Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България

    Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
    Предложението да се отбелязват и местата, където спират патрулки и гледат за настъпване на линията или за левия завой...
    Е аз затова питах как сам да си направя ПОИ точки. Малко егоистично но като вляза в София примерно няма да ми свири джи пи еса постояно и да ми отвлича само вниманието от пътя. Че доста от тези които се качват в нета са от този род. За мен най важните са камерите и ще си ги отсея само тях.

    Коментар


    • До: Спийд камери България

      Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
      И как се престрои неправилно от дясна лента за Драгичево в лява или от крайна лява за Рударци направо.
      лява за Рударци и направо

      Коментар


      • До: Спийд камери България

        Днес си поиграх да коригирам някои точки други да премахна и т.н. но като генерирам вече точките с програмата и се появява проблем. А имено някои от точките ми ги качва с други кординати и ме праща по Саудитска Арабия примерно. Нещо някъде се бърка работата.

        Коментар


        • До: Спийд камери България

          Първоначално публикуван от latzi Преглед на мнение
          Незнам поради каква причина не са ми качени шотовете от джи пи еса но вместо да кача нови ще напиша точните кординати на точките изброени в предишен мой пост. Отклонение или точност според сателитите е 5 метра.

          Център Монца - N 41,56.834 E 23,05.803 ограничение 60км/ч - камера
          с.Железница - N 41,55.544 E 23,06.517 ограничение 60км/ч - полиция
          гр.Симитли - N 41,53.424 E 23,07.013 ограничение 50км/ч - полиция

          Та това са кординатите, които туко що лично на място съм ги засекъл.
          ок. нанесени поправките. т.422(старата Монца, сега бенз.Лукойл) съм я оставил, за сега. ако е остаряла, наистина, пиши и ще я изтрия
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • До: Спийд камери България

            Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение

            Другото, което ме учудва (освен, ако нещо не съм разбрал правилно) е появата на версия 53 от http://forum.pocketbulgaria.com/view...206180#p206180 . Нещо не мога да схвана какво правихме всъщност с колегите през последните 2 месеца.
            продължавам с нашата версия, защото колегите от pocketbulgaria не са вкарали всички наши точки и корекции(доколкото можах да забележа). ще вкарам всички техни корекции в нашия файл и продължаваме. ние публикуваме само за гармин уреди, колегите се стремят да правят версии за всички програми.
            малко е тъпо да се раздвояват нещата, но докато имам време, ще се занимавам.
            колеги, моля за малко търпение, следващата версия ще отнеме повече време - ще отцъствам от бг за няколко дена.
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • До: Спийд камери България

              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
              ок. нанесени поправките. т.422(старата Монца, сега бенз.Лукойл) съм я оставил, за сега. ако е остаряла, наистина, пиши и ще я изтрия
              Да нека си я има т.422 с нейните си кординати (до сегашните) но вместо център Монца напишете бенз. ЛукОйл.
              Направете нова точка с име център Монца и сложете кординатите които съм дал за местонахождението на този център. Това реално са представителите на Ситроен и Тойота за Благоевград. Така че може и името да промените като напишете например Ситроен.

              Коментар


              • До: Спийд камери България

                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                ок. нанесени поправките. т.422(старата Монца, сега бенз.Лукойл) съм я оставил, за сега. ако е остаряла, наистина, пиши и ще я изтрия
                Наистина е остаряла
                Последните няколко пъти като минавам от там все се зверя да видя камерата, но и така не я открих затова може да се махне
                Друго стара точка е полицията на входа на Банско и тя може да се махне. Аз от както почнах да ползвам навиация там никога не е имало поиция а минавам поне 2-3 пъти в седмицата.
                Често обаче има полиция с радар на разклона за Банско и Разлог ето координатите: N41.52.131 E23.28.587 ограничение 50км/ч.
                Има и стоянка на полиция с радар на входа на Банско на бензиностанцията на петрол с координати: N41.50.662 E 23.29.071 ограничението мисля беше 60км/ч
                За камерата на център Монца и аз потвърждавам координатите

                Това е от мен поздрави

                Коментар


                • До: Спийд камери България

                  Първоначално публикуван от latzi Преглед на мнение
                  Днес си поиграх да коригирам някои точки други да премахна и т.н. но като генерирам вече точките с програмата и се появява проблем. А имено някои от точките ми ги качва с други кординати и ме праща по Саудитска Арабия примерно. Нещо някъде се бърка работата.
                  прегледай тази тема

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България

                    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                    продължавам с нашата версия
                    мисля, че идва време за раздяла с тях, което означава, че тук ще трябва да сме по-организирани!
                    докато имам време, ще се занимавам.
                    с теб съм, предполагам не само аз.
                    колеги, моля за малко търпение, следващата версия ще отнеме повече време - ще отцъствам от бг за няколко дена.
                    не се притеснявай за това...

