Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

    Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
    в папката с същия номер
    ОК! Стана, мерси! А какъв е смисълът за записваш тракове?

    Коментар


    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

      Първоначално публикуван от nextvasko Преглед на мнение
      И при мен на 265W е така.
      Записаните тракове си изтегляш с MapSource като включиш устройството в компа и с бутона Receive from Device, маркираш tracks и запазваш файла.
      Ако не се лъжа с MapSource се вади само стандартния трак , залепен към пътя (регистър на пътуванията). А да се изкара лога трябва файловете да се обработват с програмката WNuTrak:
      http://www.anpo.republika.pl/files/wnutrak016a.zip

      П.П. И за да е активен бутона StartPlayback е писано на предната страница:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=193
      Последно редактирано от milstan; 01-09-09, 19:36.

      Коментар


      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

        Добре, никой не каза какъв е смисълът от записването на траковете. Аз си го обяснявам така: Ако пътувам някъде, където няма подробна карта в OFRM и си запиша трак и след това го мина през mapsource при следващо пътуване, nuvi вече ще ми го дава като възможност. Така ли е?

        Коментар


        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

          Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
          Добре, никой не каза какъв е смисълът от записването на траковете. Аз си го обяснявам така: Ако пътувам някъде, където няма подробна карта в OFRM и си запиша трак и след това го мина през mapsource при следващо пътуване, nuvi вече ще ми го дава като възможност. Така ли е?
          не е така, но можеш да го изпратиш на екипа и те ще го включат в следващата версия.
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

            Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
            не е така, но можеш да го изпратиш на екипа и те ще го включат в следващата версия.
            А какво им пращам - направо bin файла, или трябва да се обработи?

            Коментар


            • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

              За тях сигурно е по - лесно да е конвертиран до *.gpx.
              http://www.anpo.republika.pl/files/wnutrak016a.zip

              Коментар


              • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                А какво им пращам - направо bin файла, или трябва да се обработи?
                ako ти е трудно с обработката, просто изпрати всички файлове от LOG директорията ти
                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                Коментар


                • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                  Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                  ako ти е трудно с обработката, просто изпрати всички файлове от LOG директорията ти
                  Но вероятно предварително трябва да преместя там bin файловете, защото при мен ги записва в debug.

                  Коментар


                  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                    Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                    Но вероятно предварително трябва да преместя там bin файловете, защото при мен ги записва в debug.


                    да и като ги сабираш гледаи да не обуркаш номерата и като ги сабереш правиш един архив и ги прашташ

                    Коментар


                    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                      Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                      да и като ги сабираш гледаи да не обуркаш номерата и като ги сабереш правиш един архив и ги прашташ
                      А какво значи Изпращайте тракове БЕЗ „LOCK ON ROAD” и без „SAVE”!

                      Коментар


                      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                        Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                        А какво значи Изпращайте тракове БЕЗ „LOCK ON ROAD” и без „SAVE”!
                        Навигационните софтуери имат опция "Lock on road", "Keep position on road" или нещо друго в този смисъл. При включена такава опция, GPS-ът ще показва местоположението върху най-близкия път, нанесен на картата, дори и според действителните координати то да е на някакво разстояние от него.
                        Т.е. не се показва реално отчетеното местоположение.

                        Когато има включено записване на трак, изминатия път се записва от приемника в т. нар. "Active log", като броят на записаните точки може да е няколко хиляди. При записване на трака обаче, софтуерът автоматично редуцира точките до максималния лимит, който може да се използва от GPS-а - 500. Резултатът е силно влошаване на качеството на трака, което е илюстрирано на прикачената картинка (червеният трак е с редуциран брой точки).


                        Именно поради горните причини е необходимо при предоставяне на тракове за включване в картата споменатите опции да не се използват.
                        Прикачени файлове
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                          Именно поради горните причини е необходимо при предоставяне на тракове за включване в картата споменатите опции да не се използват.[/QUOTE]

                          Ясно, не трябва да се ползват, но аз не съм ги срещал в менюто на nuvi, как да ги премахна?

                          Коментар


                          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                            Като записваш трак(log) по обсъжданата в темата процедура.
                            Последно редактирано от milstan; 05-09-09, 09:47.

                            Коментар


                            • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                              на твоето устроиство задай му извън пътя и тогава записвай трака

                              но в това положение ти се губи рутирането

                              Коментар


                              • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                                здравейте
                                за nuwi- 225W става ли и ако може как.
                                защото в моето nuwi има папка DEBUG но няма папка LOG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X