Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
    Мислех, че съм задал елементарен въпрос и чак ще се смеете, но или разбирачите ги няма или не е чак толкова лесен или бърз за обяснение отговора. Няма нищо спешно де. Ще следя темата по-натам.
    В първата част си познал - елементарен е...
    Може и заради това да няма отговори...
    С POI лоудера не може да отваряш файлове с разширение gpi.
    Така, че - търсиш си такива с разширениe gpx и ги трансформираш в gpi с POI лоудера, като там си въвеждаш нужните опции - при каква скорост и на какво разстояние да те информира, каква картинка да ти изкарва или звукова сигнализация и т.н. Може и без тях - тогава ти ги прави стандартни... За това - трябва да си направиш и звуците, както и картинките...(техните размери, файлови формати, имена и разширения) и как става всичко това - всичко е описано някъде из форума. Поразрови се!!

    Успех!!!
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

    Коментар


    • До: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
      В първата част си познал - елементарен е...
      Може и заради това да няма отговори...
      С POI лоудера не може да отваряш файлове с разширение gpi.
      Така, че - търсиш си такива с разширениe gpx и ги трансформираш в gpi с POI лоудера, като там си въвеждаш нужните опции - при каква скорост и на какво разстояние да те информира, каква картинка да ти изкарва или звукова сигнализация и т.н. Може и без тях - тогава ти ги прави стандартни... За това - трябва да си направиш и звуците, както и картинките...(техните размери, файлови формати, имена и разширения) и как става всичко това - всичко е описано някъде из форума. Поразрови се!!

      Успех!!!
      Ами ще потърся още малко и ако не стане го зарязвам, щото мисля другата седмица да посетя, така или иначе един GPS фен. Не мога да разбера защо като имам gpx ще ги трансформирам в gpi. Не може ли направо да ги заредя в покета? Още повече явно ПОИ Лоудъра не чете gpi, но ги трансформира в такива?! Щом обаче ще има и настройки с ква картинка, че и звук нещо занимавка става. Аз просто мислех, че файловете с камери, дето ги давате се зареждат и готово. Както и да е. Ще поровя още малко, като остане време, ако не ще търся жокери.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • До: Спийд камери България (в разработка)

        Виж сега, .gpi файла се копира директно в папка Garmin\POI\ на устройството, ако нямаш папка POI, то си създаваш една такава.
        Ако обаче искаш да ръчкаш POILoader, то тогава си взимаш "суровите" файлове (.gpx, .csv и прочие) от контейнера описан в подписа на
        gadev и си играеш както ти е обяснил kihi.
        Май е това в общи линии...
        Последно редактирано от darkstar_; 15-11-09, 15:41.

        Коментар


        • До: Спийд камери България (в разработка)

          Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
          Виж сега, .gpi файла се копира директно в папка Garmin\POI\ на устройството, ако нямаш папка POI, то си създаваш една такава.
          Ако обаче искаш да ръчкаш POILoader, то тогава си взимаш "суровите" файлове (.gpx, .csv и прочие) от контейнера описан в подписа на
          gadev и си играеш както ти е обяснил kihi.
          Май е това в общи линии...
          Е това вече звучи смислено. Просто обяснение за прост човек, като мен .Благодарности! Нямах папка POI, но си направих преди няколко дни. Сега ще си копна gpi-то вътре и готово.
          Последно редактирано от marin199; 15-11-09, 17:45.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • До: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
            Е това вече звучи смислено. Просто обяснение за прост човек, като мен .Благодарности! Нямах папко POI, но си направих преди няколко дни. Сега ще си копна gpi-то вътре и готово.

