Re: MapSource - проблеми и въпроси
Един въпрос, свързан с търсенето. От менюто Find - Find Nearest Places... излиза прозорчето. Давам му All Points Of Interest, след това в полето containing задавам някакъв стринг и в долната част на прозорчето се появяват POI, в чиито имена се съдържа дадения стринг. Те са подредени според отдалечеността си от мястото, където е центриран екрана (т.е. където е crosshair ако в включен), като започват от най-близката. По никакъв начин не мога да разбера, обаче как програмата определя кои точки да покаже и кои не. Давам пример.
Поставям crosshair някъде в центъра на Одрин (картата е NavCity 201.07). В полето containing пиша само буквата "а". Излизат ми 14 точки, като най-далечната е на 1.66 км. Добавям буквата "v" за да стане "av". Сега показва 7 точки, като най-далечната е на 1.27 км. Дотук логично, но като добавя "m" така, че стрингът да стане "avm" ми показва 19 точки, като най-далечната е на 174 км. Не мога да си го обясня, защото всички точки, които съсдържат "avm" съдържат и "av", да не говорим за "a". Пробвах с други съчетания - същата работа. Някой знае ли защо се получава така? MapSource е 6.16.3
Един въпрос, свързан с търсенето. От менюто Find - Find Nearest Places... излиза прозорчето. Давам му All Points Of Interest, след това в полето containing задавам някакъв стринг и в долната част на прозорчето се появяват POI, в чиито имена се съдържа дадения стринг. Те са подредени според отдалечеността си от мястото, където е центриран екрана (т.е. където е crosshair ако в включен), като започват от най-близката. По никакъв начин не мога да разбера, обаче как програмата определя кои точки да покаже и кои не. Давам пример.
Поставям crosshair някъде в центъра на Одрин (картата е NavCity 201.07). В полето containing пиша само буквата "а". Излизат ми 14 точки, като най-далечната е на 1.66 км. Добавям буквата "v" за да стане "av". Сега показва 7 точки, като най-далечната е на 1.27 км. Дотук логично, но като добавя "m" така, че стрингът да стане "avm" ми показва 19 точки, като най-далечната е на 174 км. Не мога да си го обясня, защото всички точки, които съсдържат "avm" съдържат и "av", да не говорим за "a". Пробвах с други съчетания - същата работа. Някой знае ли защо се получава така? MapSource е 6.16.3
Коментар