Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

    Неведнъж е обсъждано - GPS дава скоростта много по-точно от скоростомера в колата, при сравнително постоянни скорости над 30-40 км/ч.
    При по-ниски скорости нещата постепенно се обръщат.
    Вярно е, че абсолютната грешка на GPS е сравнително голяма спрямо разстоянията между отделните точки на измерване, но има много добри филтри с които се получава типична грешка +/- 1 км/ч.
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

      Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
      Прав си колега за точността, но не забравяй, че ГПС-а мери скоростта на точката по права линия и не отчита завоите. Така, че реално ти изминаваш по дълъг път от този, по който пресмята скоростта той и реално скоростта ти е по-висока от отчетената от него.
      Най-точното сравнение в реални условия което съм успял да направя по въпроса е на отсечката м/у Долни и Горни Дъбник - около 4 километра прав равен участък. Разликите се меняха от 5 км/ч при 40 км/ч до 20 км/ч при около 143-144 км/ч (на колата). Така, че подкрепям твърдението си.

      Коментар


      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

        Относно гореспоменатият сайт от SunShine е изпробван и точно от месец назад ми показа всички вояжи. Не зная обаче дали тези тракове примерно могат да бъдат записани и изпратени за подобряване точността на картата. Аз съм 765Т и той явно сам си записва траковете, без да съм му включвал регистъра на пътуванията. До колкото разбирам този регистър показва на самата карта на GPS, пътуванията. Аз бях писал до тима разработващ картата на БГ за едно несъответствие, при което ми казаха, че за да запиша съответното място в случая трябва да съм включил "извън пътя".
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

          Ако се окаже че тези тракове могат да помогнат за подобряване на картата доста ще пратя на екипа.

          Но нека някой по-разбиращ се изкаже.


          Иначе е доста добре уреден сайта и показва дори денивелация... абе благинка е макар че "уж" не поддържа нюви серията.


          Надявам се да не се "светнат" гармин и да спрат кранчето.
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

            Колеги, някой ако знае за какво става - дума да помогне. С Nuvi 255 BG съм и версия 6.20. Забелязах, че откакто стигнах до вресия на фирмуера 6.00, уредът записва тракове, но след това не ги плейва. Просто ги отваряш и колата и часовникът си седят на едно място. Може ли да се дължи на препълнена памет, защото след като качих новата европейска карта, ми останаха няколко Мгба?

            Коментар


            • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

              Файла "GPS.bin" от папка "debug \ датата на трака " го копираш (или местиш) в "Garmin\Logs\същата дата на трака като горната" (иначе не виждам записите в Play). Когато дадеш Play и маркираш някой запис се отваря инфо за записа. Там оставаш отметка само на GPS. Количката върви до първото натискане на Stop. После замръзва и трябва да повторя пак всичко от Play.

              Коментар


              • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                Файла "GPS.bin" от папка "debug \ датата на трака " го копираш (или местиш) в "Garmin\Logs\същата дата на трака като горната" (иначе не виждам записите в Play). Когато дадеш Play и маркираш някой запис се отваря инфо за записа. Там оставаш отметка само на GPS. Количката върви до първото натискане на Stop. После замръзва и трябва да повторя пак всичко от Play.
                Файлът знам, че се мести, но това с отметките не съм го пробвал. Иначе преди си вървеше и без да се махат отметки.

                Коментар


                • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                  Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                  с помоща на Milstan :

                  На Nuvi710 работи! Ето как става:
                  1. Първо трябва да сте позиционирани (да сте хванали сигнал). Иначе пак се появява менюто за запис на лог , но естествено не е активно.
                  2. Влизате в режим на карта (Виж карта).
                  3. Тапвате върху количката и се появява подменюто "Къде съм".
                  4. Последните две точки могат да се обединят с "Гаечен ключ > Къде съм"
                  5. В това подменю имате три надписа:
                  а)Моето положение
                  б)Най-близък адрес
                  в)Най-близка пресечка
                  И отдоли под тях имената на съответните улици.
                  6. Натискате върху надписите (леко под тях) в сътветния ред:
                  - Най-близка пресечка
                  - Най-близък адрес
                  - Най-близък адрес
                  - Най-близка пресечка
                  7. Появява се менюто за запис на лог.

                  Здравейте колеги !Някой правел ли го е това на Nuvi 310 ,че аз нещо немога да се оправя или пък не става ?Има много изписано и засега ми е пълна каша и може да бъркам !Ако някай помогне ,или каже дали става или не ще му бъда благодарен !
                  Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                  костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                  Коментар


                  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                    В заглавието е написано :Nuvi2XX , Nuvi7XX.

                    Коментар


                    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                      Здравейте колеги! Някой имал ли е проблем с конвертирането на файловете на траклога с wNutrak ?
                      Аз така и не успях, въпреки ,че е програмката е доста простичка и няма почти никакви настройки. На снимките се вижда какви съобщения ми дава. Опитвах най различни варианти и нищо. Предполагам , че нещо пропускам . С Nuwi 255W съм , версия на софтуера 6.0 ако има някакво значение.
                      Прикачени файлове
                      Диян Димитров

                      Коментар


                      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                        Конвертира се файла GPS.bin от директория debug\дата на трака..

