Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България

    Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
    Качих направо gpi файла, но на симулация отново не предупреждава. На живо не съм пробвал какво се случва.
    на живо ще е най-сигурно. моля някой да сподели.компилирал съм на 2 различни компа с последните версии на poi loader. надявам се да е преодолян проблема. не виждам причина да изчезне предупреждението само на спийд камерите.
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • До: Спийд камери България

      Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
      на живо ще е най-сигурно. моля някой да сподели.компилирал съм на 2 различни компа с последните версии на poi loader. надявам се да е преодолян проблема. не виждам причина да изчезне предупреждението само на спийд камерите.
      Не съм пробвал твоя gpi. От gpx, които си дал на кирилица си компилирах gpi на компа за отделните категории и всички си свири както си му е редът.

      Коментар


      • До: Спийд камери България

        Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
        Не съм пробвал твоя gpi. От gpx, които си дал на кирилица си компилирах gpi на компа за отделните категории и всички си свири както си му е редът.
        Пробвай тази на Ахелой която е 90 кл при мен на симулация не работи ни ума ни дума все едно я няма дали защото е сложена малко в страни от путя ? с другите няма проблем поне с тези които сам пробвал

        Коментар


        • До: Спийд камери България (в разработка)

          при мен проблема не е с redlight камерите, а със speed камерите. Иначе за засада и redlight предупреждава. По-късно ще пробвам за тази до Ахелой и ще пиша какъв е резултата.

          Коментар


          • До: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
            при мен проблема не е с redlight камерите, а със speed камерите. Иначе за засада и redlight предупреждава. По-късно ще пробвам за тази до Ахелой и ще пиша какъв е резултата.
            Точно за speed камерите става дума точка 467 поне при мен не работи при симулация е така незнам как е на живо

            Коментар


            • До: Спийд камери България (в разработка)

              И за тази при Ахелой не предупреждава. Имах направен gpi файл на версия 53.1 качих него за проба и там си предупреждава. Няма никакъв проблем. От gpx файловете на 53.1 генерирах файл и той работи. има явно някакъв проблем в 53.4

              Коментар


              • До: Спийд камери България (в разработка)

                Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
                при мен проблема не е с redlight камерите, а със speed камерите. Иначе за засада и redlight предупреждава. По-късно ще пробвам за тази до Ахелой и ще пиша какъв е резултата.
                Проблема е както казва колегата само със speed камерите, при версии 53.2, 53.3 и 53.4.
                Интересното е че е само при Garmin Mobile XT за Симбиан, т.е. Nokia. Пробвал съм на симулация и реално Nokia 5800, 5730, E51.
                Oще по интересното е че при симулация и реално при Garmin Mobile XT за Windows Mobile, Garmin Mobile PC и nuwi255W, всичко е ОК и проблема го няма.
                Поздрави!

                Коментар


                • До: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от LRoad Преглед на мнение
                  Проблема е както казва колегата само със speed камерите, при версии 53.2, 53.3 и 53.4.
                  Интересното е че е само при Garmin Mobile XT за Симбиан, т.е. Nokia. Пробвал съм на симулация и реално Nokia 5800, 5730, E51.
                  Oще по интересното е че при симулация и реално при Garmin Mobile XT за Windows Mobile, Garmin Mobile PC и nuwi255W, всичко е ОК и проблема го няма.
                  Поздрави!
                  това означава ли, че проблема е с латинската версия?
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България (в разработка)

                    мм не. пробвах с готовия gpi файла от подписа, но и при нея не предупреждава ...

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България (в разработка)

                      Описаният със звуковото предупреждение проблем се наблюдава и при nuvi 200.Проблемните точки при мен са:416-Шереметя,418-Микре,421-Благоевград,008-Аксаково.
                      --------------------------------------

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от boyaniliev Преглед на мнение
                        Проблемните точки при мен са:416-Шереметя,418-Микре,421-Благоевград,008-Аксаково.
                        За Аксаково няма как да е иначе. Точката е отместена на поне 100 м. напред и 15 настрани от пътя.

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България (в разработка)

                          A: С POIloader, който можеш да си изтеглиш примерно от ТУК.
                          Цитат на обяснението (на английски) :
                          "1 Unpack the file you have downloaded from POIplaza.
                          2 Garmin POI Loader is required to import created customized points of interest.
                          Note: The POI may be displayed as an inaccessible location if the map you are using is not sufficiently detailed."

                          Може би трябва преди това да преобразуваш .txt файла в .csv.
                          POIloader-а работи (преобразува в съвместими с Garmin) с файлове .csv или .gpx


                          Това е цитат от първия пост. Свалям си последния файл с камерите, който е gpi. Отварям си POI Loader и не мога да ги кача, като ми казва, че трябва да са или gpx или csv. Това също е добре. Не знам обаче как да конвертирам файла от gpi в gpx или csv. Поне не виждам такава оция в тоя ПОИ Лоудър. За инфо просто казвам, че нямам МапСорс. Не съм навътре въобще с ГПСите. Имам си Гармин Мобайл ХТ, карта на БГ, ползвам го рядко и просто искам да си кача камерите. Не съм чел цялата тема, но от тоя отговор, който цитирам горе се казва, че gpi се конвертира към gpx и csv с Пои Лоудъра. Е аз поне не виждам как. В мрежата има разни конвертери, но все пак ще ми е интересно какъв е нормалния начин за това.Сигурен съм, че въпроса е елементарен, но кво да се прави.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България (в разработка)

                            Мислех, че съм задал елементарен въпрос и чак ще се смеете, но или разбирачите ги няма или не е чак толкова лесен или бърз за обяснение отговора. Няма нищо спешно де. Ще следя темата по-натам.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              това означава ли, че проблема е с латинската версия?
                              Проблема не е с латинската версия.
                              Латинската версия е ОК с Garmin Mobile XT за Windows Mobile, Garmin Mobile PC и nuwi255W (поне при мен).
                              Проблема е само не сигнализиране за speed камерите, при версии 53.2, 53.3 и 53.4, дори и версията на кирилица и е само при Garmin Mobile XT за Симбиан, т.е. Nokia главно.
                              Пробвал съм 007 Почивка-Варна на симулация и реално и много други само на симулация.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                                Мислех, че съм задал елементарен въпрос и чак ще се смеете, но или разбирачите ги няма или не е чак толкова лесен или бърз за обяснение отговора. Няма нищо спешно де. Ще следя темата по-натам.
                                Просто записваш файла *.gpi в директория Garmin\POI\ на устройството си.

                                POILoader преобразува *.csv или *.gpx в *.gpi, но не и обратно както се мъчиш да го направиш. Почети малко темата и инструкциите на POILoader и ще ти светне.
                                Поздрав!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X