (пише 4 x 30W) за директна връзка към колоните в колата. Има и стандартните чинчове за връзка с външен усилвател, субуфер и т.н.


                          Като слаби страни:
                          1. Вградената WiFi антената е много слаба и трудно се хваща читав сигнал - това го оправих с допълнителна доработка - изведох си RP-SMA конектор (има достатъчно място на корпуса отзад) и вързах външна 7dbi антена на 2.4Ghz
                          2. Вградения микрофон е слаб и се наложи да си поръчам отделно външен - има си предвиден 3.5мм конектор. С него вече ме чуват добре, като ползвам мултимедията за телефонни разговори.

                          Като цяло работи добре, не лагва, за една година ползване ми е забивало максимум 1-2 пъти (това при мен, колата се ползва и от друг човек). Инсталирах си го сам за около 4-5 часа - основно ме забави окабеляването, понеже се старах да скрия всички кабели. Вървят си всички стандартни андроидски приложения и даже може да се root-ва.


                          А какъв модел е , много добре звучи . Или може и линк .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                            Спарки, а как ще го натъпчеш тоя 2-din ? Фабричния отвор е за 1-din. Трябва да се режат пластмасите отзад.

                            Иначе аз телефона си го слагам на таблото пред километража и си гледкам. Леко в ляво скрива само оборотомера. Километража се вижда.

                            Аз съм мераклия за видеорегистратор и задна камера.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Спарки, а как ще го натъпчеш тоя 2-din ? Фабричния отвор е за 1-din. Трябва да се режат пластмасите отзад.
                              Объркал си се нещо. Нищо не се реже ни отпред, ни отзад. Говорим за терано след 2002-ра.

                              Ето пример:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:htc_nissan_terrano_installazione_2.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5793250

                              Ето още:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7356e15s-1920.jpg
Прегледи:1
Размер:666.2 КБ
ID:5793251


                              Оригиналното е такова:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r-800-600-nissan-terrano-2-7-tdi.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5793252
                              Последно редактирано от sparkybg; 02-07-18, 10:35.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X