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България

                      Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                      ок. нанесени поправките. т.422(старата Монца, сега бенз.Лукойл) съм я оставил, за сега. ако е остаряла, наистина, пиши и ще я изтрия
                      Съжалявам но като не ми излизат на време постовете за да си ги редактирам ще се повтарям малко.
                      Тъй като мисля че нещо неможем да се разберем за този център (т.422 а вече т.420) ще изчакам докато отимам права да публикувам постовете си в реално време и да прикачам шотове от джи пи еса за да покажа по нагледно къде какво се намира. Защото все още си съществува център Монца но е на друго място а там дето сте задали точка с такова име има бензиностанция и ограничение с патрул на КАТ.

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България

                        Първоначално публикуван от latzi Преглед на мнение
                        Съжалявам но като не ми излизат на време постовете за да си ги редактирам ще се повтарям малко.
                        Тъй като мисля че нещо неможем да се разберем за този център (т.422 а вече т.420) ще изчакам докато отимам права да публикувам постовете си в реално време и да прикачам шотове от джи пи еса за да покажа по нагледно къде какво се намира. Защото все още си съществува център Монца но е на друго място а там дето сте задали точка с такова име има бензиностанция и ограничение с патрул на КАТ.
                        това , вече го разбрах, старата Монца става пол.засада и се преименува, вярното положение на камерата е отразено, ще го видиш в следващата версия. има колебания дали да не се премахне въобще пол.засада до бенз.Лукойл. чакам още мнения
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България

                          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                          продължавам с нашата версия, защото колегите от pocketbulgaria не са вкарали всички наши точки и корекции(доколкото можах да забележа). ще вкарам всички техни корекции в нашия файл и продължаваме. ние публикуваме само за гармин уреди, колегите се стремят да правят версии за всички програми.
                          малко е тъпо да се раздвояват нещата, но докато имам време, ще се занимавам.
                          колеги, моля за малко търпение, следващата версия ще отнеме повече време - ще отцъствам от бг за няколко дена.
                          OK. Така съм съгласен. Нямам нищо против да се взема информация от където и да било. Аз проверявам още няколко сайта, на които се работи по същата тема, но регионално. Там информацията е по-точна, защото колегите въртят из района си и го познават добре.

                          За мене все още основният проблем е достоверността на информацията. Пресен пример е дискусията около камерите Монца-Симитли. За да подпомогна процеса направих Google Earth версия за спийд камерите и освен за 2 места няма никаква реакция. Със сигурност има монтирани поне 30 кутии за камери. Определено нямаме всичките. Няма ли кой да каже доколо е верен официалния списък (дадох го за коментар)?

                          Само като пример. В pocketbulgaria има твърде много спийд камери. Част от тях не само не са спийд камери, но въобще няма камери на тези места. Затова не искам да се връщаме към този вариант. Освен това тук работим по версия за Garmin, която си има своите особености. Специално искам да помоля колегата milstan да не смесва механично двете теми.

                          Преди време бях дал за коментар вариант за формат на имената и другата информация за точките съобразена с възможностите на Nuvi устройствата. Никой нищо не каза, но за сметка на това не липсват оплаквания, че не се вижда съществената информация. Нямам нищо против претенциите, но нека да са подкрепени с конкретно описание или най-добре шотове.
                          Garmin nuvi 765

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България

                            Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
                            Явно се работи на два фронта - лошо няма стига информацията, която се намира в този сайт да бъде актуализирана своевременно. Новия номер би могло да означава тотална промяна или поредната актуализация. Аз отварям специално този пост всеки ден , за да не изпусна всяка нова версия.
                            Абсолютно е прав Sim3. И аз всеки ден следя тази тема. Бях с 52_8 и се кефех, но адски се учудих като качих вер. 53. Няма нищо общо с предишната. Очакването ми беше само за добавени нови точки или корекции на съществуващи. Верно че има някои нови, но аз си искам предишният вариант. Сега съм с включени и двете, но не ме кефи. Само да се пооправят съобщенията на екран, тези дето са на един ред, ако може да станат на два реда и да се махне това "ПРЕДУПЕЖДЕНИЕ". Тое ясно че е предупреждение. Само най-важното е важно...
                            Успех на всички и ползотворен ден!
                            GARMIN nuvi 1490T
                            OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                            ПЕЖО 307

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България

                              В другия форум ползвателите на Garmin са малко и явно ще се разработват две отделни бази. Тя и без това другата си е за IGO.
                              Не е идеалното решение , но здраве да е.
                              Моето виждане върху базата е (върху двете) , че станаха прекалено много точки и пътуването с нея е едно постоянно пищене.

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България

                                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                                това , вече го разбрах, старата Монца става пол.засада и се преименува, вярното положение на камерата е отразено, ще го видиш в следващата версия. има колебания дали да не се премахне въобще пол.засада до бенз.Лукойл. чакам още мнения
                                ОК объркването е било само мое за което се извинявам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X