Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: MapSource - проблеми и въпроси

    Значи правя си маршрута и го изпращам в нувито, и там в папка ''любими'' ми се появяват само първата и последната точка от маршрута.
    Аз ли нещо неправя правилно или нувито няма такива опции...

    Коментар


    • От: MapSource - проблеми и въпроси

      Когато колегата "Александър" направи firmware и за твоя модел ще можеш да качваш маршрути. За сега само на моднат 13ХХ и 14ХХ.
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97607

      Коментар


      • От: MapSource - проблеми и въпроси

        Кога евентуално може да се очаква и за моделите 12ХХ ?

        Коментар


        • От: MapSource - проблеми и въпроси

          Следете оригиналната тема:
          http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...collapsed&sb=5

          Коментар


          • От: MapSource - проблеми и въпроси

            Аз ли нещо не се справям с MapSource или версията ми е нещо ограничена, но не мога да заредя едновременно две неща, примерно трак и точки от маршрута или пък два трака.
            Когато зареждам от Орегона текущата следа и точки с Reseive From Device ми се е получавало да изкарам едновременно и трака и следата, но ако искам да си заредя неща от предните дни не се получава.
            Иначе два трака съм сглобявал в един с copy-paste между два отворени MapSource
            Има ли вариант да сглобявам трак с точки (примерно правени от друг) в един файл?
            http://drakavarna.hit.bg/
            GPS GARMIN OREGON 450 - на 1075 km пеша :)

            Коментар


            • От: MapSource - проблеми и въпроси

              Има, активирай си тулбара track edit и там има инструменти за разцепване, събиране и др. Активира се с десен клавиш върху някой от тулбарите и го избираш.

              Коментар


              • От: MapSource - проблеми и въпроси

                Точно този толбар си ми е активиран, с него си чистя таралежа от грешките при почивките и всякакви други интервенции по заредения трак
                Основната ми болка е, че не мога да събера заедно точки от маршрута с някой трак. MapSource не желае да отвори два едновременно GPX файла (виждам само трака или само маркираните точки)
                http://drakavarna.hit.bg/
                GPS GARMIN OREGON 450 - на 1075 km пеша :)

                Коментар


                • От: MapSource - проблеми и въпроси

                  Copy/Paste е решението. Копираш си това което ти трябва, отваряш другия фаил и го пеистваш. Само трябва да са с различни имена обектите, защото иначе няма да стане.

                  Коментар


                  • От: MapSource - проблеми и въпроси

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Copy/Paste е решението. Копираш си това което ти трябва, отваряш другия фаил и го пеистваш. Само трябва да са с различни имена обектите, защото иначе няма да стане.
                    Благодаря,
                    Точно така се получи , въреки че е си е куца работа. След това си се записаха успешно заедно в gpx файл.
                    Сега разучавам що е то gdb файл (предполагам garmin data base), щото MapSource упорито ми предлага по подразбиране да записвам в този формат и дали ще мога да го пратя обратно към Орегона.
                    http://drakavarna.hit.bg/
                    GPS GARMIN OREGON 450 - на 1075 km пеша :)

                    Коментар


                    • От: MapSource - проблеми и въпроси

                      Здравейте, инсталирах си Мапсорса и си изтеглих карти и по специално Бг топо, но не мога да ги вкарам в Мапсорса. Кажете ми къде са възможните грешки?
                      Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • От: MapSource - проблеми и въпроси

                        Колеги имам един въпрос.Наложи се да си преинсталирам оп.с-ма,инсталирах наново Мапсорса и бг картата 4.90а но картата ми е заключена и неще да сработи.Дайте съвет какво да правя.

                        Коментар


                        • От: MapSource - проблеми и въпроси

                          Колега, явно в тоя няма да ни обърнат внимание, аз съм писал въпроса си още на 4-ти, сигурно не се чете тук!

                          Коментар


                          • От: MapSource - проблеми и въпроси

                            Въпроси свързани с OFRM ги задайте във формата за контакти на www.karta.bg или на е-мейла за поддръжка на клиенти karta мaимункa offroad-bulgaria.com. Естествено трябва да се лицензирани собственици на OFRM за да получите помощ.

                            Коментар


                            • От: MapSource - проблеми и въпроси

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Въпроси свързани с OFRM ги задайте във формата за контакти на www.karta.bg или на е-мейла за поддръжка на клиенти karta мaимункa offroad-bulgaria.com. Естествено трябва да се лицензирани собственици на OFRM за да получите помощ.
                              Какво.ще рече да съм лицензиран собственик на OFRM?:
                              1.Да съм си закупил картовия продукт - нещо което съм направил!
                              2.Да съм регистрирал продуктите,които ползвам в сайта на Garmin.
                              Знам ли може пък тука в БГ. да е прието да се молиш за съвет и помощ,пък ако се смили някой над теб да ти помогне!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                              До колкото съм запознат форумите са за взаимопомощ и обмяна на опит.
                              Мапсорса и картата в сътрудничество с Garmin ли са разработени?

                              Коментар


                              • От: MapSource - проблеми и въпроси

                                Ами аз ви насочих от къде може да получите помощ за OFRM, тъй като проблема с отключването могат да го решът тези от поддръжката на ОФРМ. Ако моя пост не смятате че е "помощ" и времето което отделих смятате, че е недостатъчно и заслужавате повече - то проблема си е изцяло ваш!

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X