                        Коментар


                        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          Конвертира се файла GPS.bin от директория debug\дата на трака..
                          Нямам такава директория нито поддиректория в папка Garmin и преди нея .
                          Прикачени файлове
                          Диян Димитров

                          Коментар


                          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                            Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                            Нямам такава директория нито поддиректория в папка Garmin и преди нея .

                            При мен е преди папка Garmin.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: До: Нуви 2xx-запис на тракове

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Може би е добра идея да се редактира заглавието на темата, щото се почна от Нуви 2хх и се стигна до Нуви 2ххW.....
                              Здравейте, приятели !
                              Сега е момента да благодаря на всички Вас, които сте писали по тази тема! Доволен съм защото с ваша помощ "пипнах" моето Nuvi 250W - HWID 737, SW 4.00, Audio 2.0, GPS SW 3.00s .
                              Всичко направих по начина описан тук.
                              Имах известни затруднения, за които не видях да е писано до този момент и за това сега ще ги споделя, за да нямат проблеми хората които са решени да обогатят своята навигация с още една функция.
                              Първият проблем възникна в резултат на това, че моето Nuvi бе с активирана защита "Garmin Lock" (PIN code) и не искаше да влезе в режим "Load...". Ако и вашето до този момент е в това състояние - дезактивирайте тази опция от менюто "Сигурност" на апарата. После, след цялата процедура, пак може да си я активирате.
                              Свалете необходимия софтуер за вашият навигатор от тук (ако нямате SD карта) или от тук (ако сте поставили SD карта), като изхождате от вашата хардуерна версия на устройството (HWID ХХХ).

                              Бъдете акуратни - гледайте добре !!!

                              Аз имам SD карта в страничния слот на уреда - моето устройство е с HWID=737 и желая траковете да се съхраняват в картата, т.е. избирам втория вариянт и хоп - цъфна втория проблем.
                              Бутах си главата доста, но го реших и него - в папката получена след разархивиране на архива, файла с име 073701000400en_sd.rgn трябва да се преименува на 073701000400.rgn , след което всичко стана т.е получих "тунингован" Nuvi 250W с възможност за запис на тракове в SD картата.
                              Или нагледно показано - виж снимки 1,2,3,4 и 5.
                              Обърнете внимание, че бутоните не са активни (снимка 5)...! Не се стряскайте..! Изчакайте известно време, за да се конектне Nuvi-то към спътниците и проверете пак. Вече трябва да имате активен бутон "Start Recording" (снимка 6). Като се замислите малко - виждате, че това е напълно логично... Сега досещате ли се, защо бутона "Start Playback" (снимка 6) не е активен ??? Е, ако не - ще Ви помогна... Защото все още не сте записали първият си трак...(т.е папката Logs в директорията Garmin на SD картата я няма или е празна). Пробвайте да запишете някакъв трак и пак погледнете състоянието на бутоните. Вече трябва да ги видите активни (снимка 7). Ако все още не е така - закачете уреда към компютъра и направете ръчно папка Logs в директорията Garmin на SD картата, след което пробвайте да запишете някакъв трак.
                              Ако не ви се излиза с колата - можете да включите уреда в режим на симулация и да изпълните процеса на запис. Проверете отново - ако виждате картинката (снимка и ако може да възпроизвеждате записа с бутона "Start Playback" всичко е готово.

                              Може да се радвате на новата функция "Save Track" на вашето Nuvi.

                              ВАЖНО !!!

                              При работа с навигация в която няма поставена SD карта нещата са аналогични, но има едно голямо "НО" - задължително трябва да заредите софтуера предназначен за работа без SD карта, в противен случай се получава визуална измама - уреда показва,че записва трак,а реално - запис в папката Logs в директорията Garmin на уреда - липсва !
                              Това се получава и ако извадите SD картата от уред работещ до момента с такава и пробвате да записвате. Тук при тази ситуация би трябвало да излезе съобщение от вида "Моля поставете SD карта", но такова аз не видях, което ме кара да мисля, че това е недостатък на самия гармински софтуер.

                              Като послеслов на този пост бих желал да задам моите въпроси, на които ще се радвам да получа отговори.

                              Те са:

                              1) Записаните тракове се използуват за картографиране на непознати места (изготвяне на карти) или имат и друго предназначение... Какво е то?

                              2) След като имам записани тракове в уреда - възможно ли е да се движа по тях (да се извършва рутиране) и ако "да" как се прави от менюто на апарата?

                              3) Записаните тракове се изтриват само от компютъра, чрез изтриване на съдържанието на папката Logs или може и от менюто на апарата - ако може как става това?
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                                Здравейте, понеже нямам време да чета темата, ето как успях да извадя трак от регистъра на пътуванията на гармин нуви 255w. В папка /Garmin/GPX в устройството има вдин файл - current.gpx . Той се отваря с Map Source и оттам редактирането става като се изтрият ненужните тракове и се остави само този, който ви интересува - те са сортирани по време, така че е лесно.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X