            Успех!!
            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

            Коментар


            • До: Спийд камери България (в разработка)

              Местата на полицаите по пътя Варна-Златни пясъци са точни но има и още доста. Поне половината места ги няма. Ако трябва да се опишат всички възможни места гпс-а няма да млъкне по пътя. По тоя път катаджиите са по активни лятото. Тогава винаги има засада по всяко време. През нетуристическия период е по слабо присъсвието им. Излизат само ако са огладнели. Обикновенно застават на места където никога не стават катарсофи. Интересна е точката на спирката на Евксиновград. Там като стане 1 Август до към 20-ти денонощно има катаджии заради депутатите които почиват там. С една кола патрулират там, туй ще рече че като видите катаджия 95% е сигурно че друга засада няма да видите. Имам наблюдение над тоя път . Живея там и го минавам по два пъти на ден. Ако искате мога да ви пратя и другите възможни точки където съм виждал полицаи но мисля че ще станат прекалено много. Според мен по тоя път си карайте по знаците, и без това през лятото си е голяма касапница там.
              Garmin nüvi® 205 (Денка)
              Nissan X-trail

              Коментар


              • До: Спийд камери България (в разработка)

                milstan, kihi, chavdarlk, gr_kanev, gadev, gkostadinov, vhpvhp, ivopp, lapostolov68, vtolev, houser, darkstar :

                страшни сте! става ми все по-хубаво, че си взех nuvi-то.

                Коментар


                • До: Спийд камери България (в разработка)

                  Хм какво ли не направих но speed cameri 90 не изкат да работят
                  с другите няма проблем с нуви 205 сам пробвано с симулация
                  ако има някои от Ахелой т.467 и Поморие т.414 да ги пробва как е на живо и дали си работят добре че проблема е само с две точки

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                    Хм какво ли не направих но speed cameri 90 не изкат да работят
                    с другите няма проблем с нуви 205 сам пробвано с симулация
                    ако има някои от Ахелой т.467 и Поморие т.414 да ги пробва как е на живо и дали си работят добре че проблема е само с две точки
                    При nuvi 200 проблема със звуковото предупреждение е още по-сериозен.Липсва такова при speed cameri-90,speed cameri-130:т.510,speed cameri-60:т. 416-Шереметя,418-Микре,421-Благоевград,speed cameri-50:т. 008-Аксаково.При другите точки звуковото предупреждение функционира.Използвах готовия GPI файл,комилирах такъв с "Гергана" и без,но не,та не и не.
                    --------------------------------------

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България (в разработка)

                      прикачвам един файл само със спийд камерите (only speed cams) и един файл със всички точки. поиграх си на нуви 250W и тествах файла само със спийд камерите на симулация - работи нормално. проверих специялно т.аксаково, шереметя, ахелой - нямаше проблеми. на ахелой и поморие предупреди само веднъж, защото симулираната скорост беше 78 км/ч , т.е. под ограничението на точката от 90км/ч.
                      Прикачени файлове
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България (в разработка)

                        При мен на mobileXT за symbian и тези две версии не работят

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България (в разработка)

                          Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
                          При мен на mobileXT за symbian и тези две версии не работят
                          ok, колега. опитай да генерираш пои файл от gpx файловете и ако работи го качи тук. не виждам никаква причина да не работи пущината, а нямам мобайл хт за проба.
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България (в разработка)

                            only speed cams Тез при мен заработиха ще може ли и gpx Файла

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
                              При мен на mobileXT за symbian и тези две версии не работят

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              ok, колега. опитай да генерираш пои файл от gpx файловете и ако работи го качи тук. не виждам никаква причина да не работи пущината, а нямам мобайл хт за проба.
                              Здравейте и аз съм с MobileXT (последната версия 5.00.50) на Е71 до сега не съм имал проблем след конвертиране от gpx с POI Loader-a но четох в някакъв форум че на весия 5.00.20 прави някакви проблеми затова препоръчвам на колегата да провери и ако е възможно да ъпдейва ако вече не е с последната версия.

                              Поздрави Владислав
                              Последни версии на SpeedCameras за Garmin Mobile XT
                              http://rammsteingarminmobilext.hit.bg

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България (в разработка)

                                Ами тези, дето сме с UIQ телефони нямаме много избор
                                Последната версия за тази платформа е 5.00.20.
                                Опитвал съм да инсталирам и 5.00.30/50 но става меко казано мазало

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X